top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Hopa'da plaj voleybolu yarışmaları sona erdi


arşiv

HOPA’DA PLAJ VOLEYBOLU HEYECANI DORUK YAPTI

TVF ve Hopa Belediyesi organizasyonu ile gerçekleşen 2023 Pro Beach Tour Hopa etabı son gün yapılan final karşılaşmaları ardından sona erdi.

Turnuvada Bayanlarda Merve Çelebi-Esra Betül Çetin ikilisi, erkeklerde de Yusuf Özdemir-Ahmet Sacit Tür ikilisi şampiyon oldularHayati Akbaş


HOPA- Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile Hopa Belediyesi’nin iş birliğiyle organize edilen Bioderma Pro Beach Tour Hopa Etabı, oynanan yarı final, üçüncülük ve final karşılaşmaları ile sona erdi.


3 gün süren ve 16 erkek-16 bayan takımının nefes kesen karşılaşmalarına sahne olan turnuvanın son gün yapılan final karşılaşmalarına vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan vekili Alper Sedat Aslandaş, Ayder Su Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Akdeniz ve kalabalık bir sporsever Hopalı takip etti. Tribünleri dolduran sporseverler yapılan karşılaşmalarda her güzel hareketi alkışladılar.


TVF Voleybol TV YouTube kanalından canlı olarak voleybol severlerle buluşan organizasyonda kadınlarda şampiyonluğa finalde Ukrayna’dan Kseniia Mazur-Anna Kalchenko ikilisini 2-0 (21-19, 21-16) mağlup eden Merve Çelebi-Esra Betül Çetin ikilisi ulaştı.Üçüncülük maçında ise Dermoskin ( Hatice Can Tonbul-Melis Durası) takımını 2-0 (21-16, 21-16) mağlup eden Tigon (Müge Ocakçı-Öykü Akdemir) takımı elde etti.


Erkekler kategorisinde şampiyonluğa finalde Batuhan Kuru-Sacit Kurt ikilisini 2-0 (21-18, 21-15) mağlup eden Yusuf Özdemir-Ahmet Sacit Tür ikilisi ulaştı. Üçüncülük maçında ise Sefa Urlu-Hasan Hüseyin Mermer ikilisi, Armin Kami-Behnam Tavakoli ikilisini 2-0 (21-14, 21-12) mağlup etti.

Final karşılaşmalarının ardından yapılan törende dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş ve Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi takdim etti. Törende ayrıca tüm takımlar, Türk voleybolunun efsane isimleri Dünya Baltacıoğlu ve Metin Görgün’ün anısı için yapılan özel tişörtlerle kürsüye çıktılar.

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ adına TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş’a teşekkür plaketi takdim etti.Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’nin de izlediği karşılaşmaları binlerce Hopa’lı da tribünleri doldurarak takip etti.

Turnuva sonunda düzenlenen Ödül töreninde Plaj Voleybolu Beach Pro Tour Hopa etabına sponsor olarak destek veren kişi ve kurumlara teşekkür plaketleri verildi

Turnuvada son gün gün yapılan final ve üçüncülük karşılaşmaları ile tamamlandı. Turnuva sonunda düzenlenen ödül töreninde ilk üç sırada yer alan voleybolculara ödülleri ve ödül çekleri de düzenlenen tören ile verildi.


70 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page