top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

İşçi Filmleri Festivali Hopa'da bu akşam başlıyor18'incisi düzenlenecek işçi filmleri festivali Hopa'da 22-23-24 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Hayati Akbaş

HOPA-18'incisi düzenlenecek işçi filmleri festivali Hopa'da 22-23-24 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.Eğitim-Sen, Esnaf ve Sanatkarlar Odası , Emekli sen , Halkevleri, Ses ve bireysel gönüllülerin düzenlediği festivalin hazırlıkları tamamlandı..

Festival gönüllüleri tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Yarışmasız, sponsorsuz, ücretsiz, alternatif bir gönüllü çalışması olan festival ezilenlerin, direnenlerin, emeğin, sömürülenlerin öykülerini sinemaseverlerle buluşturuyor. Sanatın iyileştirici gücüne inan, mücadele eden herkesin  festivali  işçi filmleri festivali gönüllüsü olmaya çağırıyoruz..Festival açılışı 22 Aralık cuma akşamı (bugün) saat:18.00’da Hopa Ticaret Odası Atatürk Konferans Salonu'nda yapılacak. Açılışta kokteyl ve keman resitali olacak. Uluslararası festivallerde 4 dalda ödül alan yönetmen iffet Eren danışman Boz'un "Turna Misali"film gösterimi yapılacak. Ardından Oyuncu Necmettin Çobanoğlu ve yönetmen iffet Eren ile söyleşi gerçekleşecektir.

23 Aralık cumartesi günü Ticaret Odası Atatürk konferans salonunda memleketine atanan öğretmen Edip'in atandığı köyü bulma hikâyesinin anlatıldığı "Adres" kısa filmi, emekli devlet memuru ev yapma hayali ve oğlu ile ilişkisinin anlatıldığı "ümitli karanlık yolculuk"  kısa film, müzik ve şiir dinletisi, ardından 15-16 Haziran işçi direnişlerinin anlatıldığı işçilerin Haziran’ı belgesel gösterimi yapılacaktır.

Festivalin 3.gunu 24 Aralık Pazar ise Erdal Eren Gedik okuma Salonu'nda ve Kemalpaşa halkevinde  sığınmacı ve yerli tarım işçilerinin yaşadığı bölgede  birbirleri olan ilişkilerin anlatıldığı "Karıncanın ayak izleri" kısa film ,ardından Şubat depremlerinden  sonra yaşanılanların anlatıldığı "Ötekilerin dayanışması "belgesel gösterimi yapılacaktır” denildi...

 

 

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page