top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

İki akademisyenimiz Uluslararası Mimarlar Birliği'ndeULUSLARARASI MİMARLAR BİRLİĞİ (UIA) KONSEYİ II. BÖLGE ÜYELİĞİNE PROF. DR. AYŞEN CİRAVOĞLU ve DOÇ. DR. TONGUÇ AKIŞ SEÇİLDİLER


UIA 28. Genel Kurulu; ülkemizi ve tüm dünyayı etkileyen salgın nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Mimarlar Odası Kongreye ve Genel Kurul toplantılarına, Kuzey Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Mimarlar Odası ve Mimarlar Odası delegeleri ile katılım sağladı.

Genel Kurulun son oturumunda; 2026 yılında gerçekleştirilecek olan 29. Dünya Mimarlık Kongresi ve 30.UIA Genel Kurulu için İspanya/Barselona ev sahibi olarak seçildi.

2005 yılında İstanbul’da, en yüksek katılımlı beş kongreden birisi olan 22. Dünya Mimarlık Kongresi'ni düzenleyen Mimarlar Odası, UIA 2021-2023 döneminde görev yapmak üzere Prof. Dr. Ayşen Ciravoğlu’nu UIA Konseyi II. Bölge asıl üyeliğine, Doç. Dr. Tonguç Akış’ı ise UIA Konseyi II. Bölge yedek üyeliğine aday göstermişti.


Dün tamamlanan seçimlerin sonucunda; UIA 2021-2023 döneminde görev yapmak üzere Prof. Dr. Ayşen Ciravoğlu II. Bölge UIA Konseyi asıl üyeliğine, Doç. Dr. Tonguç Akış ise, II. Bölge UIA Konseyi yedek üyeliğine seçildiler.


Prof. Dr. Ayşen CİRAVOĞLU; 47.Çalışma Dönemi (2020-2022) Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu üyesi olup, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Doç. Dr. Tonguç AKIŞ; 46.Çalışma Dönemi (2018-2020) Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmış ve halen İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir.

Prof. Dr. Ayşen Ciravoğlu ve Doç. Dr. Tonguç Akış, Mimarlar Odası'nda uluslararası ilişkiler, yayın, mimarlık eğitimi, yarışmalar vb. gibi çalışma alanlarında aktif olarak yer almakta; Uluslararası İlişkiler Komitesi, Yayın Kurulu, Yarışmalar Komitesi, Mimari Akreditasyon Kurulu vb. gibi ekiplerde üyeliklerini sürdürmektedirler.

Mimarlar Odası yaptığı açıklamada "Yeni seçilen UIA Konsey üyelerimizi kutluyor, ülkemizde ve dünya ülkelerinde meslek alanımıza olumlu katkılar sağlayacak başarılı ve verimli bir çalışma dönemi diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page