• HaberciGazete

İstanbul ilçe belediye başkanları Artvin'de...İstanbul İlçe Belediye Başkanlarından Artvin ve ilçeleri Belediyelerine ziyaret


Hayati Akbaş

ARTVİN- İstanbul'un bazı ilçe belediye başkanları Artvin'de ziyaretlerde bulunuyor.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i, Artvin'e gelerek bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Siyasi Partiler İlişkiler Koordinatörü Baki Aydöner ve İBB Mahalli İdareler Koordinatörü Bülent Akköse ziyaret etti.
Belediye başkanlığı makamında gerçekleşen ziyarette, ilçe belediye başkanlarının yanı sıra CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yavuz Dinç Akçiçek, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır ve CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Çoruh yer aldı.

Ziyarette Elçin, kentte yürütülen çalışmalara dair İstanbul İlçe belediye başkanlarına ve misafirlere bilgi verdi.

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Türkiye'de son zamanlarda yaşanan yangın, sel gibi felaketlerin tüm ülkeyi derinden üzdüğünü kaydetti.

Ardanuç Belediyesini ziyaret

Doğu Karadeniz bölgesinde geçen yıl ve bu yıl vuku bulan sel felaketlerinde afetten etkilenen vatandaşlara yardım etmek için yoğun çaba içinde olduklarını kaydeden Akgün, "Bir nebzede faydamız dokunduysa mutluluk duyarız. Son sel felaketinde birçok arkadaşımız buradaydı. Bazı belediye başkanı arkadaşlarımızla Doğu Karadeniz'de vuku selden sonra durumu görmek, belediyelerimizi, belediye başkanlarımızı ziyaret ederek durum hakkında bilgi almak için yola çıktık ve buradayız. Yaraların çok hızlı sarıldığını gördük. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ve İstanbul ilçe belediyelerinin büyük katkıları ile vatandaşların evlerinin iş yerlerinin donatıldığını gördük. Bundan da çok mutlu olduk." dedi.

Arhavi Belediyesini ziyaret

Akgün, 5 gündür bölgede incelemelerde bulunduklarını ifade ederek yarın ki temasların ardından bölgeden ayrılacaklarını kaydetti.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, İstanbul'dan gelen belediye başkanlarına bu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, "Onların varlığı bize güç veriyor. İyi ki varlar. Bizlerin sorunlarını sorun odaklı dilendikleri için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Hopa Belediyesini ziyaret

İstanbul Belediye Başkanları Fındıklı-Arhavi-Hopa-Kemalpaşa-Borçka, Ardanuç ve Şavşat belediyelerini de ziyaret ederek görüşmelerde bulundular.Şavşat Belediyesini ziyaret30 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör