• HaberciGazete

İYİ Parti haberleriMilletvekili Fahrettin Yokuş’dan, Önemli İddialar..!


ANKARA - Konya'da yönetimi MHP’de olan Ereğli ilçe Belediyesi bankamatik memurları ile yeniden gündeme geldi. İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun 2019 seçimleri öncesinde Adana Su ve Kanalizosyon İşleri (ASKİ) Genel Müdürü olduğu dönemde, Destek Hizmetleri Daire Başkanı olan Kürşat Karayandı ve önceki dönem Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün kardeşi Reis Sözlü’nün Adana’da ikamet etmesine rağmen Ereğli Belediyesi’nden maaş aldığını ileri sürdü.


İSMİ ROLEX SAAT SKANDALIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ


Konuyla ilgili açıklama yapan Yokuş şunları söyledi:


“Ereğli Belediyesi'nden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptığı açıklamasında ASKİ’de önceki dönem bazı yöneticilerin ihale alan firmalardan rüşvet olarak para ve Rolex marka saat istediklerinin belirlendiğini açıklamış konu ile ilgili savcılık tarafından soruşturma açıldığını söylemişti. Karalar'ın gündeme getirdiği Rolex saat rüşvet iddiası ile ilgili adı geçen ve Hüseyin Oprukçu döneminde ASKİ’de Destek Hizmetleri Daire Başkanı olan Kürşat Karayandı'nın Ereğli Belediyesi'nden maaş aldığı bilgisini aldık. Karayandı'nın ikamet adresi ise Adana. Öte yandan Adana önceki dönem Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün kardeşi Reis Sözlü'nün de Ereğli Belediyesi'nden maaş aldığı ve Ereğli Belediyesi'nde işe giriş tarihinin 2019 olarak kayıtlara geçtiğini öğrendik” dedi.


“ASKİ'DE Kİ ESKİ SEKRETERİNİ MEMUR YAPTI”


Oprukçu’nun ayrıca ASKİ’deki eski sekreterini de belediyede özel kalem müdürlüğü görevine getirerek, memur yaptırdığını kaydeden Yokuş, “Ereğli Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Oprukçu'nun ASKİ Genel Müdürlüğü döneminde sekreterliğini yapan eski bankacı Derya Miç'in Ereğli Belediyesi özel kalem müdürü olarak atandığını ve istisnai kadrodan memur yapıldığı da edindiğimiz bilgiler arasında” ifadelerini kullandı.


DÖRTYOL BELEDİYE BAŞKANININ OĞLU DA MEMUR YAPILDI


2021 yılında İBB’nin hibe ettiği 99 kayıp atla gündeme gelen ve partisinden istifa eden MHP’li Hatay Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin'in oğlu Mehmet Cihangir Keskin'in de Ereğli Belediyesi Özel kalem müdürlüğü görevine getirerek istisnai kadrodan memur yapıldığı ve işe gitmeden maaş aldığını kaydeden Yokuş, “Millet açlık ve sefaletle boğuşuyor. İnsanlarımız işsizlikten kırılırken belediye başkanı tanıdıklarına işe gitmeden maaş veriyor, yakınlarını özel kalem müdürlüğü üzerinden memur yapıyor. Hangi vicdan bunu kabul edebilir?” siteminde bulundu.


DAHA ÖNCE DE MHP’Lİ YÖNETİCİLERİN İŞE GİTMEDEN MAAŞ ALDIKLARINI ORTAYA ÇIKARTMIŞTI


İYİ Partili Yokuş, daha önce de aralarında MHP Konya eski İl Başkanı Hakkı Ünler ile Ereğli'de halen görev yapan MHP Ereğli İlçe Teşkilatı yöneticilerinin de bulunduğu bazı isimlerin işe gitmeden maaş aldıklarını ortaya çıkartmıştı.


KIZILBOĞA: LİYAKAT Mİ? SADAKAT Mİ ESAS ALINIYORBİNGÖL - İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, kentte İl Özel İdaresi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğüne yapılan atamalarda ‘Liyakat mi? Sadakat mi? esas alındı’ diye sordu.

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, kentte yapılan işe alımlarla ilgili çok fazla şikayet geldiğini belirterek, “Gençlerimiz işe alımlarda liyakatin esas alınmadığından yakınıyor. İlgili kurumlara bunları iletiyoruz. İşe alımlar hangi kriterlere göre yapılıyor. Kamuya alımlarda neye göre, kime göre adam alınıyor, kimin adamı olmak gerekiyor” dedi.

Kentte İl Genel Meclisi üyeleri ve AKP’li vekillerin görev tanımlarına uygun hareket etmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Hasan Kızılboğa, “Tüm işe alımlarda AKP sadakati ön planda tutuyor. Bu şehrin evlatları arasında ayrım yapmayı marifet sanan AKP meclis üyeleri ve milletvekillerine soruyoruz; ‘Ötekileştirdikleriniz nereli?’ bizler, bu şehrin evlatları arasında ayrım yapılmamasını, liyakatin esas alınarak alımların yapılmasından yanayız. Kimse kendini devlet yerine koymasın, devlette bizim dediğimiz olur diyerek işe alımlara müdahil olmasın. Binlerce işsiz gencimiz dururken sadece AKP ve kendilerine sadakatle bağlı olanlar işe giriyor. İYİ Parti olarak bunları şiddetle kınıyoruz. Kimse Bingöl’ün evlatlarını ötekileştiremez, ayrıştıramaz. Şehrin menfaatleri söz konusu olduğunda kafasını kuma gömenler, rant ve çıkar söz konusu olduğunda aslan kesiliyor. Ama unutmayın bu gençler sandıkta sizlere nereli olduklarını da, kim olduklarını da gösterecektir” şeklinde konuştu.

Başkan Kızılboğa, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi yetkililerini işe alımlarda izlenen yöntem ve şartlarla ilgili detaylı bilgi vermeye davet etti.İYİ Partili Milletvekili Yokuş yüksek faize isyan etti!!!


İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Türkiye'nin AKP iktidarında tarihinin en yüksek faizini ödediğini belirtti. Yokuş: "Yönetim beceriksizliğinin bedelini 85 milyon vatandaşımız ödüyor.Türkiye dünyada en yüksek faizle borçlanan ülke durumunda. Faizle mücadele ettikleri safsatasıyla faiz ve enflasyonu azdırarak milletimizi yoksulluğa mahkum ettiler." İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Türkiye'nin AKP iktidarında halkı yüksek faiz altında ezdirdiğini belirterek, "Yönetim beceriksizliğinin bedelini 85 milyon vatandaşımız ödüyor.Türkiye dünyada en yüksek faizle borçlanan ülke durumunda ..”Faizle mücadele ettikleri safsatasıyla faiz ve enflasyonu azdırarak milletimizi yoksulluğa mahkum ettiler ." dedi. "DOLAR FAİZİNDE TARİHİ REKORU DA KIRDILAR" Yokuş, AKP iktidarının beceriksizliği ve hataları nedeniyle şu anda tarihin en yüksek faizini ödediğini belirterek, şöyle devam etti: "Ülkemizde şu anda dolar faizinde 19 yılın rekoru kırıldı. Uzmanların verdiği rakamları, yapılan haberleri herkes okuyordur. Son olarak Hazine, yüzde 8.625'lik yüksek faizle 2 milyar dolarlık borçlanmaya gitti. Bu ne demek biliyor musunuz? Sadece bu borç için 948,7 milyon dolar faiz ödenecek. Rakamın büyüklüğüne bakın. Bunu halkımız ödeyecek. Onların keyfi için alınan bu parayı hepimiz ödeyceğiz." Ödenen bu faizin 19 yılın rekoru olduğunun belirtildiğinin altını çizen Başkan Yokuş, "Yönetim beceriksizliğinin bedelini 85 milyon vatandaşımız ödüyor. Türkiye dünyada en yüksek faizle borçlanan ülke durumunda, Faizle mücadele ettikleri safsatasıyla faiz ve enflasyonu azdırarak milletimizi yoksulluğa mahkum ettiler." şeklinde konuştu.


HALKIMIZ TÜKENDİ BİTTİ ARTIK

YAP İŞLET VATANDAŞA ÖDETEDİRNE - İYİ Parti Edirne teşkilatı yaptığı toplu basın açıklaması ile çeşitli konularda bilgilendirmeler yaptı. Bu kapsamda açıklama yapan İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, dört ana başlık altında yapılan basın açıklamasında ilk olarak "Ekonomik kriz, tarım, ranta dayalı yatırımlar hakkında ve Partilerinin politikaları hakkında bilgilendirme yaptı.

"HALKIMIZ TÜKENDİ BİTTİ ARTIK" Başkan Demir, çarşı pazarda fiyatların el yaktığını belirterek, "Malumunuz üzere Partili Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından bizzat açıklanan 4.253 TL lik asgari ücret maalesef vatandaşın eline geçmeden eridi gitti.! Market raf fiyatları el yakıyor,pazardaki sebze meyve fiyatları keza aynı şekilde artık dayanamıyoruz. Halkımız tükendi bitti artık. Tarım sektörü,girdilerin yüksekliğinden çiftçimiz tarlasını ekmiyor, eken ise maalesef gübre atamıyor… Fabrikalarda stok kalmadı. Bölgemizdeki yağ fabrikalarının elinde 1 aylık malı var. Trakya Birlik’in ise Mayıs ayına kadar malı bulunmaktadır. Şuan Rusya'dan gelen ve limanlarımıza yanaşırken naklen yayına geçilen 4 gemide 6099 ton mal Türkiye'nin 1 haftalık tüketimidir" dedi.

"ŞİMDİDEN TEDBİR ALINMALI" Esas sorunun bu yıldan ziyade önümüzdeki yıl yaşanacağını kaydeden başkan Demir, "Türkiye’deki üretim yaklaşık 1.2 milyon tondur. İhtiyacı ise 2.5 milyon tondur. Ukrayna yıllık üretimi 17 milyon tondur. Önümüzdeki yıl bu mal savaştan dolayı piyasada olmayacak. Türkiye'nin ihtiyacının %50 si Ukrayna, geri kalanı da Rusya ve Bulgaristan'dan karşılanmaktadır. Önerimiz; Önümüzdeki yıl yaşanacak büyük yağ krizine şimdiden tedbir alınmalıdır. Bunun için acilen önümüzdeki günlerde ekimi başlanacak olan ayçiçeği için geç olmadan tohum ve gübre verilerek ekim yapılacak bütün alanların ekimine teşvik edilmesi gerekmektedir. Bakınız bunun altını çizerek söylüyorum bu önerilerimiz behemehal yerine getirilmelidir. Türkiye’nin Aylık yağ tüketimimiz 100 - 120.bin ton arasıdır" şeklinde konuştu.

BUNUN ADI “YAP İŞLET VATANDAŞA ÖDET”TiR iktidarda bulunanların yaşananları, yaşanacakları görmezden gelerek hiçbir şey yokmuş gibi her şey güllük gülistanlık gibi davranarak “1915 Çanakkale Köprüsü’nün” açılışını yaptıklarını söyleyen başkan Demir şöyle konuştu: Liderimiz ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in dediği gibi “Biz yatırıma değil ranta karşıyız.” Neymiş efendim…köprüden bir hafta ücret alınmayacak geçişler bir hafta bedava sağlanacak ondan sonra 16.2 Euro alınacakmış peki geri kalan “geçiş garantili ücreti” kim ödeyecek? Tabi ki Milletimiz ödeyecek! Yani sen, ben, biz ödeyeceğiz… Belli ki hayatında o köprüye hiç ayak basmayan insanlar da bedel ödeyecek bu Allah’a reva mıdır? Bunun adı “yap işlet vatandaşa ödet”tir. Köprünün uzunluğu 4.6 km her araç geçişinde ödenecek olan para 16.2 Euro bugünün kuru ile 256 TL yapıyor. Orada hali hazırda gemiyle taşıma yapan GESTAŞ diye bir denizcilik firması var. Gestaş günlük 10.000 araç taşıyor. Bu 10.000 aracın % 50 si yanı 5.000 araç köprüyü tercih ettiğini düşünelim ama geçiş garantisi olarak verilen rakam tam tamına günlük 45.000 araç yani söylediğimiz rakamın 9 katı! Bu aradaki farkı kim ödeyecek? Bu gibi su köprülerine dünyada baktığımız zamanda mesela,Çin’den 55 km uzunluğunda bir köprü mevcut. Çin kendi vatandaşından bu 55 km uzunluğunda ki köprüden 17 Euro alıyor. Biz ise 4.6 km uzunluğundaki 1915 Çanakkale Köprüsü’nden 16.2 Euro alıyoruz… Kızıl Çin vatandaşına böyle hizmet verirken… Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yöneticileri de Türk milletine bize bu şekilde hizmet veriyor."

14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör