• HaberciGazete

İYİ Parti haberleri... tümü bir aradaBAŞKAN DEMİR: "ERDOĞAN'I DİNLEMEDİLER, ŞEKERE BİR ZAM DAHA YAPILDI!"


İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Türkiye Şeker Fabrikaları'nın bugün itibarıyla şekere yüzde 30 zam yapmasını eleştirdi. Başkan Demir," Pastane ve şekerli ürün işletmecileri büyük zarara uğrayacak" dedi.


"HALK ŞEKERLİ BİR ŞEY TÜKETEMEYECEK"


50 kilogramlık şekerin çuval fiyatı ise KDV dahil 550 TL olduğunu belirten Başkan Demir, " TÜRKŞEKER, 4 Mart 2022 tarihinde şeker fiyatına yüzde 20 zam yapmıştı. Bu zamma eleştiriler sürerken TÜRKŞEKER, bugün de şekere yüzde 30 zam yaptığını açıkladı. Böylece TÜRKŞEKER’de şekerin kilogram fiyatı 5,96 liradan 7,80 liraya yükseldi.Bu çerçevede 50 kilogramlık şekerin çuval fiyatı ise KDV dahil 550 TL olarak güncellendi. Türkşeker fabrikaları resmen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözünü dinlemedi. Çünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, peynir, yumurta, süt ürünleri gibi temel gıdalar başta olmak üzere şekerde de KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e düşürüldüğünü açıklamıştı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra Türkşeker, şekere 4 Mart’ta yüzde 20, bugün de yüzde 30 zam yaptı. Erdoğan'ın KDV indirimi de işe yaramadı. Halk yine şeker dahi alamayacak duruma düştü. Pastane ve şekerli ürünler imalatı yapan işyerleri ise zaten çarkını zor döndürüyordu. Bu zamlardan sonra iyice iflasın eşiğine doğru sürüklenecek. Halk, AKP iktidarı sebebiyle şekerli hiçbir şey tüketemeyecek duruma getirilecek" şeklinde konuştu.


BAŞKAN YILMAZ: ESNAF VE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ!

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz, Darende ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. “Esnafa en yakın olan esnafı da en iyi anlayan kişidir’ anlayışıyla esnafın nabzını tutmaya devam eden Başkan Yılmaz, Darende ilçesindeki esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Tek tek dükkanları gezen Başkan Yılmaz, esnafa hayırlı işler dileyerek, dertlerini ve sorunlarını dinlemeyi de ihmal etmedi. Malatya'daki esnafın çözüme kavuşmayan sorunlarını not alan Başkan Yılmaz basına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Malatya’daki tüm ilçelerimizi ziyaret ederek sorunları yerinde dinlemeye özen gösteriyoruz. Halkla fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bugün de Darende ilçesindeki esnaflarımızın, vatandaşlarımızın sıkıntıları, talepleri ve önerileri dinledik. Tek tek dükkanları gezdik. Hayırlı işler diledik. Esnaf iflasın eşiğinde, iktidar yardım eli uzatmıyor. Her gün yeni zamlarla esnafı çıkmaza sürüklüyor. Ama biz söz veriyoruz. Elimizden geldiği kadar esnaf için bir şeyler yapacağız. İktidarlığımız döneminde tek bir esnafı bile mağdur etmeyeceğiz. Esnaf bizler için önemli ve bir o kadar da değerli bir kriterdir. Esnaf Türkiye'nin bel kemiğidir. Biz bunu çok iyi biliyoruz. Bu yüzden esnaf için, kalkınmaları için, refahları için çok çalışıyoruz"


BAŞKAN ŞENTÜRK: "SANAYİCİ İFLAS EDİYOR İKTİDAR HÂLÂ ZAM YAPIYOR!"İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, bugün itibarıyla sanayide kullanılan elektriğe yüzde 20 zam gelmesine ilişkin değerlendirmede bulundu. Başkan Şentürk," Türkiye'de tarımdan sonra az olan sanayi de bitecek"dedi.


"AYRICALIK YERİNE ZAM ÜSTÜNE ZAM YAPIYORLAR!"


AKP'nin istikrarsız politikalar izlediğini belirten Başkan Şentürk, "Nisan ayına girilmesiyle birlikte doğal gazın ardından bir zam da elektriğe geldi. Elektrikte sanayi abonelerinin bugünden itibaren geçerli olan tarifesine yaklaşık yüzde 20 zam yapıldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) faaliyet bazlı tarife tabloları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, alçak gerilim sanayi abonelerinin 1 Nisan'dan itibaren geçerli elektrik tarifesi yaklaşık yüzde 20 zamlandı. Bu aboneler için kilovatsaat başı elektrik fiyatı 191,77 kuruştan 230,10 kuruşa yükseldi. Zaten sanayici iflasın eşiğindeydi. Sanayi faliyetleri hem pandemi, hem zamlar, hem de İran'ın doğalgazı kesmesiyle sekteye uğramıştı. İktidar ise sanayicinin elinden hiçbir zaman tutmadı. Şimdi de aynısı oluyor. Sanayicileri zora sokuyorlar. İş yerlerini işletilemez hâle getiriyorlar. İktidar sanayiyi destekleyeceğine, ayrıcalık göstereceğine, bilhassa indirim yapacağına hâlâ kasten zam üstüne zam yapıp, dışa bağımlı olmamızı sağlayıp, sanayicileri iflasa sürüklemeye çalışıyorlar. Türkiye'yi resmen uçuruma sürüklüyorlar" şeklinde konuştu.


MEHMET ALİ UYKUR: "AKP'NİN ZULMÜ VARSA İYİ PARTİ'NİN İŞİN EHLİ KADROLARI VAR!"


İYİ Partili İş İnsanı Mehmet Ali Uykur, partisindeki divan değişikligiyle ilgili değerlendirmede bulundu. Türkiye'yi yeniden muasır seviyelere çıkartmak için çok çalıştıklarını belirten Mehmet Ali Uykur, " AKP'nin bıraktığı enkazdan yeni bir Türkiye inşâ edeceğiz"dedi.


"HASBELKADER BİR ARAYA GELMEDİK"


İYİ Parti kadrolarının alelade kurulmadığını belirten Mehmet Ali Uykur;" Biliyoruz 20 yıldır ülke kötü yönetim sistemiyle yönetiliyor. İnsanlar iyice sefalete, açlığa sürüklendi. Tarım bitti, hayvancılık gitti. Sanayi desen fahiş zamlar sebebiyle durma noktasına geldi. Esnaf iflasın eşiğine geldi. Halk çıkar bir yol arıyor. Yeni yönetim gelsin istiyor. Türkiye'yi bu enkazdan çekip alsın istiyor. İşte biz de tam bunun için çalışıyoruz. Her ne yaparsak yapalım önce halkımızı düşünüyoruz.Türkiye her husustan önce geliyor bizler için. Bizim partimiz hasbelkader bir araya gelmiş insanlar topluluğu değil.Tam tersine liyakatlı kadrolarımızla, işin ehli siyasilerimizle girdik biz bu yola. Ne süreçlerden geçtik, nelerden vazgeçtik.Vatan için çalıştık. Bizim partimiz yol açan, doğruları gösteren zorlayan,baskıya karşı direnen, inançlı ve sevgi dolu olan insanların bir araya gelerek oluşturduğu bir partidir. Bizim İYİ bir hikayemiz var. Bu hikayede AKP iktidarının zulmü kadar, işlevsizliği kadar, hırsızlığı kadar, yolsuzluğu kadar, adaletsizliği kadar bizler de varız. Planlarımız da var, projelerimiz de var, stratejilerimiz de var, vatandaşlarımız da, işin ehli siyasilerimiz de var. Bizim hikayemizde ilk önce Türkiye var"şeklinde konuştu.

34 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör