top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

İBB Başkanı İmamoğlu'nun Ataşehir hızlı turuİSTANBUL/ATAŞEHİR- İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu,bugün öğleden sonra saat 15.00-16.30 arasında Ataşehir'de hızlı bir ziyaretle çok yakında Ataşehir’de hizmet vermeye başlayacak olan İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’ni ve Atatürk Mahallesi Enstitü İstanbul İSMEK Eğitim Merkezi ve Dil Okulu’nu ziyaret etti. İmamoğlu'na eşlik eden  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'den İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi hakkında bilgi alan İmamoğlu, yeni kültür merkezinin Ataşehirlilere ve İstanbullulara hayırlı olmasını diledi.

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, önce İçerenköy Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve çok yakında CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de katılması beklenen bir törenle açılışı yapılacak olan İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’ni, ardından da Atatürk Mahallesi’nde bulunan Enstitü İstanbul İSMEK Eğitim Merkezi ve Dil Okulu’nu ziyaret ettiler.

 İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi hakkında bilgi veren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yakın zamanda açılışı gerçekleştirilecek kültür merkezinin ilçeye büyük katkıları olacağını ifade etti. Bu kültür merkezinin İstanbul’daki kültür - sanat faaliyetlerinin yeni adresi olacağını vurgulayan Başkan İlgezdi, 22 bin 500 metrekare kullanım alanı olan kültür merkezinde; 657 seyirci kapasiteli tiyatro salonu, 2 bin 800 kişilik konser salonu, 200 kişilik konferans salonu, 21 sanat eğitim dersliği, kütüphane, çok amaçlı etkinlik salonu, çocuk oyun alanı, sergi salonu, fuaye, kafeterya, restoran alanları, teraslar ve 3 katlı otopark yer aldığını aktardı.

 Ataşehir’de yoğun ilgiyle karşılanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni kültür merkezinin İstanbullulara ve Ataşehirlilere hayırlı olmasını diledi.

İmamoğlu ve İlgezdi, beraberindeki yetkililerle birlikte daha sonra Atatürk Mahallesi Enstitü İstanbul İSMEK Eğitim Merkezi ve Dil Okulu’nu yerinde ziyaret ederek incelemelerde bulundular.İmamoğlu'nun Ataşehir'den ayrılmasından sonra Girne Caddesi'nde esnaf ziyareti yapan Battal İlgezdi, BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı'nın sorularını yanıtladı. İlgezdi, İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi'nin hizmet vermeye hazır olduğunu, Pazar Günü, Halk TV'nin efsane programı Görkemli Hatıralar'ın canlı yayınına ev sahipliği yapacağını, bütün Ataşehirlilerin davetli olduğunu dile getirdi. Yeni Kültür Merkezi'nin CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de katılacağı bir törenle açılışının gerçekleştirileceğini, burasının İstanbul'un kültür ve sanatında bir çekim merkezi olacağına inandığını dile getiren İlgezdi, 3 dönemdir yürüttüğü Ataşehir Belediye Başkanlığı'na aday adaylığının "adaylığa dönüşüp dönüşmeyeceği" konusundaki soruya şöyle yanıt verdi: "Ben sizin aracılığınızla 'adaylığım değil devamlılık esastır' düşüncesinde olduğunu açıklamıştım. Yine aynı düşüncedeyim; ben CHP'nin hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı, hem de Ataşehir Belediye Başkanlığı'nı yeniden kazanması gerektiğini dile getiriyorum. Tabii takdir partimizin yöneticilerinindir."Haber ve görseller: Ataşehir Belediye Basın Bürosu ve BRT Yayın Grubu

 

 

221 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page