top of page
  • HaberciGazete

İmamoğlu'na destek büyüyorCHP’Lİ YALIM: HALKIN İRADESİ YOK SAYILDI


ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak getirilmesine tepki göstererek, halkın iradesinin yok sayıldığını söyledi.CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyasi yasak cezası almasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.


Sarayın ve tek adam rejiminin mahkemelerinden adaletli bir karar beklemediklerini ifade eden Yalım, “16 milyon İstanbullunun başkanı hizmetleriyle milletin gönlünde taht kuran İBB Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na verilen bu cezayı tanımıyoruz. Hak, hukuk ve adalete inanan insanlar olarak bu karar halkın iradesini yok saymaktır. Seçmenin kararına darbe vurmaktır. Bu kararın altına imza atanlar tarihin karanlık sayfalarında yer alacaktır. Bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız ve her zaman İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun yanındayız. Unutmayın adalet bir gün herkese lazım olacak.” dedi.

CHP’Lİ ZEYBEK’TEN İMAMOĞLU’NA DESTEK


ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak getirilmesine tepki göstererek, verilen kararın tarihe kara bir leke olarak geçeceğini söyledi.

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyasi yasak cezası almasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Verilen cezanın sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na değil tüm İstanbullu’ya verildiğini söyleyen Zeybek, “Yargı siyasallaştıkça talimatla kararlar alır. Bu karar göstermiştir ki AKP sandıktaki yenilginin intikamı için bir kez daha yargıyı siyasi çıkarlarına alet etmiştir. Bu hukuksuzluğa rağmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’dur. Yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı için mücadele ediyoruz, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı sağlanamaz ise bu ve benzeri siyasi kararlarla sürekli karşılaşacağız. Yargılanan sadece Ekrem İmamoğlu değil, tüm İstanbul halkıdır. İstanbul halkının hür iradesiyle, oyları ile bir değil iki kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'nu cezalandırmak için çaba sarf edenler kaybedecek, hukuk ve demokrasi kazanacaktır.” dedi.


BAŞKAN TÜTÜNCÜ’DEN İMAMOĞLU’NA DESTEK


EDİRNE - İYİ Parti Edirne İl Başkanı Serpil Tütüncü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün ve siyasi yasak cezası verilmesine tepki gösterdi.

Başkan Tütüncü açıklamasında, “Bugün alınan karar adalet ve hukuktan bağımsızdır. Birilerinin talimatıyla verilen bu karar İstanbul’un iradesine yok saymaktır. Bağımsız olduğunu düşündüğümüz ama bir kez daha Saray’a ve AKP iktidarına bağlı olduğunu tescilleyen bu yargı kararı tanımıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 16 milyonun başkanıdır hukuk dışı alınan bu karara kurban etmeyiz. Her zaman Ekrem İmamoğlu’nun yanındayız. Bu hukuksuz kararın bir üst mahkemeden döneceğini ve adaletin sağlanacağına inanıyoruz.” ded


Başkan Yılmaz, “İmamoğlu’nun yanındayız”


MALATYA - İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün olarak verilen hapis cezası ve siyasi yasak getirilmesine tepki gösterdi.

Halkın iradesinin yok sayıldığına vurgu yapan İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz, “ 16 Milyon İstanbullu tarafından seçilen İmamoğlu, YSK hakkında söylediği sözler nedeniyle yargılanarak hapis cezasına ve siyasi yasak verilmesine karar veriliyor. Bu durum bizleri derinden sarsmıştır. Hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır. Ve üst mahkeme kararı bozacaktır. İmamoğlu yalnız değildir ve yanındayız” dedi.

Türkiye’de düşünce özgürlüğünün kişilere göre değiştiğine dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Ülkemizde düşünce özgürlüğü ne yazık ki söylemde var. Uygulama konusunda maalesef göremiyoruz. Birileri bir kitleyi terörist ilan ettiğinde düşünce özgürlüğü olduğu söyleniyor. Öncelikle halkın iradesine saygı duyulmalıdır” diye konuştu.


BAŞKAN KELEŞ’TEN İMAMOĞLU’NA DESTEK


SAKARYA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak getirilmesine tepki gösterdi.


CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı davada hapis ve siyasi yasak cezası almasını değerlendirdi.

Başkan Ecevit Keleş yaptığı açıklamada, “Sandıkta iki kez yenemedikleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nu adaletsiz ve hukuksuz olan bir kararla yenmeye çalıştılar. İşlemediği bir suç yüzünden 16 milyon İstanbullu’nun başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyasi yasak cezası verildi. Seçim iptal edildiğinde nasıl yalnız bırakmadıysak Ekrem İmamoğlu başkanımızı yine yalnız bırakmıyoruz. Bu karar vicdanları yaralamış kendisini destekleyip başkan seçtiren halkın iradesini yok saymıştır. Mahkeme salonlarında kurulan kumpaslarla sandıkta yenilmeyen Ekrem İmamoğlu’nu yine yenemeyeceksiniz” dedi.


Başkan Deveci’den

İmamoğlu’na destek: “Hukuksuzluğun karşısında dimdik duracağız”SAMSUN -Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis ve siyasi yasak kararının ardından Başkan İmamoğlu’na destek için İstanbul’a gitti. Başkan Deveci, “Hukuksuzluğun karşısında birlikte dimdik duracağız” dedi.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen hapis ve siyasi yasak kararı sonrasında 6’lı masa liderleri ve yurttaşlar Saraçhane’de buluştu. Önemli mesajların verildiği buluşmaya Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile Av. Gülay Deveci de katılarak destek verdi.


“KARAR HUKUKTAN BAĞIMSIZ”

Kararın hemen ardından yola çıkan Başkan Deveci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “35 yıllık avukat kimliğimle söylüyorum ki; bugün alınan karar adaletten ve hukuktan bağımsızdır. 16 milyonluk İstanbullunun iradesine sahip çıkmak için, Ekrem Başkanımızın yanında olacağız. Hukuksuzluğun karşısında birlikte dimdik duracağız. Bu güzel dayanışmada; millet, iradesine sahip çıkıyor” dedi.


BAŞKAN BİNZET'TEN İMAMOĞLU'NA DESTEK!Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin değerlendirmede bulundu.


Ekrem İmamoğlu'na YSK'ya hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada 2 yıl 7 ay hapis ve 'siyasi yasak' cezası verildi. Karara birçok partili tepki gösterirken bir diğer tepki de Başkan Binzet'ten geldi. Binzet açıklamasında şu ifadeleri kullandı:" Bugün verilen bu kabul edilemez karar aslında hukukun tamamen iktidarın elinde olduğunun bir göstergesidir. İmamoğlu'na yapılan saygı ve sevgi suikastı asla tutmayacaktır, halk gerçekleri görüyor ve gereken cevabı da sandıkta verecektir. Her zaman İmamoğlu'nun yanındayız."


BAŞKAN AKBULUT'TAN İMAMOĞLU'NA DESTEK!Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin değerlendirmede bulundu.


Ekrem İmamoğlu'na YSK'ya hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada 2 yıl 7 ay hapis ve 'siyasi yasak' cezası verildi. İmamoğlu'na partililerden birçok destek mesajı gelirken bir diğer mesaj da Başkan Akbulut'tan geldi. Akbulut açıklamasında şu ifadeleri kullandı:"Ne ceza verirlerse versinler, halk için, adalet için çalışan İmamoğlu'nu ve bizleri susturamayacaklar. Biz buradayız korkumuz da yok. Elbet adalet tecelli edecek, bu bedbah düzen son bulacak. İmamoğlu yalnız değildir." dedi.
45 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page