• HaberciGazete

İsmail Erdem belediyeleri topa tuttuİSTANBUL - Adalet ve Kalkınma Partisi Ataşehir İlçe yerel yönetimler gündemli Danışma Meclisi dün gece Ataşehir Öğretmenevi Salonu'nda yoğun bir katılımla toplandı. Toplantıda konuşan İlçe Başkanı İsmail Erdem "Ataşehir'in 3 dönem CHP'li belediye tarafından yönetildiğini, bu sürede kalıcı hiçbir yatırımın yapılmadığını, seçim öncesi vaat edilen projelerin hayata geçirilmediğini" iddia etti. Erdem ayrıca, "36 aydan beri İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de CHP'nin elinde olduğunu, ama İBB'nin Ataşehir'de ve bölgede hiçbir yatırımını göremediklerini" de ifade etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı'nın yerel gündemli Danışma Meclisi toplantısı dün gece Ataşehir Zübeydehanım Öğretmenlerevi'nde gerçekleştirildi. Ataşehir'deki 17 mahallenin parti temsilcilerinin katıldığı toplantı, partili Kıyasettin Çiçek, Haluk Sadıkoğlu, Fatih Kılıç, Ayten Ataş ve Mihriban Topal'dan oluşan divanın yerini alması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı.


İlçe Danışma Meclisi toplantısına Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, 1. Bölge Teşkilat Başkanı Ali Sevinç, İl Yönetim Kurulu üyeleri Zeynep Bayır, Mehmet Emin Özkaya, Malik Ejder Batur, Nurullah Aktaş, Vahide Kapoğlu ile İl Kadın Kollarından Av. Arzu Yavuz Kaymaz'ın da aralarında bulunduğu partililer katıldı.


İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantıda konuşan Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem,

"Ataşehir'in 3 dönem CHP'li belediye tarafından yönetildiğini, bu sürede kalıcı hiçbir yatırımın yapılmadığını, seçim öncesi vaat edilen projelerin hayata geçirilmediğini" iddia etti. Erdem ayrıca, "36 aydan beri İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de CHP'nin elinde olduğunu, ama İBB'nin Ataşehir'de ve bölgede hiçbir yatırımını göremediklerini" de ifade etti.

Erdem konuşmasında Ataşehir'in ilçe oluş sürecini anlattıktan sonra, "14 ay önce gönülden aldıkları vazifeleri yerine getiren teşkilat mensuplarına" teşekkür ederek, 14 ay sonra yapılacak milletvekili seçimlerine "hazır olduklarını" dile getirdi. Erdem, "yarın seçim olsa da hazırız" dediktan sonra, "Milletvekili seçiminin ardından 2024 Mart'ında yerel seçimler yapılacak, biz o seçime de hazırız ve o zaman Ataşehir Ak Parti hizmet anlayışıyla tanışacak" ifadelerini kullandı.

Erdem, bir önceki yerel seçim sırasında Ataşehir Belediye Başkanlığına 3. kez aday olan Battal İlgezdi'nin vaatlerini içeren videolara atıfta bulunarak, "bu projelerin hangisini gerçekleştirebildi, Ataşehir'de bu yönetim sırasında yapılmış, halkın refahını arttıran herhangi bir şey görebiliyor musunuz?" diyerek sürdürdüğü konuşmasında öteden beri Ataşehir'in ihtiyaçlarıyla yakından ilgilendiklerini, merkezi yönetimle sürdürdükleri iyi ilişkiler sayesinde pek çok sorunu çözdüklerini de iddia etti.


Adalet ve Kalkınma Partisi Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem, İstanbul'un ilk toplu konut uygulaması olan İmar-İskân Konutları'nın depreme dayanıklı dönüşümünü sağlayacak projeyi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile yaptıkları görüşmeler sonucunda hayata geçirdiklerini, temeli atılan projede bin 72 konut yapılacağını, imar planları olmayan 4 mahallenin plana kavuşması için gayret gösterdiklerini dile getirdiği konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ferhatpaşa'da belediyenin göz yummasıyla kaçak yapılaşma sürüyor. Şikâyet nedeniyle belediyede müfettişler var şu anda. Açığa alınan başkan yardımcılarının, müdürlerin olduğunu duyuyoruz. Yeni Çamlıca'da yıllar önce Ümraniye Belediyesi'nin uygulamaya çalıştığı kök tapuya dönülmesi de sağlandı. Fatih Sultan Araştırma Hastanesi'nin bahçesine bin 200 yataklı şehir hastanesi yapılması için karar alındı. Ataşehir'e yakışır bir hükümet konağı yapılması için de karar var. Okulların yapımı ise sürüyor. Kayışdağı Millet Bahçesi ve teleferiği, Gümrük Alanı'na millet bahçesi yapımı, Mevlana Mahallesine spor kompleksi yapılması için çalışmalar hızla sürüyor. Eski İBB yönetimi zamanında başlamış metro yatırımları ve bağlantılarından Ataşehir'in yararlanması sağlanamadı. Bugün Ataşehir'de yeterli kültür merkezi, spor alanı, çocuk parkı, yeşil alan, havuzlu bir tesis bulunmadığını ve yapılması için bir gayret de gösterilmediğini görüyoruz. Anlaşılacağı gibi biz hizmet için varız. Mesele, memleket meselesidir."

Dün geç saatlere kadar süren Adalet ve Kalkınma Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı'nın yerel gündemli Danışma Meclisi toplantısında Ataşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Naim Yağcı da uzun bir konuşma yaparak, belediye bütçesinin yatırımlara ayrılan pay bakımından yetersiz olduğunu, çevre ilçelerde belediye kaynaklarıyla yapılabilen yatırımlardan Ataşehir'in mahrum edildiğini dile getirdi.


Toplantıya katılan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı da Tuzla'nın İstanbul'un sanayi yükünü kaldıracak gelişmeler gösterdiğini, Ataşehir'deki Hal'in ve Gümrük'ün taşınmasıyla daha da önemli bir yer durumuna geleceğini, Ataşehir'deki durumu hayretle izlediklerini ifade etti.

Toplantı, mahalle temsilcilerinin sorunları ve görüşlerini dile getirmesi, yetkililerin bunlara yanıt vermesiyle gecenin geç saatlerine dek sürdü.


Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı

283 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör