• HaberciGazete

İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu

Güncelleme tarihi: 14 MayOyun yazarı İsmet Küntay adına 46 yıldır sürdürülen ödüllerde Kültür ve Sanata Katkı Özel Ödülü’ne İBB Şehir Tiyatroları, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Ferhan Şensoy Tiyatrosu- Ortaoyuncular, Dilek Türker, Reha Özcan, Serpil Göral, BKM Mutfak-Çok Güzel Hareketler, Güldür Güldür ve çevrimiçi tiyatro platformu Tiyatronet layık görüldü. Ödüle değer görülen kişi, topluluk ve kurum temsilcilerinin buluşacağı ödül töreni, sosyal medyadan çevrimiçi olarak yayınlanacak.

Öte yandan, Seçici Kurul Başkanı Gazeteci, Yazar ve Eleştirmen Hayati Asılyazıcı ve Seçici Kurul Üyeleri: Nilgün Serimoğlu, Oya Gökberk, Şerif Köyan, Oğuz K. Oğuz ve Mehmet Erhan Sar tarafından yapılan değerlendirme sonucunda '2020-2021 Kültür ve Sanata Katkı Özel Ödülleri’ne hak kazanan Türk Tiyatrosuna saygınlık kazandıran, tiyatronun gelişimine ve sürdürülebilirliğine önemli katkıları bulunan kişi, topluluk ve kurumlar resmen açıklandı. Kazananlar şöyle:

İstanbul Büyük Şehir Belediye Tiyatroları,

İstanbul Devlet Tiyatrosu,

Ortaoyuncular Tiyatrosu,

Dilek Türker-Tiyatro Ayna,

Reha Özcan,

Çok Güzel Hareketler- BKM Mutfak

Güldür Güldür Şow-BKM

Tiyatronet (çevrim içi tiyatro platformu)

Serpil Göral (Cihangir Atölye Sahnesi)

Küresel salgın koşulları nedeniyle bu yıl da yüz yüze ödül törenimizi yapamıyoruz. Ödül alan kişi, topluluk ve kurumları tiyatro severlerle buluşturmak için, yalnızca sosyal medya üzerinden canlı yayınlar ve söyleşiler yapılacak

33 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör