top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

İstanbul'da "Artvin Evi" törenle açıldıİstanbul’daki Artvinlilerin buluşma adresi olan Artvinliler Hizmet Vakfı’nın kuruluşundan bugüne kadar hep hayalini kurduğu, her dönemin Yönetim Kurulları tarafından ilk planlarında gösterilen “Artvin Evi” projesi nihayet gerçekleşti ve törenle hizmete açıldı


İSTANBUL-İstanbul’daki Artvinlilerin buluşma adresi olan Artvinliler Hizmet Vakfı’nın kuruluşundan (1993) bugüne kadar hep hayalini kurduğu, her dönemin Yönetim Kurulları tarafından ilk planlarında gösterilen “Artvin Evi” projesi nihayet gerçekleşti ve törenle hizmete açıldı


Bursa’dan sonra en çok göç alan İstanbul’da iş insanları ve hayırseverler tarafından oluşturulan birliktelik sonrası, Başkan Esen Yağcı’nın girişimleri ile çok fonksiyonlu bina Tüm Artvinlilerin hizmetine kavuşturulduGÖRKEMLİ AÇILIŞ!

Artvinlilerin yeni binasının Beykoz Kavacık’ta Fatih Sultan Mehmet Köprüsü kavşağında 500 Artvinlinin katılımı ile akerdion-tulum eşliğinde açılışı yapıldı.

Açılışta CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay, Eski Orman Bakanı Hasan Ekinci, Artvinli iş insanı İsmet Acar, Dünyanın en büyük Atatürk heykelini yapan iş insanı Sıtkı Kahvecioğlu, Artvinliler Hizmet Vakfı’nın eski tüm başkanları, Vakfın Onur, Danışma Kurulu Üyeleri, Artvin’in tüm Belediye başkanları hazır bulundu.

Açılış öncesi konuşmasında Başkan Esen Yağcı gelinen süreci anlattı. Yönetim Kurulu Üyesi Yüksek Mimar Erol Şalıkoğlu binanın projesi ve kullanım alanları hakkında açıklamalarda bulundu. Artvin sevdalısı, Fahri Artvinli olduğunu her yerde söyleyen Engin Altay emeği geçen herkese teşekkür etti.HASAN EKİNCİ ALKIŞLANDI

Eski Orman Bakanı Hasan Ekinci’nin konuşması ayakta alkışlandı. Bakanlığı dönemindeki süreci anlatan Ekinci; “Ankara’daki Artvinliler bunu çok önce başardı, yapımı geç olmasına rağmen İstanbul’daki bu bina herkesi kucaklayacaktır” dedi.

UĞUR BAYRAKTUTAN SEVGİSİArtvin Evi açılışında ev sahibi rolünü üstlenen, gelen tüm misafirlerle ilgilenen CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan büyük ilgi gördü. Konuşmasında; “Türkiye’nin dört bir yanındaki Artvinlilerin yanında olan sevgili Abim İsmet Acar’a, değerli büyüğüm Nihat Gökyiğit’e Allah uzun ömürler versin, başımızdan eksik etmesin. Artvin insanına emekleri çoktur. Bu binanın yapımında da ciddi emekleri var” dedi.
Vakıf Başkanı Esen Yağcı da konuşmasında bu özel gün için destek veren firma ve kişilere teşekkür etti.

24 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page