top of page
  • HaberciGazete

İstanbul'da Bingöl Tanıtım Günleri başladı

İstanbul Maltepe Fuar Alanı'nda Bingöl Tanıtım Günleri etkinliği başladı. 11 Aralık'a kadar sürecek etkinliklere Bingöl Valiliği, memleket hasreti çeken tüm hemşerileri davet etti.

Valilik sosyal medya hesaplarından yapılan çağrıda, "Bingöl’ümüzün kültürünü, yöresel lezzetlerini, doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen ve memleket hasreti çeken herkesi 8 - 11 Aralık tarihlerinde İstanbul - Maltepe’de gerçekleştireceğimiz; ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ne bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.


Tanıtım günleri için açıklamalarda bulunan Bingöl Sosyal Yardımlaşma Dernekleri Federasyonu BİNDERFED Başkanı Atalay Atilla ve Bin-Genç-Der Başkanı Halit Sanır, tanıtıma tüm Bingöllülerin davetli olduğunu söyledi. Tanıtımdaki amaçlarının Bingöl’ün tarihi, turistik, kültürel, ekonomik ve bunun gibi zenginliklerinin ulusal kamuoyu nezdinde tanıtmak olduğunu söyledi.


Öte yandan, dün başlayan Bingöl Tanıtım Günleri'nde Bingöl'ün Karlıova ilçesinin coğrafi işareti bulunan yöresel yemek, bal, tulum peyniri gibi birçok ürün yer alıyor Tanıtım günleri programında Karlıova Kaymakamlığı ile Belediyesi tarafından acılan stantta ilçe kültürüne ait tarih eşyalardan bir oda oluşturuldu.


Ayrıca ilçeye ait yöresel yemek ikramı ve bal ile tulum peyniri tanıtımı yapılacak. Karlıova Kaymakamlığı ile belediyesi yaptığı davet duyurusunda, "İstanbul'da yaşayan tüm Karlıovalı hemşerilerimizi Maltepe Fuar alanına davet ediyoruz" dedi.

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page