top of page
  • HaberciGazete

İYİ Parti Ataşehir Başkanı Bora Yörükoğlu: Seçime de, iktidara da hazırız!
İSTANBUL/ATAŞEHİR - Geçtiğimiz günlerde yapılan ilçe kongresinde yeniden başkanlığa seçilen İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu, bu sabah ilçe binasında bir araya geldiği basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Yörükoğlu, "seçime de, iktidara da hazırız" mesajını verdiği basın toplantısında, siyasal ve toplumsal konularda düşüncelerini açıkladı.


26 Kasım 2022'de yapılan 3. Olağan Genel Kurul'da yeniden İYİ Parti İlçe Başkanlığına getirilen Bora Yörükoğlu, bu sabah, yönetim kurulu üyeleri Ayfer Boztepe, Selçuk Yüce, Yeşim Akı, Hüzün Yücel, Burhan Yılmaz ve Yusuf Uzun'un da katıldığı basın toplantısı gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim tarihini açıklamasından az önce gerçekleştirilen basın toplantısında Yörükoğlu "sandık güvenliğinin sağlanması için eğitimleri sürdürüyoruz, seçimlere gidebilecek durumdayız, sahada gördüğümüz teveccühe güvenerek iktidara da hazırız diyoruz" dedi.


Yörükoğlu, sahada yurttaşların "seçime odaklandığını" gördüklerini, "ekonomik durumun" birinci öncelik taşıdığını, bu bağlamda kira artışlarının, hayat pahalılığının, eğitim harcamalarının ve esnafın durumunun toplumun gündemini oluşturduğunu belirterek, Ataşehir'de imar ve uyuşturucunun yaygınlığının başat sorunlar olduğunu vurguladı.

Yörükoğlu, basın toplantısına başlarken, seçim sürecine hazırlıkları konusunda bilgiler paylaştı: "Sandık güvenliği konusunda da çok sıkı bir çalışmamız var. Biz İYİ Parti olarak bu seçimde Sandığa kendimiz Parti adına görevli koyacağız; bütün sandıkların doğru savunulması anlamında o kişilerin belirlenmesi, o kişilerin eğitimlerinin yedekleriyle birlikte tamamlanmasını sürdürüyoruz, çok kısa sürede rahatlıkla seçime gidebilecek noktaya gelmiş olacağız."

İYİ Parti Ataşehir Başkanı Yörükoğlu, Ataşehir özelinde 3 bin eve ziyaretlerde bulunduklarını, mahallelerde karavanlar aracılığıyla üye kaydı gerçekleştirdiklerini ve şimdiden 5 bin 500 üyeye ulaştıklarını açıklayarak "Halkın partimize çok ciddi bir teveccühü var, 17 mahalleyi de gezdiğimizde, esnafımızda ve halktaki en büyük gördüğümüz problem ya da bize yansıtılan problem ekonomi; ekonominin değişik dalları var ama hayat pahalılığı bir numara, kiralardaki faiz artışlar çok insanlarda sıkıntı yaratıyor, eğitim harcamalarının yükselmesi de bir başka sıkıntı." vurgusu yaptı. "Herkesin seçime odaklandığını", "kendilerinden de büyük beklentilerinin" bulunduğunu, bu nedenlerle seçime hazır olduklarını belirten Yörükoğlu "hazırlıklarımız tam ve hızlanarak bu süreci iyi bir şekilde hem kendi adımımıza Ataşehir'de, İstanbul'da ve Türkiye'de atlatacağımızı düşünüyorum. Hedefimiz seçimden iktidar partisi olarak çıkmaktır." dedi.


Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu, Ataşehir'de birinci sorunun imar olduğunu, son yıllarda sınırlarımızdan girişi kolaylaşan ve bu nedenle arzı fazla olduğundan fiyatı da düşen uyuşturucunun büyük bir sorun durumuna geldiğini, güvenlik güçlerinin "ailelerin bu durumu sakladığı için" gayretine rağmen gençler arasında kullanımın yaygınlaştığını ifade etti.Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandık güvenliğinin sağlanmasına büyük önem verdiklerini, 6'lı Masa'nın kurduğu komisyonun bu konuda ciddi çalışmalar yaptığını, ilçe örgütünün de sandıklardan ıslak imzalı tutanakları elde edebilmesi için eğitildiğini, 2019'daki yerel seçimde İYİ Parti ve CHP olarak bu konudaki ortak çalışmalarını başarıyla uyguladıklarını dile getiren Yörükoğlu şöyle dedi: "Eğer o verileri çok doğru ve hızlı alamamış olsak, o verileri görmemiş olsak Sayın Ekrem İmamoğlu rahatlıkla çıkıp biz bu kadar oyla kazandık diyebilmesi çok rahat olmazdı. Çünkü o açıklamayı yaptığı sırada birçok üst geçitte Ak Parti'nin "teşekkürler İstanbul^" diye pankartları asılmıştı bile. Onun için o süreç çok önemli, oradan aldığımız tecrübe ve derslerle çok daha fazla üstüne eğiliyoruz bu konunun.""Bir üstümüze düşeni sonuna kadar yapacağız, tabii ki emniyet güçlerine de güvenmek zorundayız" diyen Yörükoğlu, iktidarın hazırladığı yeni seçim yasasının tuzaklarını boşa çıkarmak için "açık ara bir farkla seçimi almaya çalışacaklarını" vurguladı.


"İktidarın bu seçimi kazanmak için çabaladığının gerçek olduğunu", "İktidarda kalmak için her yolu deneyeceklerini" "iktidarın seçim kampanyasını devletin imkân ve gücüyle yürütmeye çalışacağının bilindiğini", "eşit şartlarda yarışılmayacak, devlet gücünün orantısız kullanılacağı bu seçimde" "sandıklarda açık ara fark yaratarak" bütün olumsuzlukların giderileceğini dile getiren Yörükoğlu, 6'lı Masa'nın iktidarından yapılacak Anayasa değişikliğinde "şimdiki anayasanın ilk 4 maddesinin kırmızı çizgileri olduğunu", bunun dışındaki düşünceleri baskıya dönüşmediği sürece sabırla karşılayacaklarını belirtti.


Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin BAHÇEKAPILI

55 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page