top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

İYİ Parti Belediye Başkan adayı Ali Coşkun hız kesmiyorİSTANBUL/ATAŞEHİR-(BRTAJANS)- Yerel Seçimlerde partisi tarafından adaylığı ilk açıklanan İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı, her siyasetçiye örnek oluşturacak biçimde halkla ilişkilerini ve "insana dokunma" kararlılığını, basınla samimi ve kapsayıcı biçimde sürdürerek seçim çalışmalarını hızlandırıyor. Bu bağlamda Coşkun, dün akşam bölgede faal olan bazı gazeteciler ve basın mensuplarıyla iftar ederek, çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ali Coşkun, iftar sonrası yaptığı açıklamada son 20-25 yılda ülkenin ikili parti faaliyetleri arasına sıkıştığını ve üçüncü bir yol denemeyi zorunlu hale getirdiğini ifade ederek, "işte biz bu yolu halka anlatmaya ve çaresiz olmadıklarını göstermeye çalışıyoruz" dedi.

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı Ali Coşkun'un bazı gazeteciler ve basın çalışanlarıyla birlikte olduğu iftara, İYİ Parti İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu, partinin Basınla İlişkiler Başkanı Hüzün Yücel ve Ali Coşkun'un eşi Ayla Coşkun da katıldı.

Ali Coşkun, iftar sonrası yaptığı değerlendirmede, İYİ Parti'nin Ataşehir'deki oy oranının %22'yi aştığını, hiçbir partiye kazandırmak veya kaybettirmek için yola çıkmadıklarını, dolayısıyla oy bölmediklerini, kendi oylarının peşinde olduklarını, Ataşehir'de ve Türkiye'de iki parti arasına sıkışmış siyasette bir üçüncü yolun mümkün olduğunu göstermeye çalıştıklarını ifade etti.

Konuşmasına iftara katılan gazeteci ve basın mensuplarına, partili yol arkadaşlarına, seçim çalışmalarına başladığından beri gece-gündüz kendisini göremeyen eşi Ayla Coşkun'a teşekkür ederek başlayan Ali Coşkun, projelerini daha önce çeşitli araçlarla anlattığı için seçim sürecindeki saptamaları üzerinde duracağını ifade etti.

Coşkun şöyle dedi:

" 25 Ekim tarihinde ben aday olarak Ataşehir'e geldiğimde şöyle bir tepkiyle karşı karşıya kalmıştım: ya emin misiniz demişlerdi. Parti'nin oyları aşağıda ve ciddi bir oy beklentimiz vardı, bir önceki seçimde Üçüncü parti olmuştu ve şansımızın zor olduğunu söylüyorlardı. Hatta kulağıma geliyordu, sokaktan da diyorlar ki 5-10 bin gibi oy alırsınız diyorlardı ve o günden bugüne geldiğimizde şimdi anket sonuçlarına baktığım zaman da %20 bir oy oranına kavuştuk. Bu kadar kısa bir zaman dört buçuk ay gibi bir zamanda aslında bu umut verici bir durum. Çünkü çalışınca, dokununca bunların olabildiğini gördüm ben ve gecemi gündüzüme katarak çalıştık.

En çok karşılaştım noktalar şuydu: İlk başlarda dediler ki, bir önceki seçimde CHP'nin adayını desteklediniz, şimdi oyları bölüyorsunuz diye. Ben de şunu söylemiştim: biz artık üçüncü bir yol açtık. Ben sadece burada kazanmak ve kaybetmek üzerine konuşuyorum demiştim. Çünkü başka hiçbir partinin kazanması veya kaybetmesi beni ilgilendirmiyor, tek

benim kazanmam veya kaybetmem üzerine hedeflenmiş bir yarıştayım."

Sokaktaki gözlemlerini paylaşan Coşkun, 20-25 yıldır iki partili bir tercihe zorlanan seçmenin %25-30 oranında kararsız hale geldiğini, son zamanlarda kararsızların da partisi tarafından ikna edildiğini, üçüncü bir yolun mümkün olduğunu gösterdiklerini, seçmenin üzerindeki "yorgunluğu ve bıkkınlığı" atmakta olduğunu dile getirdi.

Coşkun, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hemen herkesin dertleri aynı, sorunları problemleri belli, yapılan çok güzel işler vardı yapılacaklar da vardı, hiçbir zaman içimden gelmeyen bir şey söylemem. Ataşehir 17 Mahallesi var 17 Mahallesi'nin kendinden farklı dinamitleri var. Biz bunları ikna ederek bir noktaya kadar geldik, şu anda oy oranımız %22'nin üzerine çıkmış vaziyette. Bu da gerçekten beni inandırdı ve bundan sonraki süreçte, 14 gün süre kalmasına rağmen şikayetler devam ediyor: çoğu haklıdır, her siyasetçi geliyor seçimden önce vaatler veriyor, bizimle temasa geçiyor ama sonra bizleri unutuyor ve bunu ben çok duydum ve ben şunu anlattım hep, insana dokunmanın insana bir fayda sağlayacağını, bunu gerçekleştirmenin en hızlı ve en kolay yolunun siyaset olduğunu dile getirdim.

Şunu çok iyi biliyorum çünkü benim hayat amacım insana dokunmak ,buzdolabı boş ev de kalmayacak , burada herkesin refah içinde yaşayacağı bir Ataşehir inşa etmek benim en büyük hedefim. Çünkü ben evimde eşimin oğlumun ve kızımın yüzünün güldüğünü görmek beni mutlu kılıyorsa, Ataşehir'de de aynı şekilde yaşayan 425 bin kişinin, bunlar benim yeğenim bacım bunların hepsini sıcak bir ortamda uyumalarını ve mutlu olarak uyanmalarını hedefliyor ve bütün hedefim de bütün heyecanla bu yönde devam edecektir."

119 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page