top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun pazarda Ataşehirlilerle buluştu
İSTANBUL/ATAŞEHİR- (BRTAJANS) - İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı Ali Coşkun, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde yitirdiğimiz 53 bin yurttaş için bir bildiri yayımlayarak düşüncelerini açıkladı. Coşkun ayrıca depremde yitirdiğimiz yurttaşlarımızın ruhuna bugün İçerenköy Pazarı girişinde lokma dağıtıp basın açıklaması yaptı.

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı Ali Coşkun, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde yitirdiğimiz 53 bin yurttaş için yayımladığı bildiride "Bugün, kalbimizin derinliklerinde yer eden bir acıyı anmak için buradayız. 6 Şubat'ın 1. yıl dönümünde, geçtiğimiz yılın dehşeti hala belleğimizde ve acı bir hatıra olarak duruyor. Ama bu vesileyle toplum olarak en çaresiz anlarımızda birbirimize sarılmanın kıymetini anladık." dedi.

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı Coşkun, daha sonra bildiride şu ifadelere yer verdi:

"Depremin yıkıcı gücü karşısında çaresiz hissettik. Kayıplarımızı yaşadık ve gözyaşlarına boğulduk. Ancak, bu zorlu anlarda insanlık, en parlak ışığını yaktı. Birlikte üşüdük, birlikte yorulduk, enkazdan çıkanlarla birlikte mutlu olduk. Farklı coğrafyalardan hüznümüze ortak bulduk.
Şimdi burada, geçmişi hatırlamak ve geleceğe umutla bakmak için bulunuyoruz. Bu yıldönümü, kayıplarımızı anmak ve onların hatırasını yaşatmak için bir fırsat. Ama aynı zamanda, yeniden inşa sürecimizin de bir dönüm noktasıdır.

Yasa boğulduğumuz karanlık günlerde, emeği geçen herkese minnettarız. Kurtarma ekiplerine, sağlık çalışanlarına, gönüllülere… Emeğini, yüreğini, bedenini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz.

Kayıplarımızı anıp geçmişe saygı gösterirken bu büyük travmanın, bizler için acı tecrübeler içerdiğini de unutmamalı, gereken dersleri çıkarmalıyız. Deprem üssü olan ülkemizde ve özellikle de İstanbulumuzda ileride yaşanması muhtemel benzer sarsıntılara hazırlıklı olmayı, gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakma sorumluluğumuzu unutmamalıyız.


Bugün, geçmişi anmak için değil, geleceği inşa etmek için bir fırsattır. Birlikte hareket ederek, geçmişin acılarından dersler çıkarmalı ve daha güçlü bir toplum inşa etme kararlılığımızı göstermeliyiz. Çünkü, geçmişimizi unutursak geleceğimizi karanlığa boğarız.

Bundan sonraki süreçte birbirimize destek olmalı, umudumuzu canlı tutmalı ve birlikte daha güzel bir gelecek kurmalıyız.

Ne kelimeler tarif edebilir, ne cümleler tasvir edebilir 6 Şubat’ta yaşanan trajediyi… Allah bir daha o kara geceyi, o kara günü milletimize yaşatmasın! Vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; ailelerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun…"Öte yandan, İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı Ali Coşkun'un, depremde vefat eden yurttaşlarımız için bugün İçerenköy pazarında lokma dağıttı. Ali Coşkun lokma dağıtımında özellikle kadınlar ve gençlerden büyük ilgi ve destek gördü.


ALİ COŞKUN GÖREVE GELDİĞİ İLK ANDAN İTİBAREN DEPREM İÇİN ÇALIŞACAK


  Coşkun, İçerenköy pazarındaki etkinlikte basına verdiği demeçte, Dayanışma ruhunun hakim olduğu deprem sonrası için sosyolojik tahlilde bulunarak, deprem sonrası yaşanan tahribattan yerel yönetimlerin ve kamu kuruluşlarının sorumlu olmaları halinde bir daha bu acının tekrarlanmayacağını vurguladı.


GELECEK İÇİN HAZIRLIKLARIN YAPILMASI ŞART


İmar sorunlarıyla anılan Ataşehir için depreme yönelik çalışmalarını açıklayan Ali Coşkun, göreve geldikleri ilk andan itibaren depremin ana konuları olacağını belirtti.  Coşkun, konuşmasında deprem için yarın olacakmış gibi hazırlıkların en acil şekilde yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.

Ali Coşkun depremde yaşanan acılardan ders çıkarılarak hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdiği konuşmasında şunları söyledi:

 “Türkiye’nin içinin kan ağladığı bir günün üzerinden bir yıl geçti. 6 Şubat depreminde Hepimiz seferber olduk. Hepimiz bir bütün olduk. Ülkemizin tek yürek olmasının yanı sıra birçok ülkeden de yardım eli uzatıldı deprem bölgelerimize… Hepsinden Allah razı olsun. Biz 6 Şubat depreminden sonra gördük ki, her türlü acıda ve sorunda birleşebiliyoruz. Enkaz altından çıkan her bir canın hepimiz için ne kadar değerli olduğunu gördük. Şimdiden sonra umudumuz bu acıların yaşanmamasına yönelik olacak. Milletimizin başı sağ olsun. On bir ilimizde yaşamını yitiren tüm yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Geride kalanlara sabırlar diliyorum. Tekrardan böyle bir acı yaşamamak için ne gerekiyorsa yapacağız. Umudumuz bu yönde. Çünkü bildiğiniz gibi deprem yanlış yapılaşmadan, yanlış konumlandırmadan kaynaklı olarak insanların hayatını kaybetmesine sebep oluyor. Ataşehirimiz’de imar ve mülkiyet sorunu da devam ediyor. Göreve geldiğimizde bu konuları ele alacağız. Hatta deprem bilimci Prof. Dr. Şener Üşümezsoy hocayla görüşmelerimiz devam ediyor.

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı Coşkun, Başkan olarak seçildiğinde imar sorununun çözümüne tarih verdi. Coşkun, “1 Nisan sabahının ardından göreve geldiğimiz andan itibaren depreme yönelik çalışacağız. En fazla iki yıl içerisinde bu sorunları ortadan kaldıracağız. Ataşehir’i hak ettiği noktaya getireceğiz. Bunu hep birlikte başaracağız. Japonya gibi bir örneğimiz var. Sürekli depremle karşı karşıya kalmasına rağmen can kaybı yaşamıyorlar. Biz bunu Ataşehir’de başaracağız.” şeklinde açıklama yaptı. Ataşehirli’nin daha iyi bir ilçeyi hak ettiğini ifade eden Ali Coşkun, açık pazarların hepsinin kapalı pazar olarak ilçeye kazandırılacağını da açıkladı.

Coşkun'un İçerenköy pazarındaki etkinliğine, İYİ Parti İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu, Kadın Politikaları Başkanı Vergül Tan, Medya Birimi Başkanı Hüzün Yücel, danışman Ruşen Işık da eşlik etti.Coşkun, daha sonra pazar esnafını ziyaret ederek, dertlerini dinledi. Bir kadın yurttaşın, Coşkun'a, "halimizi görüyorsun, fiyatlar el yakıyor, bizim köyde ot dediğimiz yiyecekler burada 40-50 liradan satılıyor. Emeklinin kök maaşı 7 bin liradan 3 bin 500 liraya geriledi, bunun sorumlusu tabii siz değilsiniz, ama bizim sesimiz olacaksanız başkanlığa aday olun" dedi. Coşkun, yurttaşın yakınmalarına "Sorunlarınızı biliyorum. İYİ Parti belediyeciliğinde her şey iyi olacak, söz veriyorum" dedi. Coşkun, yaşlılara ve çocuklara özel ilgi göstererek küçük armağanlar verdi.Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin BAHÇEKAPILI


75 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page