• HaberciGazete

Küçükçekmece'den...Küçükçekmece Güzel Sanatlar Akademisi'ne bir ödül de Bakanlıktan

Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi nitelikli sanat eğitimleriyle fark yaratmaya ve adından söz ettirmeye devam ediyor. GSA bünyesinde 5 yıldır Kağıt İnce Oymacılığı eğitimi alan Saliha Beyza Umurca ve Melek Burak, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen 21. Devlet Türk Sanatları Yarışması’nda, eserleriyle başarı ödülüne layık görülerek, Akademi'deki sanat eğitiminin başarısını bir kez daha tescilledi. Başkan Kemal Çebi: Küçükçekmece’de kültür-sanatın gelişimine katkı sağlamayı sürdüreceğiz


Akademinin bünyesindeki sanat atölyeleri ve kadrosundaki usta öğreticileriyle çocuklar ve yetişkinler için eğitim verdiğine dikkat çeken Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “ Çağdaş, geleneksel ve dijital sanatları bünyesinde bulunduran Güzel Sanatlar Akademimiz, kendine has müfredatı ile her yıl yüzlerce yetenekli öğrenciye, sistemli ve disiplinli bir sanat eğitimi vermeye devam ediyor. Akademi’nin başarı hikâyelerine bir yenisini daha eklemesi bizleri çok gururlandırdı. Bu başarı öğrencilerimizin yeteneklerinin yanı sıra akademideki sanat eğitiminin kalitesinin bir sonucudur. Akademi bünyesinde emek veren ve Küçükçekmece’de kültür-sanatın gelişimine katkı sağlayan tüm eğitmenlere teşekkür ediyor, öğrencilerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu. İnce Kağıt oymacılığı branşında 2 öğrenciye başarı ödülü Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Türk sanatlarını desteklemek, gelişmesi ve yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen 21. Devlet Türk Sanatları Yarışması bu yıl ‘gelenekten geleceğe’ temasıyla gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan eserler, uzman sanatçı ve akademisyenlerden oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi. Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Güzel Sanatlar Akademisi’nde profesyonel sanat eğitmenliği yapan Ersin Yıldızhan yönetiminde yarışmaya hazırlanan öğrenciler, Akademide 5 yıl İnce Kağıt Oymacılığı eğitimi aldı. Öğrencilerden Melek Burak ‘Göç’, Saliha Beyza Umurca ise ‘Döngü’ adlı eseriyle ödüle layık görüldü. Çocuklar ve yetişkinler için ayrı branşlarda sanat eğitimi

Güzel Sanatlar Akademisi bünyesinde Temel Sanat Eğitimi, Ebru, Resim, Minyatür, Tezhip, Sanat Tarihi, Desen Tasarımı, Osmanlı Türkçesi, İnce Kağıt Oymacılığı (Katı'), Klasik Cilt, Seramik, Hat, Kaligrafi, Çini, Kağıt Konservasyonu olmak üzere 15 branşta 361 öğrenciye, çocuklar ve gençler için ise YouTube, Güzel Sanatlara Hazırlık, Çizgi Roman, Çocuk Kitabı Resimleme ve İllüstrasyon, Yaratıcı Resim Eğitimi, Temel Animasyon ve Modelleme, Yaratıcı Tasarım Atölyesi, Stop Motion, Ebru olmak üzere 9 farklı branşta 166 öğrenciye eğitimler veriliyor. Eğitimlerde, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile yapılan akreditasyon ile akademik bir müfredat uygulanıyor.


Zabıta ekiplerinin ramazan denetimleri sürüyor
İSTANBUL - Küçükçekmece Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından market, fırın ve pastanelerde rutin olarak sürdürülen denetimler, Ramazan ayında artarak devam ediyor.

Küçükçekmeceli vatandaşların Ramazan ayı boyunca güvenli ve sağlıklı bir şekilde alışveriş yapabilmesi için Zabıta ekipleri, ilçedeki zincir market, fırın ve pastanelerde; hijyen, gramaj ve fiyat artışına yönelik denetimlerini artırdı.


Hijyen, gramaj ve fiyat kontrolleri özenle yapılıyor


Zabıta ekipleri zincir market, fırın ve pastanelerde; iş yeri açma, çalışma ruhsatı, ürünlerin son kullanma tarihleri, temizlik ve hijyen kuralları gibi insan sağlığı için son derece önemli olan hususlarda kontroller yapıyor. Marketlerde rastgele seçilen ürünlerin reyon ve kasa fiyatları teker teker karşılaştırılarak oluşabilecek fiyat farklılıklarının önüne geçilmesi hedefleniyor. Fırınlarda ise gıda ile temas eden malzemelerin uygunluğu, depolama koşulları, hijyen kuralları ile ilgili incelemeler yapılarak ekmekler tek tek tartılıyor ve gramaj- fiyat karşılaştırması yapılıyor.


Başkan Kemal Çebi: Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmesi denetimlerimiz devam ediyor


Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi: ‘’Zabıta müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz ilçede faaliyet gösteren market, fırın ve unlu mamul üretim ve satış yerlerinde denetimlerini büyük bir titizlikle sürdürüyor. Amacımız içerisinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması. Ekiplerimiz sağlık açısından yetersiz olduğu tespit edilen işletmeler hakkında gerekli işlemleri yapıyor. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz’’ dedi.


25 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör