• HaberciGazete

Küçükçekmece'den güncel haberler‘BİLİNMEYEN YÖNLERİYLE BASINDA NÂZIM’ SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR


Küçükçekmece Belediyesi'nin, Türk şiirini ve Türkçeyi Dünya’ya tanıtan usta şair Nâzım Hikmet Ran için açtığı,“120. Yaş Gününde Bilinmeyen Yönleriyle Basında Nâzım” adlı sergisi büyük ilgi görüyor.Dünyaca ünlü şair Nâzım Hikmet Ran’ın 120. doğum günü nedeniyle Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Faysal Güler’in yanı sıra serginin mimarlarından Araştırmacı Deniz Dalkılınç, Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç ve sanatseverler katılımıyla açılan sergi basına yansıyan belgeleri ve görüntüleri içeren, çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanan ama kitaplarda yer almayan şiir ve yazılarından oluşuyor.Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin yoğun ilgisini çeken sergi hakkında

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Barışın, aşkın, özgürlüğün şairi, memleket sevdalısı Nâzım Hikmet 120. yaşına basarken, biz de onunla ilgili anlamlı bir etkinlikle Küçükçekmece’den bir vefa örneği sergilemek istedik. Nâzım Hikmet, kağıdıyla, kalemiyle, mücadelesi ve düşünceleriyle yaşamaya devam ediyor” diye konuştu.Güney Özkılıç: Ne kadar gurur duysak azdır


Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç ise “ Nâzım Hikmet’in 120. yaş günü aslında bir gün değil bir yıl boyunca kutlanacak. Sergiyi Araştırmacı Yazar Deniz Dalkılıç ile birlikte hazırladık. Hazırlık sürecimizde bize destek veren İBB Atatürk Kitaplığı, Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, Yapı Kredi Yayıncılık, Türkiye Sosyal Tarih Araştırma Vakfı, Melih Güneş ve Sinan Şanlıer’e teşekkürlerimizi sunuyoruz'' dedi.15 Şubat’a dek ziyaret edilebilir


Sergide Nâzım Hikmet’in annesi Celile ve babası Hikmet Bey’in evlenmeden ve Nâzım doğmadan önceki Selanik yıllarına ait bilinmeyenlerine, dergi ve gazetelerde eski Türkçe olarak yayınlanmış şiirleri, şiir üzerine düşünceleri, yazıları ve kısa oyunlarına, yabancı dergi ve gazetelerde hakkında çıkan haberlere ve davalarına ilişkin haberler yer alıyor.

Sergi, 15 Şubat’a dek SKSM’de ziyarete açık kalacak.KÜÇÜKÇEKMECE'DE GENÇLERİ BULUŞTURAN FESTİVALE YOĞUN İLGİKüçükçekmece’de ‘Gençlik Festivali’ coşkusu yaşandı. Küçükçekmece Belediyesi sömestr tatilinde düzenlediği ‘Gençlik Festivali’nde birbirinden ünlü sanatçıları gençlerle buluşturdu. Festivalde ‘Ceza, Tepki, Tuğkan, Vera, Sufle ve Melike Şahin’ gibi sevilen sanatçılar ve popüler gruplar sahne alırken, 3 gün boyunca devam eden konserler renkli görüntülere sahne oldu. Festivale İstanbul’un dört bir yanından binlerce genç büyük ilgi gösterdi.Performanslarıyla gönülleri fethettiler

Festivalin ilk gününde Küçükçekmece'de yetişen rap müzik sanatçıları Hazel ve Tepki sahnede yerini aldı. İlerleyen saatlerde ise rap müziğin önde gelen isimlerinden Ceza yoğun alkış eşliğinde sahneye çıktı ve sevilen şarkılarıyla gençlere coşkulu dakikalar yaşattı. Gençlerin şarkılarına hep bir ağızdan eşlik ettiği Ceza, sahnedeki performansı ve şarkılarıyla katılımcılara unutulmaz bir konser akşamı yaşattı. Festivalin ikinci gününde ise Dengi Dengine, Vera, Sufle ve Melike Şahin gibi son zamanlarda en çok dinlenenler arasına giren Türkçe Pop ve Rock müziğin sevilen şarkıcıları sahne aldı. Festivalin kapanışını Şerbet, Rody Dünyada, Kendimden Hallice ve Tuğkan gibi popüler müzik grupları yaptı. Gençlerin eğlenceli bir sömestr tatili geçirmesi ve stres atabilmeleri için düzenlenen festival Covid-19 tedbirleri kapsamında HES kodu kontrolleri yapılarak gerçekleştirildi.


KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ İLETİŞİM MERKEZİ, 365 GÜNDE 313 BİN ÇAĞRIYA KULAK VERDİ
Küçükçekmecelilere zaman ve mekândan bağımsız olarak belediyeye ulaşma imkânı sunan Küçükçekmece Belediyesi İletişim Merkezi; talep, şikâyet, teşekkür, randevu, bilgi istemi gibi pek çok alanda ilçe sakinlerine hizmet vererek, iletişim kalitesini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Küçükçekmece Belediyesi İletişim Merkezi ekipleri, geride bıraktığımız 2021 yılında 313 bin 284 çağrıya kulak vererek, ilgili birimlere iletti. Hattın diğer ucundaki 22 personeliyle Küçükçekmecelileri ağırlayan birim, 2021 yılında en fazla pandemi merkezli olarak yaşlılara hizmet, dezenfeksiyon, sosyal destek, cenaze- taziye hizmetleri konusunda gelen talepleri anında geri dönüşlerle cevaplayarak, çözüme kavuşturdu.

Saha ekibi sorunları yerinde tespit ediyor

Öte yandan pandemi koşullarında sorunları yerinde tespit etmek ve en kısa sürede çözüm sunabilmek amacıyla “Konuş Küçükçekmece Kemal Başkan Dinliyor” projesiyle çalınmadık bir tek kapı bile bırakmamak için yola çıkan 16 kişilik saha ekibi, 2021 yılında 44 bin 188 ziyaret gerçekleştirdi. Ekipler, 65 yaş üstü vatandaşların yanı sıra hane ve esnafları ziyaret ederek, şehit aileleri ve gazileri de yalnız bırakmadı.

Başkan Kemal Çebi: Özveriyle çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum


Vatandaşlarla iletişimi kolaylaştırmak için teknolojinin tüm olanaklarından faydalandıklarını ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “İletişim Merkezi ekiplerimiz vatandaşın talebini değerlendirerek yapılması gereken ne varsa, ilgili birime haber veriyor. Saha ekibimiz, vatandaşlarımızın sorun, talep ve beklentilerini birebir dinleyebilmek, sorunları yerinde tespit etmek için ziyaretler gerçekleştiriyor. Böylece interaktif bir çalışma sistemi ortaya çıkıyor. Özellikle pandeminin başından bu yana vatandaşlarımıza en kısa yoldan sağlıklı bilgi ve hizmet vermek amacıyla özveriyle çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

İletişim Merkezi ve Sosyal Medya Ekibi 7/24 görev başında

Küçükçekmece Belediyesi, İletişim Merkezi’nin yanı sıra Twitter, Facebook, İnstagram gibi sosyal ağlar üzerinden de Küçükçekmecelilerin talep ve önerileri alarak, vatandaşları bu kanallardan da bilgilendiriyor.

İlçe sakinleri, 7/24 görev başında olan Küçükçekmece Belediyesi İletişim Merkezi’ne 444 4 360 numaralı telefondan ulaşarak, istek şikayet ve taleplerini iletebilirler.


13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör