top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Kılıçdaroğlu 'Adalet Bakanlığına' yürüdü...CHP Genel Başkanı, partisinin Meclis grubu üyeleri ve milletvekilleriyle birlikte, tarikat bağlantıları içinde 6 yaşında evlendirilen kız çocuğu olayını protesto etmek ve iktidarın sessiz kalmasına tepki göstermek amacıyla Adalet Bakanlığı'na yürüdü.Az önce gerçekleşen yürüyüşle Adalet Bakanlığı önüne gelen Kılıçdaroğlu burada polis barikatıyla karşılaştı. Kılıçdaroğlu sesi titreyerek yaptığı konuşmada, iktidar sahiplerinin 'iki yıldan beri bildiklerini' ifade ettiği olaya karşı sessiz kalmalarına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu Adalet Bakanlığı önünde haykırdı: 'Kimler suskunluğunu koruyor?'

TBMM'nin Dikmen Kapısı'ndan Adalet Bakanlığı'na doğru yürüyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin gündeminde olan 6 yaşındaki çocuğa istismar olayına sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Bu evladımızın, bu kızımızın sesi olmak için geldim. Bu ben bu öfkeyi dile getirmek için buradayım" dedi.

Bugün partisinin Meclis grubunu olağanüstü toplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaklaşık 20 dakika süren istişareler sonrası beraberindeki vekillerle birlikte Adalet Bakanlığı'na doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüş sırasında konuşan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "ADALET BAKANLIĞI SESSİZLİĞİNİ KORUYOR" "Bereket versin gazeteciler var bu ülkede. Onlar haber yaptı da bizler de duyduk. Adalet Bakanlığı'nın önündeyiz. Adaleti sağlayacak olan kurumun önündeyiz. Adalet Bakanlığı sessizliğini koruyor. Aile Bakanlığı'nın ne yaptığını kimse bilmiyor. "GÜÇLERİNİ KİMDEN ALIYORLAR" Bir de fotoroman var. Polislerin elini kolunu bağlamış durumda. Polislerin önüne kin engel olarak çıkıyor? Hangi gerekçeyle bu dosyaları kapatıyorlar? Güçlerini kimden alıyorlar? 6 yaşındaki bir evladımızın uğradığımız bu haksızlık karşısında kimler suskunluğunu koruyor? Ve ısrarlar koruyor suskunluğunu...

"SESİ OLMAK İÇİN GELDİM" Bu evladımızın, bu kızımızın sesi olmak için geldim. Adalet istiyoruz biz. Bu bizim evladımız, bizim kızımız. Buradan bu evladımızın bu kızımıza seslenmek istiyorum. 84 milyon insan senin yüreğinle aynı acıyı paylaşıyor. Bu ülkenin sağcısı solcusu, inançlısı inaçsızı, Doğulusu Batılısı bu haksızlık karşısında öfkeleniyor. Bu ben bu öfkeyi dile getirmek için buradayım. Bizler hep birlikte bu haksızlığa karşı mücadele etmek zorundayız. Bu haksızlığa dayanamıyorum. "ADALET İSTİYORUZ" Biz devletin görev yapmasını istiyoruz. Devletin nefes almasını istiyoruz. Devletin haksızlığı gizlememesini, haksızlığın üzerine gitmesini istiyoruz. Adalet istiyoruz bu ülkede. Biz adaletsizlik karşısında susanın dilsiz şeytanlar olduğu bir ülke olmak istemiyoruz. Siyasi iktidarın polisin, savcının elini kolunu bağlamasını istemiyoruz. "DEVLETİ YÖNETEMİYORLAR" Açık ve net söylüyorum. Devleti yönetemiyorlar. Haksızlıkları sindiriyorlar. Ne demek ya 2 yıldır biz bu meseleyi biliyoruz. İki yıldır kimlerle fotoğraf çektirdiniz. İki yıldır fotoğraf çektirdikleriniz mi size bu baskıyı kuruyorlar. Devlet baskıların altında göre yapamaz. Adalet Bakanlığı'nın önüne gelmemin nedeni budur"


81 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page