top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Kılıçdaroğlu Trabzon'da kitlelere seslendi!TRABZON - CHP Genel Başkanı, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Trabzon'da yaptığı konuşmada "10 Trabzonlu hafif raylıyı yapamıyor, 1 Trabzonlu 10 metro inşaatı yapıyor" diyerek yerel ve merkezi iktidarı eleştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu Trabzon'da açıklamalarda bulundu.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Trabzon’da bulunan Atatürk Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu. Konuşmaya önce İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başladı. İmamoğlu konuşurken “Trabzon seninle gurur duyuyor” sloganları atıldı. Kılıçdaroğlu ise “Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu” sloganlarıyla sahneye çıktı.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan mesajlar şöyle: "İktidar olmanın yolu çalışmaktan, kul hakkı yememekten geçer. Bütün Trabzonlu kardeşlerime sesleniyorum. Bakın biz beraberiz. 6 lider beraberiz. Biz bir araya geldik, bu ülkeye hem adaleti, kadın haklarını, gençlerin istediklerini yapacağız.. Kendimize değil, saraya değil, halka danışacağız.

GERÇEK MİLLİYETÇİ BİZİZ.. Gerçek milliyetçi arıyorsanız, o da biziz.. Allah nasip eder, Cumhurbaşkanlığına geldiğimizde Süleyman Şah Türbesi.. Kendi toprağımızda. O türbeyi, alacağım, vatan toprağına tekrar getireceğim. Şanlı bayrağımız orada dalgalanacak. Bunlar ne diyor.. Milliyetçiyiz. Bayrağını indiren, toprağını terkeden adamdan milliyetçi olmaz..


İHALELER TÜRK LİRASINA ÇEVRİLECEK Milliyetçilik, Türk Lirasını eritmemek, her alanda güçlü olmaktır. İhale yapıyorlar, yandaşlara ihale yapıyorlar. İhale neyle dolarla.. Hani Türk lirası vardı. Hani biz Milliyetçiydik. Hani Türk Lirası üzerine bir şey söylenmezdi.. Trabzonlulara söz, Türkiye’ye söz. O dolarla ihalelerin tamamını Türk Lirasına çevireceğiz. Bizim milliyetçiliğimizi bütün dünya biliyor. Bu ülkede, bazılarının umutlarını kaybettiğini geleceğini yurt dışında aradığını biliyorum. Şunu sakın unutmayın. Sizin hayalleriniz, Bay Kemalin hedefi olacak. O hayallerin tamamı gerçekleşecek.

TRABZON BİR DÜNYA ŞEHRİ Trabzon dünya şehri. 2 bin 800 yıllık tarihi var. Yeşili ile mavisiyle bütün dünyanın ilgisini çeken bir kent aynı zamanda. Trabzon sporu ile de bir dünya markası. Gelip geçen bir spor değil, kalıcı başarılara imza atan bir Trabzonspor var.

Herkesin saygıyla andığı, saygıyla söz ettiği güzel ve görkemli bir kent. Trabzonlunun yaşadığı zorluğu biliyorum. Pek çok şey de önemli. Dolayısıyla çok sayıda genç, Trabzon’da değil, büyük kentlerin varoşlarında iş arıyor. Bunu çözmemiz lazım.

GAZİ MUSTAFA KEMAL’İN HAYALİ TRABZON’A DEMİRYOLUNU YAPACAĞIZ Gazi Mustafa Kemal’in bir hayali var. Demiryolu hayali var.. 100 yıl önce söyledi. Allah nasip ederse Atatürk’ün o hayalini gerçekleştireceğiz, Gürcistan’a kadar. “Biz bunu 2023’te bitireceğiz” diyorlardı. Şimdi 2053’te yapacaklar. Biz, bunu yapacağız ve sadece Trabzonlu değil bütün Karadeniz görecek.

10 TRABZONLU HAFİF RAYLIYI YAPAMIYOR, 1 TRABZONLU 10 METRO İNŞAATI BİRDEN YAPIYOR Hafif Raylı Sistem konusunda sorunlar var. 10 Trabzonlu var. 4’ü bakan.. Büyükşehir Belediye Başkanı.. 10 Trabzonlu bir hafif raylı sistemi yapamıyor. Bir Trabzonlu dünyada hiçbir yerde olmayan 10 metro inşaatını birden yapıyor. Gerçekler böyle. Çalışıyor yapıyor. Üstelik bütün engellemelere rağmen yapıyor."Konuşmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yapması planlanan esnaf ziyaretini iptal ederek Sülüklü Mezarlığı’ndaki şehitliği ziyaret etti, şehit mezarlarına karanfil bırakarak yapılan duaya katıldı.


Kaynak: www.61saat.com

Görseller (özel) Ömer Turan-Fethi Yılmaz

134 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page