top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Kaçkarların gözde yaylası Badara sezonu açtıRize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Bin 850 rakımlı Badara Yaylası 6 aylık aradan sonra sezonu açtı.

Abdullah UZUN

RİZE-Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Bin 850 rakımlı Badara Yaylası 6 aylık aradan sonra sezonu açtı.Karadeniz Bölgesinde bulunan ve doğasever ve turistlerin ilgi odağı olan Badara Yaylası Mayıs aynın ilk haftasında sezonu açtı.

Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Kaçkar Dağlarının eteğinde, yapay göl, küçük evlerinin yanında doğal güzellikleriyle de televizyonlara dizi, sinemalara film çekimlerine de ev sahipliği yapan Yayla, Mayıs ayının ilk haftasında sezonu açarak hizmet vermeye başladı.

İki işletmenin açık olduğu Yayla ’da sezon öncesi gelen ziyaretçilerin bıraktığı kötü görüntüler yayla sakinlerini üzdü. İşletmeci Fatma Keskin, “her sene aynı manzaralarla karşılaşıyoruz. Doğaseverlerin ziyaretten sonra geride bıraktıkları çöp ve diğer atıklar çok üzücü. Lütfen yaylaya gelin ama dönerken bu görüntüleri bırakmayın” dedi.

Keskin, Sezonu daha yeni açtıklarını buna rağmen hafta sonları gelenlerin olduğunu ve havalar ısındığında da daha da ilginin artacağını düşündüğünü söyledi.


6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

टिप्पणियां


bottom of page