• HaberciGazete

"Kadın Sanat Festivali" 2 Eylül'de başlıyor...Artshop tarafından düzenlenen Uluslararası Feminenartfest – Kadın Sanat Festivali'nin 2-5 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceği açıklandı.

Birçok sanat ve edebiyat dalında kapsam bakımından Türkiye’deki ilk ve katılım sayısı bakımından dünyadaki en büyük sanat festivali olmaya aday ULUSLARARASI FEMINENARTFEST'in, 2-5 Eylül tarihleri arasında iki saygın mekânda canlı performanslarla gerçekleştirileceği bildirildi.

Ayrıca dünyanın çeşitli ülkelerinden 65 ressam, müzisyen, dansçı, şair kadın sanatçı ile Türkiye’den katılan 100’e yakın kadın sanatçının video performanslarının, Feminenartfest adına açılan Facebook, Instagram ve Youtube kanallarında festivale ilgi duyan herkes tarafından izlenebileceği de öğrenildi.


Dünyanın değerli kadın sanatçıları bu festivalde buluşuyor…


Burcu KoçyiğitFestival Direktörlüğünü Vedat Akdamar ve Gülçin Sahilli’nin, Uluslararası İlişkiler Direktörlüğünü Mesut Şenol’un üstlendiği ve Dünyanın değerli kadın sanatçıları bu festivalde buluşuyor sloganıyla düzenlenen etkinliklerin ilk canlı programı, 3 Eylül 2021 Cuma günü Maltepe’deki Türkan Saylan Kültür Merkezinde saat 14.00’de başlayacak.


Melihat Gülses

Çok sayıda kadın şairin şiir okuyacağı bu etkinlikte kadın sanatçılar Türk Sanat Müziği Solisti Melihat Gülses, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sopranosu Hande Soner Ürben, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Piyanisti Lena Şenol, Flüt Sanatçısı Nihan Atalay, Pop Müzik Sanatçısı Deniz Derin ve Dans Sanatçısı ve Eğitmeni Burcu Koçyiğit sahne alacak.Festival kapsamında kadın sanatçı ve şairlerin ikinci canlı buluşması 4 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’de Bostancı’daki Hatay Restoranda gerçekleştirilecek. Cemal Süreya’nın şiir dostları mabedi ve müzesi konumundaki bu yerdeki etkinlik, şiir okumaları, müzik ve akşam yemeği sohbetleriyle devam edecek.


Festival dolayısıyla Artshop tarafından basılan “Kadın Yazarlar Kitapları Dizisi” adı altında çok sayıda kadın yazarın özel formatta basılan kitapları da görücüye çıkacak…


Dünyayı kadınlar kurtaracak…


Uluslararası Feminenartfest katılımcılarından yazar Özlem Barlok duygu ve düşüncelerini şu cümlelerle ifade ediyor: “Kitapla, okumayla, sanatla ve üretimle kalın. Kadının gücü ve önemi dünyayı saracak. Dünyayı kadınlar kurtaracak…


48 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör