top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Katar Havayolları Trabzon'a direkt seferlere başladı

Katar Havayolları'nın Trabzon'a ilk direkt seferi yapıldı.

Hayati Akbaş

TRABZON-Katar Havayolları'nın Trabzon'a ilk direkt seferi yapıldı. İlk etapta haftada 3 kez karşılıklı olarak düzenlenecek uçak seferlerinin ilkinde, Doha'dan kalkan ve 3 saatlik uçuş sonucu Trabzon Havalimanı'na inen uçak su tankıyla karşılandı. Yolculara çiçek ve tatlı ikram edildi, halk oyunları gösterisi düzenlendi. Türkiye'nin Katar Büyükelçisi Mustafa Göksu da ilk seferle Trabzon'a gelen yolcular arasında yer aldı.Katar Havayolları'nın Trabzon'da ilk seferi nedeniyle düzenlenen törene Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz ve yönetim kurulu üyeleri, Kültür ve Turizm İl Müdürü Tamer Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, TESOB Başkanı Metin Kara, Katar Havayolları Güney Avrupa Bölge Müdürü Mate Hoffmann ve diğer ilgililer katıldı.Vali Ustaoğlu, VIP salonunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 12 Körfez ülkesindeki 24 ayrı noktadan Trabzon'a direkt uçuş olduğunu belirterek, 2022 yılında Trabzon'da 2 bin 700 dış hat seferi gerçekleştirildiğini vurguladı.

Türkiye'nin Katar Büyükelçisi Mustafa Göksu da direkt uçuşların Katar'da Trabzon'a olan ilgiyi daha da artıracağını ifade etti.

Katar Havayolları Güney Avrupa Bölge Müdürü Mate Hoffmann, Trabzon'a uçuşlara başlanması nedeniyle mutlu olduklarını ve geleneksel Türk misafirperverliğiyle karşılanmaktan da onur duyduklarını ifade etti.

TTSO Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz, Katar'la direkt uçuşları değerlendirirken, "Geçtiğimiz günlerde Katar'a giden iş insanları heyetimiz fuara katıldı, iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Ayrıca Katar Ticaret ve Sanayi Odası ile ortak organizasyonlar yapma konusunda bir görüşme yapıldı. Direkt uçuşların da bu temasları yoğunlaştıracağına, turizmin yanı sıra iş ilişkilerinin gelişmesine de katkıda bulunacağına inanıyoruz" ifadesini kullandı.


11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page