• HaberciGazete

Kaymakamdan sonra İl Milli Eğitim Müdürü de öğretmenin gönlünü aldı: Öğretmenler başımızın tacıdır.Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, bugün Kemalpaşa ilçesi Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret ederek, ilçe kaymakamının sınıftan çıkardığı öğretmen ve arkadaşlarıyla bir araya geldi. Kaymakam Faruk Saygın'ın öğretmenden "özür dilemesi"nin ardından, Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar'ın sözleri "gönül alma" olarak nitelendirildi.KEMALPAŞA-Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, bugün Kemalpaşa ilçesi Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret ederek, ilçe kaymakamının sınıftan çıkardığı öğretmen ve arkadaşlarıyla bir araya geldi. Kaymakam Faruk Saygın'ın öğretmenden "özür dilemesi"nin ardından, Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar'ın sözleri "gönül alma" olarak nitelendirildi.Öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet eden Acar konuşmalarına okulda yaşanan talihsiz olaydan derin üzüntü duyduğunu belirterek başladı. Acar, “devletimizin bütün birimleri ile öğretmenlerimizin yanındayız, olayın duyulmasının hemen ardından Artvin Valimiz Sayın Yılmaz Doruk olayla ilgili inceleme başlatmıştır” dedi.

İl Müdürü Acar "Tarihsel süreç içerisinde öğretmenlerimiz toplumun yapı taşları olmuş ve toplumumuzun geleceğini şekillendirirken en önemli mesleklerden birini icra etmişlerdir. Bu kutsal görevi yapan tüm öğretmenlerimiz bizim için çok değerlidir. Onların incitilmesine devletimiz asla müsaade etmez." dedi. "Okul ve sınıflarımız, öğrencilerimizi öğretmenlerimizin şefkatli kollarına emanet ettiğimiz güvenli yaşam alanlarıdır." diye belirten Acar; “okullarımızın bu özelliğini korumaya devam edeceğiz ve her zaman öğretmenlerimizin yanında olacağız” diye konuştu..


Acar "Tarihin her döneminde olduğu gibi içinde bulunduğumuz salgın döneminde de Vefa Destek gruplarında gönüllü çalışmaları ile topluma hizmet eden, bunun yanı sıra uzaktan eğitim ile çevrim içi olarak eğitimin devam etmesine katkı sunan öğretmenlerimiz; şu anda da salgın devam ederken yüz yüze eğitim ile okullarında öğrencilerine faydalı olmak için bütün gayretlerini sarf etmektedirler.

Göstermiş oldukları bu özveri ve gayretlerini görüyoruz ve onların başımızın tacı olduklarını bilmelerini istiyoruz." ifadelerini kaydetti ve "Devletimiz her zaman öğretmenimizin yanındadır." diyerek sözlerini sonlandırdı.

Haber ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN

58 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör