• HaberciGazete

"KPSS sınavı olayında terör ve çıkar yapılanmaları var mı?
MERSİN - KPSS sınavında soruların çalınması skandalına sert tepki gösteren Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, sınavda çalıntı soruların olması iddiasının çok yönlü irdelenerek, terör ve çıkar yapılanmasının araştırılmasını istedi.

KPSS sorularının çalınmasıyla ortaya çıkan skandala muhalefet partilerinin tepkileri sonuç verdi. KPSS sınavı iptal edilerek yeniden yapılmasına karar verildi. İptal kararını sevindirici bulan Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, suçluların derhal bulunarak yargı önünde hesap vermesini istedi.

Suçluların bulunmasında hassas bir çalışma yapılması gerektiğine değinen Hakan Alaca, “Sınavda çalıntı soruların olması iddiası çok vahim bir iddiadır ve etraflıca araştırılması gerekilen ve kastı veya ihmali olanların derhal bulunup, gereken adli ve idari yaptırımların yerine getirilmesi elzemdir. Sınavlar toplumsal adaletin veya fırsat eşitliğinin sağlandığı önemli durumlar ve sınavları gerçekleştiren kurumlar ise adaleti tecelli ettiren kurumlardır. Bu yüzden hiç bir ihmal veya art niyetin toplumun devletin kurum ve kuruluşlarına olan güvenine zarar vermesine müsaade edilmemelidir. Konu araştırılır iken çeşitli terör veya çıkar yapılanmalarının da işe müdahil olup olmadığı da mutlaka göz önünde bulundurulup, üzerine gidilmelidir.” açıklamasında bulundu.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör