top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Kurban Bayramı haber ve mesajları

BAŞKAN ŞENTÜRK'TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI!

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı. Kurban Bayramının tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini temenni eden Başkan Şentürk;"Bayramlar; insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturan, insanları kardeşçe kucaklaştıran, birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren, milli ve dini duyguların kabardığı, örf ve adetlerin hatırlandığı özel günlerdir. Kurban Bayramı ise bizlere dayanışma, yardımlaşma ve paylaşmanın ehemmiyetini bir kez daha hatırlatır.Toplum hayatında büyük önem taşıyan, birleştirici, bütünleştirici özelliği ile bizleri bir araya getiren, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığı bu bayramda halkımızla aynı güzel duyguları paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesileyle, bayramın hem toplumumuza, hem de tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyor; milletimizin ve tüm İslâm dünyasının Kurban Bayramını kutluyorum.”şeklinde konuştu.


Başkan Aydemir’den Kurban Bayramı Mesajı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin - Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Aydemir, “Paylaşmanın, kardeşliğin ve dostluk köprüleri inşa etmenin diğer adı olan Kurban Bayramı'na erişmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bayramın, ülkemizle birlikte tüm İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasınıdiliyorum. Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesidir. Bayramlar aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliğidir. Bu bayramda, muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalıyız. Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmak, gönülden verebilmektir. Huzur ve saadet dolu bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum. Bu vesileyle kıymetli hemşerilerimizin aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban bayramının mübarek olmasını Cenabı Allah'tan dilerim” dedi.


Başkan Soyluçiçek’ten Bayram Mesajı

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, kurban bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Başkan Soyluçiçek, “Dostluğun, yardımlaşma ruhunun, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının tazelenmesine vesile olan bayramlar, geçmiş ile gelecek arasında güçlü bir bağdır. Milli ve dini değerlerin, gelenek ve göreneklerin günden güne unutulduğu günümüzde, bayramlar sayesinde insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duyguları kuvvetlenmekte, birlik ve beraberlik şuuru güçlenmektedir. Bu kutsal günleri fırsat bilerek, tarih boyunca olduğu gibi bizleri bir arada tutan milli ve manevi değerleri yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, huzur ve barış ortamını sürdürmek ve kardeşlik duygularımızı geliştirmek için daha çok çaba göstermeliyiz. Bayram sevincimizin acıya dönüşmemesi, üzücü haberlerin yürekleri yakmaması için vatandaşlarımıza trafikte daha dikkatli olmalarını, kurallara uymalarını özellikle hatırlatmak istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramının tüm insanlığa, huzur, sağlık, mutluluk getirmesini diler, ilçemizde görev yapmakta olan kamu ve özel sektör çalışanlarının, kolluk görevlilerimizin ve basın mensuplarının Kurban Bayramlarını en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.


BAŞKAN GÜLER'DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI!Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.Dini ve mili bayramların milletimizi kaynaştırdığını belirten Başkan Güler;"Milletimizin manevi değerlerininin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel, en anlamlı örneklerinin yaşandığı milli ve dini bayramlarımız; sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü duygularının güçlenmesine, toplumun birlik ve beraberliğinin, dayanışma duygusunun pekiştirilmesine ve geleceğe daha da güvenle bakmamıza vesile olan özel günlerdir. Bugün de bizzleri manevi duygusuyla saran, kaynaştıran ve kucaklaştıran Kurban Bayramına ulaşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Kurban Bayramını en iyi dileklerimle kutlar, tüm insanlığa, ülkemize ve ilimize barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ederim."şeklinde konuştu.


BAŞKAN KIZILBOĞA'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI!

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı. Bayramların gelecek nesile bırakılacak olan en büyük miras olduğunu belirten Başkan Kızılboğa;"Manevi dünyamızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramı’nı bu yıl da hep beraber kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milli ve dini bayramlarımızı birer fırsat olarak görerek, bayramların arttırdığı hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularından yararlanarak bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi perçinlemeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Birlik ve dayanışma duygumuzdan ödün vermeden gelecek nesillere bayram sevincini aşılayıp, sevdiklerimizle kucaklaşmalıyız. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın en değerli anlarımızdan biri olan Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor ve Bingöl'e ülkemize ve tüm dünyaya mutluluk, huzur, sağlık getirmesini temenni ediyorum." şeklinde konuştu.


CHP'Lİ BOZAT'TAN KURBAN BAYRAMI MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Hukuk ve Seçim İşleri İl Başkan Yardımcısı Mehmet Levent Bozat, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Hukuk ve Seçim İşleri İl Başkan Yardımcısı Mehmet Levent Bozat, Bayramların dini ve milli duyguların perçinlendiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı, milletleri var eden milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği önemli günler olduğunu söyledi. Bozat açıklamasının devamında, "Adıyaman halkı için, milletimiz ve ülkemiz için dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle, tüm hemşerilerimin ve İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyorum."dedi.


BAŞKAN ALTAN'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI!Gelecek Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Ramazan Altan, Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.Bayramların paylaşmanın, dayanışmanın önemini hatırlattığını belirten Başkan Altan;"Bayramlar, millet olarak karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, barışın, topluluk olma bilincinin birlik ve beraberliğimizin daha da pekiştiği, sevinçlerimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız özel günlerdir. Üzerinde yaşadığımız bu güzel memleketin, inancında ve kültüründe var olan dayanışma, yardımlaşma, hoşgörü ve kardeşlik duyguları bayramlarda daha büyük bir önem taşımaktadır. Millet olarak bu ehemmiyetli günlerde, sahip olduğumuz güzellikleri paylaşırken, toplumumuzda yardım ve desteğe muhtaç vatandaşlarımızın hatırlanması, kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakarak kardeşçe kucaklaşmayı ihmal etmemeliyiz.Bu vesileyle başta Sultangazili vatandaşlarımızın mübarek kurban bayramını en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize, İslam dünyasına ve aziz milletimize; barış ve huzur getirmesini diliyorum."şeklinde konuştu.


BAŞKAN ATEŞ'TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI!İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.


Bayramların birlik ve beraberlik duygusunu kamçıladığını belirten Başkan Ateş;" Bayramlar, bir yandan umutları canlandırıp, dargınlıkları ve kırgınlıkları unuttururken, insanların birbirlerine yakınlaşması, kaynaşması, kardeşlik bağlarının canlanması, birlik ve beraberliğin daha da güçlenmesine vesile olmaktadır. Sevinçlerin ve mutlulukların paylaşıldıkça arttığını, üzüntüler ve acıların da paylaşıldıkça azaldığını unutmadan, kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmak, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik duygularımızı güçlendirip bayramlarımızı doya doya yaşayalım.Bu duygu ve düşüncelerle, bütün İslam aleminin Kurban Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, tüm vatandaşlarımızın sevdikleri ile birlikte sağlıklı, huzur dolu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum."şeklinde konuştu.


ATİLA ŞAHİN, “ENDİŞEMİZ, MİLLETİMİZ İÇİNDİR”


CHP Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, Kurban Bayramı mesajında, uygulanan ekonomik politikaların sonucu halkın, ağır ve dayanılmaz boyutlara ulaşan sorunların altında ezilerek bir bayramı kutlamaya hazırlandığını söyledi. Vatandaşların zor günler geçirdiği belirten Atila Şahin Kurban bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: ''Ülkemiz tam bir kaosun, iflasın ve kördüğümün ortasındadır. Türkiye’mizin içeride ve dışarıda dağ gibi meseleleri sahipsiz kalmıştır. Halkımızı tedirginlik, güvensizlik, belirsizlik sarmıştır. Bu hükümetin pişkinlikleri ve vurdumduymazlıkları hepimizi dehşete düşürüyor. Biz ülkenin çıkarlarını partisel çıkarlarımızın hep üstünde tuttuk. Bu ilkemizden hiç vazgeçmedik. Vazgeçmeyiz. Ancak ülkeyi bu noktaya getiren bu hükümet, demokrasinin yazılı olmayan vazgeçilmez kurallarını hiçe sayıyor. Endişemiz, milletimiz içindir. Kendi kendini aldatanların, pembe tablolarla halkı uyuttuğunu, oyaladığını, kandırdığını zannedenlerin sonu hep hüsran olmuştur. Yıllardır gerçeği ters yüz eden, güven yitiren bu hükümet, yapıştığı konumunu sürdüremez, sürdürmemelidir. Halkımız ümidini yitirmesin. Çözüm, sandıktadır. Mübarek Kurban Bayramı'nda dualarımız, tüm çabamız, ülkemizin ve milletimizin mutluluğu içindir. Huzuru içindir, yarınları içindir. Kutluyor, Yüce Allah'tan sağlık ve mutluluklar diliyorum.''


BAŞKAN KARIŞ'IN KURBAN BAYRAMI MESAJIGelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı;


Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, tüm İslam âleminin, Türk Milletinin ve Mersinli hemşerilerinin Kurban Bayramını tebrik etti. Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında huzur dolu, barış dolu bir Kurban Bayramı’na daha “merhaba” diyeceklerini belirten Başkan Karış, "Karşılıklı saygı ve sevgiyi yücelten bayramların, dargınlık ve kırgınlıkların bir yana bırakılarak güzelliklerin paylaşıldığı, sevgi ve saygının arttığı bir bayram diliyorum."dedi.


BAYRAM SEVGİYİ PEKİŞTİRMEKDİR


Kurban Bayramı'nın sorumlulukların farkına varılmasını sağladığını kaydeden Başkan Karış, "İnsan olarak yaşadığımız her anın kıymetini bilerek yaşamayı bizlere hatırlatmanın yanı sıra merhamet ve paylaşmanın kutsiyeti gibi sayısız hikmetleri barındırmaktadır. İnsanları günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştırarak birbirine yakınlaştıran bayram günleri, toplumda umut, sevgi, birlik ve beraberliği pekiştirmektedir. Bu özel günlerin tüm ülkemizde aynı coşku ve mutlulukla yaşanabilmesi için her birimize düşen en anlamlı vazife; başta büyüklerimiz olmak üzere yakınlarımızı, kimsesizleri, yetimleri ve ihtiyaç sahiplerini ziyaret ederek gönüllerini almak olmalıdır."diye konuştu.


HEMŞEHRİLERİNİN BAYRAMINI KUTLADI


Kurban Bayramı'nın sağlıklı, mutlu günlere vesile olmasını, ülkeye ve dünyaya huzur ve sağlık getirmesi temennisinde bulunan Başkan Karış, "Tüm İslam âleminin, Türk Milletinin ve Mersinli hemşerilerimin, mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Allah milletimizin birliğini, beraberliğini, devletimizin kudret ve şefkatini daim eylesin. Mübarek Kurban Bayramını muhabbetimizin derinleşmesini vesile kılsın. Allah’a emanet olunuz."şeklinde konuştu.


Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin Kurban Bayramı mesajı

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Deveci mesajında şu ifadelere yer verdi: “Değerli hemşehrilerim, Birlik ve beraberlik duygularımızın bizi sevgiyle çevrelediği; paylaşmanın, dayanışmanın ve komşuluk hukukumuzun en üst seviyeye çıktığı bir bayramı daha yaşıyoruz. Toplumumuzda her zaman çok anlamlı olan bayram günlerimizde ailemizle, komşularımızla bir arada olmanın sevincini taşıyoruz. Ancak bu güzel günlerde bir arada olurken yeniden artış seyri gösteren koronavirüs vakalarını unutmamalı, hem sevdiklerimizin hem de kendimizin sağlığını düşünmeliyiz. Kıymetli komşularım, Kurban Bayramı, ihtiyaç sahipleri ile paylaşmanın manevi huzurunu yaşayabileceğimiz önemli bir bayram. Paylaştıkça artan bayram bereketinin tüm kentimize dağılmasını temenni ederek Kurban Bayramımızı kutluyor; bayramımızın ülkemize, milletimize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik getirmesini diliyorum.“


İYİ PARTİLİ UYKUR'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI!İYİ Partili İş İnsanı Mehmet Ali Uykur, Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.


Bayramların kardeşlik duygusunu pekiştirdiğini belirten Mehmet Ali Uykur;"Bayramlar, aramızdaki muhabbeti artırmanın yanında, birlik içinde olma şuurunun pekiştiği ve sosyal hayatın tazelendiği, barış rüzgarlarının içimize dolduğu günlerdir. Dargınların kucaklaştığı, küçüklerin büyüklere saygı ve büyüklerin küçüklere sevgi gösterdiği, husumet duygularının terbiye edildiği zamanlardır. Hastaların ziyaretle, küçüklerin hediyelerle gönüllerinin alındığı, ince zevklerin gelenek olup nesillere aktarıldığı neşe dolu şölenlerdir. Tebessümün ve selamın kimsesizlere, yetimlere, yalnızlara ulaştığı günlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutlar, sevdikleriyle huzurlu, mutlu, sağlıklı bir bayram geçirmesini temenni ediyorum." şeklinde konuştu.


ÖZKAN YALIM, “UMUTLARINIZI YİTİRMEYİN CHP VAR!”


Kurban Bayramı dolayısıyla yediden yetmişe herkesin yaşadığı sevincin, kalıcı olmasını istediklerini ve parti olarak bu yönde çalışmaları sürdürdüklerini belirten CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP iktidarında ülkeye egemen olan huzurun, saygının, sevginin ve barışın yeniden tesis edilmesi için vatandaşlarımızı, umutlarını yitirmemeye davet ediyoruz. Bayramlar, halkın milli ve manevi değerlerinin en üst düzeyde hissedildiği günlerdir. Bayramlar, umudun yeşerdiği zeminlerdir. CHP, halkın umutlarına yanıt verecek yegane partidir'' dedi.

Yalım, açıklamasında şunları kaydetti: ''İnanıyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlı, Atatürk'ün gösterdiği hedeflere inançlı ve kararlı bir şekilde yürüyen, CHP'yi de kendine öncü olarak gören her vatandaşımız, partimizi hakça düzenini iktidara taşıyacak güçtedir. Önemli olan, vatandaşlarımızın elindeki bu gücü birleştirmesidir. CHP, vatandaşlarımızın vereceği bu güçle, iktidara yürüyecek ve CHP’nin güçlenmesi, Türkiye'nin güçlenmesine ivme kazandıracaktır. CHP, memurun, emeklinin, işçinin, işsizin, öğrencinin, köylünün, esnafın, ev kadınının, yoksulun sesi olacaktır. CHP iktidara geldiğinde, Türkiye özgürleşecek, hak ve eşitlik sağlanacak, katılımcı demokrasi sürekli kılınacak, güçsüzler, toplumsal dayanışma ile güçlendirilecektir. Bu vesile ile aziz Milletimizin Mübarek Kurban Bayramını, bu umut, inanç ve kararlılıkla, en İçten duygularla kutluyor, nice mutlu günler, mutlu bayramlar diliyorum.''


BAŞKAN ALACA'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI!Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.Bayramların kardeşlik ve birlik duygusunu kamçıladığını belirten Başkan Alaca;"Toplumun her kesimini birbirine yakınlaştırarak dayanışma duygularımızı en üst düzeyde yaşatan, dostluk ve kardeşliğimizi pekiştiren Kurban Bayramı'nı hep birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban, Yüce Rabbimizin bizlere vermiş olduğu nimetlere şükrün; paylaşmanın, yardımlaşmanın, cömertliğin ifadesidir. Kurban Bayramı, bizlere millet olma şuuruna ermenin, millî ve manevi değerlerimize sahip çıkarak hoşgörü ve sevgiyi hayatımıza hâkim kılmanın önemini hatırlatır. Bu mana ve önemi çok iyi kavramış olan milletimiz, köklü kültürü ve manevi değerlerine bağlılığıyla bugüne kadar olduğu gibi el ele, huzur, güven ve birlik beraberlik içinde daha nice bayramlara ulaşacaktır. Bu vesileyle Kurban bayramının ülkemize ve tüm İslam âlemine sağlık, mutluluk, barış, huzur getirmesini niyaz ediyorum."şeklinde konuştu.


CHP İLÇE BAŞKANI DEMİR'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI!


CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, "Açlığın, yoksulluğun olmadığı, eşit yurttaşlık temelinde, demokrasi, özgürlük ve adalet mücadelemizin iktidar ile taçlandığı,

bayramları bayram tadında yaşayacağımız günlerin ümidiyle Kurban Bayramı'mız kutlu olsun."dedi.


"BAYRAM DAYANIŞMADIR"


Zor günlerin yaşandığı bu günlerde, Mübarek Ramazan Bayramı'nın herkese sağlık huzur, mutluluk ve birliktelik getirmesi dileğinde bulunan Başkan Demir, "Bayram kardeşlik, bereket ve dayanışmadır. Kurban Bayramı'nın tüm İslam alemi, ülkemiz ve İlçemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, güzel ve sağlıklı günlerde buluşmanın ümidiyle tüm hemşehrilerimin bayramını kutluyorum." şeklinde konuştu.


İYİ PARTİLİ DEMİR'DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI!
İYİ Partili Ekrem Demir, Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı. En büyük bayramın insanlığa faydalı işler yapmak olduğunu belirten Başkan Demir:"Tüm İslam âleminin bayramı mübarek olsun."dediBayramların birlik içerisinde kutlanması gerektiğini ifade eden Başkan Demir;" Bayramlar sevgi, kardeşlik ve paylaşmanın ön plana çıktığı özel günlerdir. Sevinç günleridir. Bu sevinç de ancak birlik ve beraber olarak anlam kazanır. İyiliklerin kötülüğü, barışın savaşı, doğrunun yanlışı, sevginin nefreti yeneceğine olan inancımız bizi güçlü kılmakta. İnanıyoruz ki; insanların en hayırlısı, insana faydalı olandır. Bu anlayışı şiar edinmiş bir toplumun mensupları olarak, ailemizden komşumuzdan başlayarak şehrimize, ülkemize, milletimize, sonrasında tüm insanlığa faydalı olabilecek işler üretebilirsek ne mutlu bize. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam dünyasının ve aziz milletimizin Kurban Bayramını kutluyor; beraberlik içerisinde, sevgi dolu nice bayramlara ulaşmayı diliyorum.” şeklinde konuştu.


SERKAN SARI’DAN KURBAN BAYRAMINDA EVRENSEL BARIŞ MESAJI


CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Kurban Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada “Kurban Bayramı'nın, çatışma kültürünün bir tehdit olduğu dünyamızda evrensel barışa, esenliğe ve huzura katkı sağlaması en büyük dileğimizdir.” dedi. Başkan Serkan Sarı Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Başkan Sarı mesajında şu görüşlere yer verdi.: “Ülkemiz, büyük hedefler ve aydınlık bir geleceğin peşindedir. Amacımız Aziz Atatürk'ün hepimize hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmaktır. Başta demokrasimizin standardını yükseltmek olmak üzere, tüm alanlarda değişen ve gelişen şartların ortaya çıkardığı sorunlara kalıca çözümler bulmanın gayretindeyiz. Kavga ederek değil, daha fazla demokrasi, birlik, dayanışma, diyalog ve uzlaşı ile hedeflerimize ulaşabiliriz. Türkiye hepimizin en değerli varlığıdır. Bu güzel ülkede farklılıklarımızı zenginlik olarak görüyor, barış, hoşgörü ve kardeşlik içerisinde yaşıyoruz. Milli iradenin rehberliğinde bağımsızlık mücadelemizi yöneten, Cumhuriyeti ilan eden, devrimleri hayata geçiren Meclisimiz, bugün de milletimizin sorunlarını çözecek kararlılık ve güçtedir. Yüce dinimizin de bir gereği olarak sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duyguları içerisinde, daha mutlu, daha huzurlu, daha güzel yarınlara hep birlikte ulaşacağımıza inancım tamdır. Kurban Bayramı'nın, çatışma kültürünün bir tehdit olduğu dünyamızda evrensel barışa, esenliğe ve huzura katkı sağlaması en büyük dileğimizdir. Bu vesileyle tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum.''


BAŞKAN DEMİRAĞ: BAYRAMLAR MİLLETİMİZİN EN GÜZEL GÜNLERİDİR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi ve Mersin Kadın Gücü grubu sözcüsü İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi ve Mersin Kadın Gücü grubu sözcüsü İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, mesajında, hoşgürü vurgusu yaparak, dostlukların güçleneceği bir bayram diledi. Bayramda tüm kırgınlıkların unutulmasını temenni eden Başkan Demirağ, "Sevgi, saygı, kardeşlik ve hoşgörünün birleştirici gücü olan bayramlar milletimizin en güzel günleridir."


"BAYRAMLARI FIRSAT OLARAK GÖRMELİYİZ"


Yaşanılan bu zorlu süreçte birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi gerektiğine vurgu yapan Demirağ, "Kardeşlik duygularını daha da güçlendirerek bu bağları korumalı bayramları birbirimizi kucaklamak için fırsat olarak görmeliyiz. Bayramlar kırgınlıkların unutulduğu, dostlukların güçlendiği, mutlulukların paylaşıldığı en özel günlerdir. Tüm bu duygu, düşünceler ile Türkiye’nin mutlu, huzurlu ve barış içinde bir Kurban Bayramı geçirmesini diliyor, yaşayacağımız bu bayram coşkusunun aydınlık günlerimizin müjdecisi olmasını canı gönülden temenni ediyorum."şeklinde konuştu.


Başkan Nurten Yontar Dargınlıkların unutulduğu bir bayram olsun

CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. "Dargınlıkların unutulduğu bir bayram olsun" Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, Kurban Bayramı’nın sevgiye, barışa, kardeşliğe hoşgörüye ve güzel yarınlara umut olması temennisinde bulundu. Bayramların insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygıyı perçinlediğini belirten Yontar, "İnsanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları bir bayram olsun."dedi. "YARINLARA UMUT OLSUN" Duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği nice bayramlar olması temennisinde bulunan Yontar, "Bayramlar toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. İnsanı insan yapan ve bütün erdemlerin birlikte yaşandığı dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı’nın sevgiye, barışa, kardeşliğe hoşgörüye ve güzel yarınlara umut olmasını diliyor nice bayramlara ulaşmamızı temenni ediyorum" şeklinde konuştu.


ECEVİT KELEŞ, “KURBAN BAYRAMI TÜM DÜNYAYA SEVGİ BARIŞ KARDEŞLİK GETİRSİN”Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, “Kurban Bayramı'nın başta İslam alemi olmak üzere tüm dünyaya sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik getirmesini diliyorum.”dedi.

Başkan Ecevit Keleş Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Bayramlar o kadar büyülüdür ki, gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidişindeki keder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler; tasa iken sevinç olur, hüzün iken beklenen bir neşeye dönüşür.

Dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, dayanışmayı, yardımlaşmayı artıran, hoşgörü, kardeşlik duygularını güçlendiren Kurban Bayramı hayırlara vesile olsun. Bayram demek, barış ve kardeşlik demektir. Bayram demek, hatırlama, hatırlanma, heyecan ve huzur demektir. Bayramlar; dargınlıkların unutulduğu, incinen gönüllerin tamir edildiği, coşkuyu ve sevinci hep birlikte yaşayabildiğimiz en özel zamanlardır. Bu bayramda yüzünüz de hep gülümseme, kalbinizde huzur olsun. Kurban Bayramınız kutlu olsun. Küslerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız kutlu olsun. Şeker tadında bir Kurban Bayramı geçirmenizi diler, her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederiz iyi bayramlar. Kurban Bayramı vesilesiyle sağlıklı, huzurlu, esenlik dolu günler geçirmenizi diliyorum.

Bizleri birbirimize yakınlaştıran, aynı duygularda buluşturan, umut, birlik ve dirliği sağlayan Kurban Bayramı kutlu olsun.”69 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page