• HaberciGazete

Liderlerin ve siyasilerin 1 Mayıs mesajlarıCumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yazılı mesaj yayınladı.


Erdoğan mesajında, Türkiye'nin kalkınmasına, büyümesine emek ve alın teriyle katkıda bulunan işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ediyorum. Emek bizim inancımızda ve kültürümüzde müstesna bir kıymete ve öneme sahiptir. Bu hassasiyetle işçi hakkının korunmasına her zaman öncelik verdik; bu hakkın istismar edilmesine, örselenmesine hiçbir zaman müsaade etmedik.

Kalkınmayı toplumun tüm unsurlarıyla birlikte gerçekleştirebileceğimiz inancıyla toplumumuzun büyük bir kesimini oluşturan işçi kardeşlerimizin de hakkını, hukukunu her zaman iyileştirme gayretinde olduk" dedi.

"Ülkemizin yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı büyümesinde işçi kardeşlerimizin emeklerinden gelen güce inanıyor, adımlarımızı onların menfaatleri doğrultusunda atıyoruz" diyen Erdoğan, "Bu doğrultuda işçi kardeşlerimizi fiyat artışları karşısında ezdirmeme

kararlılığımızın bir göstergesi olarak asgari ücreti son 50 yılın en yüksek rakamı olarak ifade edilecek şekilde yüzde 50 seviyesinde artırdık. Koronavirüs salgınının yaşandığı dönemde de çalışma hayatının kesintiye uğramaması için işçilerimizin sosyal ve ekonomik haklarının korunması için birçok tedbiri ve desteği hayata geçirdik. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da işçilerimiz başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz" diye konuştu.

Erdoğan'ın mesajı, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle, büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa sürecimizde her zaman yanımızda yer alan işçi kardeşlerime şükranlarımı sunuyor, her birini en kalbi duygularımla selamlıyorum" ifadeleriyle sona erdi.Kılıçdaroğlu'ndan 1 Mayıs paylaşımı: 'Hiç umutsuzluğa kapılmayın'CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kişisel sosyal medya hesabından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için bir mesaj yayımladı. Kılıçdaroğlu, "İşsizliğe mahkum edilen milyonlarca emekçimizin ve ailelerin yaşadığı zorluklar, Saray ve şürekası umurunda bile değil" ifadelerini kullandı.


Türkiye'de bir 1 Mayıs daha, yoksulluğun ve sömürünün gölgesi altında geçiyor. Birçok siyasi isim de bugüne özel paylaşımlarda bulunuyor. Son olarak, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, sosyal medya hesabından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için bir mesaj yayımladı. Paylaşımında Türkiye'nin mevcut sosyoekonomik durumundan yola çıkarak AKP iktidarını eleştiren Kılıçdaroğlu, "İşsizliğe mahkum edilen milyonlarca emekçimizin ve ailelerin yaşadığı zorluklar, maalesef Saray ve şürekasının umurunda bile değil" dedi.

"ÜLKE OLARAK CİDDİ BİR SOSYOEKONOMİK BUHRAN YAŞIYORUZ" "1 Mayıs’ı meydanlarda coşkuyla kutlayacağımız bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz" sözlerini kullanan CHP lideri, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Saray iktidarının liyakatsiz kadroları ve uyguladığı yanlış politikaları nedeniyle, ülke olarak ciddi bir sosyoekonomik buhranı yaşıyoruz. İşsizliğe mahkum edilen milyonlarca emekçimizin ve ailelerin yaşadığı zorluklar, maalesef Saray ve şürekasının umurunda bile değil... Hiç umutsuzluğa kapılmayın, sözüm söz; üretimin arttığı, istihdamın sağlandığı, alın terinizin karşılığını alacağınız, örgütlü mücadelenizin desteklendiği ve #1Mayıs’ı meydanlarda coşkuyla kutlayacağımız bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. #Yaşasın1Mayıs"


CHP’Lİ VEKİL MAHMUT TANAL’IN 1 MAYIS MESAJI 1 MAYIS’TA YÜZLER GÜLMÜYOR!

CHP’li vekil Mahmut Tanal, 1 Mayıs açıklamasında hayat pahalılığına, zamlara, yoksulluğa, işsizliğe, kölelik düzenini andıran düşük ücretli istihdam koşullarına dikkat çekerek, Türkiye’de, tuzu kuru yandaşlar hariç, hiç kimsenin yüzünün gülmediğini söyledi. CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, Türkiye’deki hayat pahalılığına, zamlara, yoksulluğa, işsizliğe, kölelik düzenini andıran düşük ücretli istihdam koşullarına dikkat çekerek, 1 Mayıs’ın buruk kutlandığını belirtti. 1 MAYIS TÜRKİYE’DE BURUK KUTLANIYOR, ÇÜNKÜ… CHP’li vekil Mahmut Tanal’ın 1 Mayıs’la ilgili açıklaması şöyle:

“1 Mayıs İşçi Bayramı, ülkemizde buruk kutlanıyor.

Çünkü sömürü düzeni kanıksanıyor, normalleştiriliyor.

Açlık, yoksulluk, işsizlik, adaletsizlik her geçen gün artıyor.

İş bulabilen emekçiler, kölelik şartlarında açlık sınırının altındaki ücretle yaşamaya mahkum ediliyor. KÖLELİĞE İTİRAZ EDENE “İŞ BEĞENMİYORLAR” SALDIRISI!

Ağır, kuralsız, keyfi, denetimsiz çalışma koşulları, emekçiler için çekilmez bir hale dönüşmüştür.

5’li çeteler, tuzu kuru yandaşlar rant kasalarını doldururken, Cumhuriyet’in emanet edildiği gençler ise iş bulamamaktadır.

Gençler, köle gibi çalıştırılmaya itiraz edince de ‘İş beğenmiyorlar’ şeklindeki suçlamalara maruz kalmaktadır. TUZU KURU YANDAŞLAR DIŞINDA KİMSENİN YÜZÜ GÜLMÜYOR Ekonomiyi batıran, kasadaki 128 milyar doları çarçur eden Saray yönetimi yüzünden elektrik faturalarını ödeyemeyen 100 binlerce aile karanlıkta kaldı.

Vatandaşlarımız kuru ekmeğe muhtaç hale geldi.

Birçok aile pazar artıklarından geçiniyor. 20 yıllık AKP iktidarı döneminde ne işçinin, ne memurun, ne esnafın, ne çiftçinin, ne ev hanımlarının, ne gençlerin, ne öğrencilerin, ne çocukların yüzü gülüyor. Türkiye’de, tuzu kuru yandaşlar hariç, kısacası hiç kimsenin yüzü gülmüyor. RAMAZAN BAYRAMI DA BURUK GEÇECEK Yarın aynı zamanda Ramazan Bayramı’nı idrak edeceğiz.

Ancak bilet fiyatları nedeniyle bayramda memlekete gitmek hayal oldu. Bayram arefesinde otogarlar boş kaldı. Aileler çocuklarına bayramlık alamıyor. Misafire ikramlık şeker dahi alınamıyor. 1 Mayıs İşçi Bayramı gibi mübarek Ramazan Bayramı da buruk geçecek. DEĞİŞİM VAKTİ GELDİ! Türk halkı yokluk, yoksulluk, pahalılık ve zamların kaynağı olan bu kötü yönetimi hak etmiyor.

Değişim vakti geldi! Bayramları bayram tadında kutlayacağımız günler yakın.

İş cinayetine kurban giden, evine ekmek götürme derdindeyken yaşamını yitiren emekçileri, tarihe ‘Kanlı 1 Mayıs’ olarak geçen 1977 1 Mayıs’ında Taksim’deki kutlamalarda hayatını kaybeden tüm emekçileri rahmetle, saygıyla anıyor, adaletin, hoşgörünün ve dayanışmanın hakim olacağı 1 Mayıs’lar diliyorum.”

Başkan Bozyokuş’un 1 Mayıs Mesajı

Gelecek Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı Yılmaz Bozyokuş, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Bozyokuş, “ En kutsal kazanç; alın teri ile kazanılan helal kazançtır. Dünya emekçiler ve işçilerin çalışmalarıyla şekillenmiştir. Dünyayı emekçiler renklendirir. Emek olmadan sermaye olmaz, sermaye emeğin meyvesidir. Emek ve alın teri yapılan her işi değerli kılmaktadır. Dayanışmanın, birliğin ve mücadelenin sembolü olan 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyorum” dedi.


BAŞKAN TAHİROĞLU'NDAN 1 MAYIS MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.
Bugünün dayanışma ve birlik günü olduğunu belirten Başkan Tahiroğlu;" Bütün ülkelerde birlik, beraberlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan, işçi ve emekçi vatandaşlarımızın barışçı ve demokratik yollarla hak arayışının simgesi olan 1 Mayıs, değişik görüş ve düşüncelerin emeğin kutsallığı etrafında birleştiği özel bir gündür. Alın terinin, beden gücünün, göz nurunun, hakkın günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, iş ve çalışma hayatındaki çeşitli sorunların dile getirilmesi, çözüm önerilerinin ortaya konulması, işçi ve işveren arasındaki muhtemel problemlerin giderilerek hak ve hukuk çerçevesinde karşılıklı dengelerin tesis edilmesi adına kutlanmaktadır. Bu vesileyle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü barış, hoşgörü ve kardeşliğin egemen olduğu, kutlamaların her türlü olumsuzluktan uzak bir bayram havası içerisinde geçmesini temenni ediyor, Bu günü bütün işçi ve emekçi vatandaşlarımızın demokratik ve barışçı yollarla haklarını aramalarının simgesi olarak kutluyor, ekmeğini alın teriyle kazanan tüm kardeşlerimize sağlık, esenlik ve başarılar diliyor, Aziz Milletimize ve tüm dünya milletlerine kan ve göz yaşından arınmış, barış ve huzur içerisinde birlik, beraberlik ve kardeşlik dolu bir gelecek temenni ediyorum." şeklinde konuştu.


DEMİRAĞ'DAN 1 MAYIS MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyle bir mesaj yayımladı.
Adaletsizliğin giderek çoğaldığını belirten CHP'li Demirağ;"Emek, alın teri kutsal bir değerdir. Emeğin haklarını korumak ve geliştirmek insanlığa hizmet anlamına gelmektedir. İktidar bunun için bâr gücüyle çalışmalıdır. Ülkemizde emek mücadelesinin ve hakların savunuculuğunu yapan sendikalaşma ve sendikal mücadele gidererek zayıflatılarak etkisiz hale getirilmeye çalışılıyor. Diğer taraftan emekçi kesimin ve çalışanların sorunları giderek çoğalıyor. İş güvencesi tehdidi, grev haklarının kısıtlanarak emek gaspı yapılırken, bir özgürlük, adalet ve demokrasi sorunu olarak önümüzde durmaktadır. Örgütlenme sorunlarının yanı sıra, on binlerce emekçimizin iş cinayetlerinde hayatını kaybetmesi, kamudaki taşeron işçilerin kadroya alınmalarında yaşanan adaletsizlik, kökleşen yoksulluk, gelir dağılımındaki eşitsizlik iktidarın uyguladığı yanlış politikalarının acı bir sonucudur. Bunlara müsaade edilmemelidir. Emekçilerin ve çalışanların bütün sorunları çözüme kavuşturulmalıdır. CHP olarak bizler her zaman işçinin, emekçinin yanındayız, yanında olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor, adil ve mutlu bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum." şeklinde konuştu.


BAŞKAN AKBAŞ’TAN İŞÇİ BAYRAMI MESAJI

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.


İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, “1886’da 8 saatlik iş günü için başlatılan mücadelenin yıl dönümü olan 1 Mayıs, Dünya üzerindeki birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de 1906 yılından beri kutlanmaktadır. Bizler, alın terinin önemini, kutsallığını bilen, Peygamberimizin işçinin alın teri kurumadan ücretini ödeyin dediği bir dine mensubuz. Ancak ülkemizde ise işçi sınıfı ne yazık ki yoksulluk ve açlık sınırının altında yaşantısını sürdürmeye çalışıyor. İnşallah İYİ Parti iktidarında işçi kardeşlerim, hak ettiği ücreti alacak ve hak ettiği değeri görecektir. Bu vesile emeği ve alın teriyle üretimimize, gelişimimize hizmet veren tüm işçilerimizin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü kutluyorum” dedi.


“DÜNYAYI GÜZELLEŞTİREN SERMAYE SAHİPLERİ DEĞİL EMEKÇİLERDİR”

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Av .Mürşide Gizem Yıldırım, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.


Başkan Yıldırım, “Toplumların ve devletlerin gizli kahramanları, gece gündüz demeden çalışan, üreten ve alın teri döken işçilerdir. Medeniyetler işçilerin omuzlarında yükselmiştir her zaman. Emek kutsaldır. Emek olmadan toplumların gelişmesi ve ilerlemesi mümkün değildir. Bu nedenledir ki bir toplumun ilerleyip gelişmesi işçi ve emekçilerin alın terine bağlıdır. Dünyayı güzelleştiren sermaye sahipleri değil emekçilerdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm işçi ve emekçilerimizin bayramını kutlarım” dedi.


SES PARTİSİ'NİN 1 MAYIS MESAJIBu yıl 1 Mayıs’ı işçilerin, emekçilerin, alın teriyle yaşamlarını sürdüren kesimlerinin ekonomik olarak çok zor şartlarda var olma mücadelesi verdikleri bir toplumsal iklimde kutluyoruz.

SES PARTİSİ olarak; en üretken fakat milli gelirden en az payı alan emek cephesinin işçisi, kamu çalışanı, asgari ücretlisi, emeklisi ile tüm bileşenlerinin 1 MAYIS BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNLERİNİ KUTLUYORUZ.

Bu vesile ile de tüm emekçilerin 1 Mayıs’ı gerçek bir bayram olarak kutlayacağı, örgütlenme özgürlüğüne hiçbir kısıtın olmayacağı, asgari ücretin insan onuruna yaraşır bir büyüklüğe ulaşacağı, toplu sözleşme müzakerelerinin ücretleri sınırlamanın değil insanca yaşamanın müzakeresinin olacağı, toplumsal barışa hizmet edecek bir çalışma düzeni gerçekleştireceğimiz “demokratik bir çalışma hayatı” sözümüzü kamuoyuna saygı ile arz ederiz.


Başkan Güneç’ten 1 Mayıs Mesajı

Gelecek Partisi Bolu Kurucu il Başkanı Özkan GÜNEÇ, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile mesaj yayınladı.

Başkan Güneç, “Dünyanın birçok ülkesinde kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, her yıl olduğu gibi ülkemizde de kutlanmaktadır. Bu önemli gün, üreten, çalışan, katkı sunan emek ve alın teri dökenlerin günüdür. Fabrikalarda, tarlalarda, yer altında, zor şartlarda ekmeğini helalinden kazanan, nasırlı ellerin günüdür. Biz biliyoruz ki emek ve ekmek kutsaldır. Memleketine, milletine, ailesine, ekonomik destekte bulunmak, ülkesinin kaynaklarını işler hale getirmek, devletin devamlılığına katkı sunmak adına beden gücü ile çalışan işçi kardeşlerimiz, önemli bir misyonun öncüleridir. Üretmeden gelişmenin mümkün olmadığı, acımasız rekabetin dünyada sürekli ivme kazandığı bu zamanda, işçi sınıfının kıymeti unutulmamalıdır. Onurlu bir şekilde emeğin ve ekmeğin fedakâr insanlarının 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü yürekten kutluyor, aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir hayat sürdürmelerini ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün hakkaniyetli ve adil şartlarda bir çalışma ortamına vesile olması temenni ediyorum” dedi.


BAŞKAN DEMİR'DEN 1 MAYIS MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.İşçinin emeğine büyük önem verdiğini belirten Başkan Demir;"Dünyada ilk olarak 1889 yılında kutlanmaya başlanan 1 Mayıs "Emek ve Dayanışma Günü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kutlanmaktadır. Toplumun her kesiminde üreten, geliştiren ve hizmete sunan işçi, memur tüm çalışanların emeklerinin ne denli önemli ve anlamlı olduğunu gösteren, Emek ve Dayanışma Günüdür. Bizler, CHP olarak, işçinin, emekçinin hakkını alın teri kurumadan verilmesi gerektiğine inanan ve bunu prensip edinen bir inancın mensuplarıyız. İşçi ve emekçilerimizin gösterdikleri gayret ve çalışma mücadelesi ile İşçi ve işverenlerin birlikte oluşturduğu karşılıklı özveri, diyalog ve işbirliği sayesinde ülkemiz, ekonomik ve sosyal kalkınma alanında önemli başarılara imza atmıştır.İlçemizin ekonomik olarak büyümesi ve sosyal kalkınması, hedeflerine ulaşması için, tüm çalışanların, sorumluluk içerisinde hareket etmedeki kararlılıkları, sağduyulu tutum ve davranışları her türlü takdirin üzerindedir. Bu vesile ile bütün çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyor, işçilerimizin aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı bir hayat sürmelerini temenni ediyorum."şeklinde konuştu.26 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör