top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Maçka'da taşocağına 6 köy direniyorTRABZON - Maçka'nın 6 köyünün yerleşim yeri olan Mulaga Vadisi'nde yapılması planlanan "patlatmalı taşocağı işletmesine" köylülerin tepkisi büyüyor. Mulaga Vadisi'ndeki Yaylabaşı, Üçgedik, Ormanüstü, Sındıran, Çeşmeler ve Çatak köylerinin (mahallelerinin) yaşam alanlarını etkileyecek patlatmalı taşocağı işletmesine karşı 6 mahalle muhtarı ve yurttaşlar bir araya gelerek dün basın açıklaması yaptı. Başkanlığını Av. Nihan Göktürk'ün yaptığı CHP Maçka İlçesi örgütünün de katılarak destek verdiği basın açıklamasında köylüler "yaşam alanlarına müdahale edilmemesi" isteyerek "derelerimize, ormanlarımıza, hayvanlarımıza, tarım arazilerimize sahip çıkacağız" dediler.


Köylüler patlatmalı taşocağı işletmesine verilen ÇED olumlu kararını da yargıya taşıdı. Basın açıklamasında "acılan davada ivedilikle yürütmenin durdurulması kararı verilmesini bekliyoruz" denildi.


Öğretmen Osman Öztürk'ün çevresinde toplanan 6 mahallenin muhtarları ve yurttaşlar basın açıklamasında "Doğamıza yaşam vadimize bu kötülüğü yapmayın, kader birliği yapmış yöre halkına eziyet etmeyin, doğası gereği zor şartlarda geçimini sağlayan bu güzel halkın emeklerine kıymayın!" ifadelerine yer verdiler.

Konuyla ilgili olarak bugün Maçka'da bir basın toplantısı yapılacağı öğrenildi.

216 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page