top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Mahkemenin İmamoğlu kararı beklenirken halk Saraçhane'de toplanıyorİSTANBUL - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Avrupa Birliği'nde yaptığı konuşma nedeniyle kendisi hakkında "hakaretamiz" ifadelerde bulunmasını aynı kelimelerle yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na "kullandığı kelimeler Yüksek Seçim Kurulu'na yöneliktir" iddiasıyla açılan davada karar duruşması az önce başladı.


Duruşmada avukatları aracılığıyla temsil edilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrıya uyan pekçok İstanbullu Saraçhane'de toplanmaya başladı. İyi Parti lideri Meral Akşener de, Saraçhane'deki gösteriye katılmak üzere Ankara'dan hareket ettiğini sosyal medya aracılığıyla duyurdu.Mahkeme karar için yarım saat ara verdi

Anadolu 7. Ceza Mahkemesi'nde görülen İmamoğlu davasında, savcı iddianamesini tekrar ettikten sonra, saat 16.00'da yeniden başlayan duruşmada İmamoğlu'nun avukatları, müvekkillerinin sözlerinin YSK'ye değil Süleyman Soylu'ya yönelik olduğunu, bunun bilirkişi raporları ve Soylu'nun mağdur sıfatıyla açtığı davadan da belli olduğunu savundu. Mahkeme yargıcı kararı okumak için duruşmaya yarım saat ara verdi ve salonun boşaltılmasını istedi.

Kılıçdaroğlu Almanya'dan Saray'ı uyardı: Aklınızı başınıza alın!


Bir dizi görüşme yapmak üzere Almanya'da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, video aracılığıyla bir mesaj yayımladı: Adalet, adalet, adalet başlığıyla yayımlanan mesajda Kılıçdaroğlu, mahkeme başkanının 'bu sözlerin kime karşı söylendiği açıktır, muhatap Soylu'dur değdiğini anımsatarak "verilecek karar bu doğrultuda olacaktır, aksi bir karar Saray baskısının itirafıdır. Saray'a sesleniyorum: Aklınızı başınıza alın, bu halk yalnız değildir" dedi.

Bu arada ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri olan İstanbullular Saraçhane'yi doldurmayı sürdürüyor. İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in Saraçhane'de İmamoğlu ile birlikte olmak üzere İstanbul'a ulaştığı söyleniyor. Kılıçdaroğlu'nun da Almanya'dan dönme olasılığına karşı özel uçağın hazırlanması talimatı verdiği bildiriliyor.

38 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page