top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Mersin'de TSO Başkanlık Seçimleri iptal edildiMERSİN - 5 Kasım'da bazı grupların kavgaya tutuşması ve polisin müdahalesiyle başlayan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) seçimleri, bazı komitelerin itirazları nedeniyle iptal edilerek ileri bir tarihe ertelendi.

MTSO’da yapılan seçimlere itirazlar, seçimleri erteletti. Bazı komite seçimlerinde oy kullanmada usulsüzlükler yaşandığı, sandık memurların seçim hususunda bilgi eksikliği taşıdığı iddiaları üzerine Mersin İl Seçim Kurulu Başkanlığı seçimlerin ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi. Seçimlerin yapılan itirazların değerlendirilmesi sonrası seçim kurulunun belirleyeceği bir tarihte yapılacağı belirtildi.


Mersin Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde 14 Nolu Meslek Komitesi İkamet Amaçlı İnşaat ve Emlak’tan aday olan Sezai Çimiş kararı değerlendirerek, “Biz her zaman hak edenin kazanmasını istedik. Ancak gördük ki sahada seçimi kazanamayacağını anlayanlar yanlış işlere bulaştılar. Bizler sadece seçimlerin daha şeffaf, demokratik bir ortamda ve dürüst bir şekilde seçimlerin yapılmasını istedik. Bu yüzden de Mersin İl Seçim Kurulunun yapılan itirazları değerlendirip seçimleri ileri bir tarihe ertelenmesini doğru buluyoruz. Bundan sonraki süreçte seçime gölge düşüren kimler varsa da bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Seçim esnasında “oy kullanma işleminde kişiye sıkı sıkıya bağlı haklardan olan oy kullanma” hususunda oy kullanmaya gelmeyen gerek şehir içindeki seçmen, gerek şehir dışındaki seçmen, gerekse de yurt dışındaki seçmenler adına oylar kullanıldı Bu sahtecilik ile ilgili savcılık tarafından soruşturma başlatıldı." dedi.

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page