• HaberciGazete

MERYAD’ın Ankara çıkarması ilk meyvesini verdiMERSİN - Geçtiğimiz hafta yaklaşık 20 kişilik bir heyetle Ankara’ya çıkarma yapan Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) bir dizi görüşmelerde bulunmuştu.

Bunlardan en önemlisi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile yapılan toplantı oldu. Bu toplantıda MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş, Mersin’in en önemli isteğinin havaalanı olduğunu ondan sonra Çeşmeli-Taşucu Oto yolu olduğunu belirtti.

Bu görüşmelerle Coşkun Doğmuş, Mersin’in vergi ödemede 5-6. sırada olduğunu, vergiden pay almaya gelince hiçbir zaman 24-25. sıranın altına düşmediğini söyledi. Bununla beraber otoban bağlantı yolunun Taşucu-Antalya yolunun, Silifke-Karaman yolunun da tamamlanması gerektiğini dile getirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, havaalanını yılbaşına açmayı planladıklarını Çeşmeli-Taşucu otoyolunun yapımını hızlandıracaklarını ve biran önce inşaatına başlanması için çalışacaklarının sözünü verdi ve bir hafta sonrasında bu güzergah için acele kamulaştırma kararı alındı. Coşkun Doğmuş, yaptığı açıklamalarda “Sayın Bakan’ın verdiği sözü tutması ve Çeşmeli-Taşucu yolunun yapımının hızlandırılması bizi oldukça memnun etti. Kararnameyi imzalayan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

19 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör