top of page
  • HaberciGazete

Oktay Akbal Edebiyat Ödülü açıklandı


Edebiyatın çeşitli kategorileri için düzenlenen “Oktay Akbal Edebiyat Ödülü” kazananı belli oldu. Bu yıl roman dalına ayrılan ödülü, Everest Yayınları’ndan çıkan “Yok Çünkü Telafisi” adlı eseriyle Zeynep Göğüş kazandı.


Kitap hakkında: “Handan orada bütün kadınların özeti gibi oturuyordu, daha doğrusu ben onun üzerinden oluşturduğum imgeye kadınlarda aradığım ne varsa yüklemiştim.” Brüksel bitpazarında bir tezgâhta, üzerinde saksı izi olan, cilasız, eski bir sehpa. Gazeteci Murat Bora’nın hayatı, satın aldığı bu mobilyanın Abülhamit’in yaptığı bir tıraş sehpası olduğunu öğrenmesiyle değişir. Vaktiyle Pera’da müzayedeye çıkmış bu kıymetli eser nasıl olup da Brüksel’e gelmiş, bitpazarına düşmüştür? Sehpanın hikâyesini araştırmaya başlayan Murat, kendini bir keşif serüveninin içinde bulur: Tarihin karanlığına gömülmüş karmaşık aile ilişkileri, polisiye bir vaka, bizzat kendi geçmişi ve sonunda tutkulu bir aşk!


Zeynep Göğüs kimdir?

Gazeteci ve yazar Zeynep Göğüş, İstanbul'da dünyaya gelmiştir, ancak babası tarafından aslen Gazianteplidir. Yazar aynı zamanda ZEGO İletişim Stratejileri Merkezi Kurucusudur.

ZEGO ile de AB iletişim danışmanlığı veren Zeynep Göğüş, ayrıca Türkiye'nin online AB haber gazetesi EurActiv'inde kurucusudur.

Yaşamını İstanbul'da sürdüren yazar Brüksel Hür Üniversitesi Felsefe ve Edebiyat Fakültesinin Gazetecilik ve Sosyal İletişim Bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Ekonomi Fakültesinde, akademik çalışmalarını ise Ülke Tanıtımı alanında gerçekleştirmiştir.

Zeynep Göğüş, aynı zamanda Bilgi Üniversitesinde Küreselleşme ve Dünya Meseleleri, Okan Üniversitesinde ise ülke Tanıtımı ve Kent Markaları konulu dersler vermiştir.

56 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page