top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Prof. Ortaş: Kendimize Neden Arada Bir Zaman Ayıralım?Prof. Dr. İbrahim Ortaş yazısı...

Sabahı erken selamlayan arkadaşlar günaydın. Güzel keyifli bir gün olsun. Kaygısız, her türlü yalan- dolandan uzak, doğa ile iç içe bir gün olsun. Güzel dostlar ile sevdiğiniz müzik eşliğinde keyifli bir kahvaltı ile güne merhaba demeyi dilerim. Her ne kadar doğada tatil yoksa da biz insanlar kendi ellerimizle yarattığımız dünyamızdaki iş yükü altında nefes almayacak hızla koşuşturmaktan yorulduğumuz bir gerçek.

Çoğumuzun artık çok yorulduğu ve gına gediği ağır yaşam şartları ve iklim koşulları altında sade bir pazar günü olsun. Millet meclisi (Parlamentonun) tatilde olmasına rağmen siyasettin 24 saat işgal etiği TV ve sosyal medyada artık çok yorucu ve bıktırıcı geliyor bana. Dün bütün gün haber dinelmeden ve TV izlemedim. Zamanımı okumaya ve not almaya ayırdım. Tabii ki yaşamdan kopuk yaşayamayız. Yaşanan her olaydan bizlerde kararlarımızla sorumluyuz. Ayrıca okumuş ve aydın olmanın “üstüne görev olmayan olay ve gelişmeler ile ilgilenme sorumluluğunu” yüklediği gelişmelerde süreçten uzak durmaya olanak bırakmıyor. Ancak insan olarak enerjimiz ve yapacaklarımızda sınırlı. Bu koşuşturma sürecinde sağlığımız da ihmal ettiğimiz oluyor. Ancak sade bir gecenin ardından çok rahatladığımı bir kez daha deneyimledim.

Başarabilirseniz dokunma keyfine yalan dünyanın deyip, arada bir daha sakin bir atmosferde kendimiz ve yakınlarımızla baş başa kalmak dinlenmek için yaralı olacaktır. Küçük yer değişiklikleri ve rutinin dışına çıkmakta yarar var görüyorum.

Arada bir denemekte yarar var.

Belki de hiç tatil yapmadığım için ve de yaşlandığım için sakinlik arıyorumdur. Her ne olursa olsun arada bir sade bir yaşamın her şeye iyi geleceğini düşünüyorum. Güzel bir hafta sonu geçirmeniz dileği ile iyi günler.

20 Ağustos 2023. Adana

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page