• HaberciGazete

Rize Kanatlarımızın AltındaCHP GÜNEYSU’DA KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPTI

CHP Rize il başkanlığını ilçelerle yaptığı dayanışma toplantısı Güneysu’da gerçekleştiHayati Akbaş

RİZE-CHP Rize il başkanlığının ilçe örgütlerini canlı tutmak için başlattığı koordinasyon toplantısının ikincisi Güneysu’ da yapıldı. Güneysu CHP ilçe başkanlığındaki toplantıya İl başkanı Saltuk Deniz, İl yönetim Kurulu üyeleri İlyas Gür ve Ali İnan katılırken Güneysu CHP ilçe başkanı Mustafa Kambur, CHP ilçe yönetim kurulu üyeleri de toplantıya katılan isimler oldu.

Toplantıyla ilgili bir açıklama yapan CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, seçimler öncesi teşkilatları canlı tutmak için bu toplantıları gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Bu ayın 20 sinde ilimize sayıda milletvekili gelerek ilçeler bazında toplantılar yapıp, vatandaşlarla bir araya gelecekler. Milletvekillerimizin vatandaşlarla buluşmasını organize ettiğimiz koordinasyon toplantılarını bütün ilçelerde yapacağız” dedi.


RİZE VALİSİ ÇEBER, ÇAY ÇARŞISINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Merkezde yapımı devam eden çay çarşısını ziyaret ederek projenin son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.Hayati Akbaş

RİZE-Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Merkezde yapımı devam eden çay çarşısını ziyaret ederek projenin son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ziyarette projenin son durumuyla ilgili bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya; Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, DOKAP Başkan Yardımcısı Kemal Bilgin ve yüklenici firma yetkilileri katıldı. Çay çarşısıyla ilgili bir sunum yapılarak projenin durumuyla hakkında bilgi verildi.

Rize'ye gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olacağı belirtilen çay çarşısın çayın başkenti Rize için önemli bir sembol olacağı ifade edildi. Rize'nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağı düşünülen proje, içerisinde ki çayın serüvenin anlatıldığı sinema salonu, çay evleri, satış reyonları ile birlikte Rize bezi, bakır işlemeciliği, yöresel yemekler gibi yerlerle bir sosyal yaşam alanı niteliği taşıyacağı vurgulandı.

Türk Çayını daha etkin bir şekilde tanıtacak olan projeyle tüketici gruplarına farklı özellik ve kalite normlarında yer alan çay ürünlerini tadımı ve satışı yapılarak ilimizde üretilen çayın tanıtımı aktif bir şekilde gerçekleştirilecek.


CHP’Lİ VEKİLE “TERÖRİST” DİYEN RİZELİ DE CEZAYI YEDİ Rizeli M. B., CHP’li Mahmut Tanal’a “terörist” dediği için hem ceza davasından mahkum oldu hem de tazminat ödemeye mahkum edildi. Daha önce başka şahısları da “terörist” hakaretinden dolayı mahkum ettiren CHP’li Tanal, sosyal medya kullanıcılarını, muhalifleri “terörist” diye damgalamayı alışkanlık haline getiren Erdoğan ve çevresinin dolduruşuna gelmemeleri konusunda uyardı.

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal’a, sosyal medyadan “terörist” ifadesiyle hakaret eden bir şahıs hakkında daha mahkûmiyet kararı çıktı. Rize’de ikamet eden M. B. isimli şahıs, kendisine ait Twitter hesabından, “Kim olduğu hiç umrumda değil. Bu ülkede kanun yok mu? Terörist olan bu herif niye tutuklanmıyor? Başka nasıl terörist olur." şeklinde yorum yazarak CHP’li Tanal’ı hedef aldı.

Tanal’ın şikayeti üzerine M.B. isimli şahıs, hakaret suçunu işlediği gerekçesiyle Ankara 3. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından adli para cezasına çarptırıldı. Tanal’ın açtığı tazminat davası üzerine de Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesi, şahıs hakkında 4 bin TL manevi tazminata hükmetti.

Ceza davasında mahkumiyet kararı veren hakim, Rize’de oturan M. B. isimli şahsın, söz konusu Twitter mesajıyla CHP’li vekil Mahmut Tanal’ın onur, şeref ve saygınlığına saldırarak atılı suçu işlediğinin altını çizdi.

Tanal, geçtiğimiz aylarda da Aydın’da ikamet eden S. S. isimli şahsı, Twitter’da kendine yönelik “Haklısın Tanal, senin gibi teröristleri hala siyasetçi kabul edip derdest etmeyen yargı bizce de yargı değildir” hakaretinden dolayı mahkum ettirmişti. TANAL: RİZELİ VATANDAŞ DA MELİH GÖKÇEK’İN DOLDURUŞUNA GELDİ

Asliye Ceza ve Asliye Hukuk mahkemelerinin “terörist” ifadesine ilişkin kararını değerlendiren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Biliyorsunuz AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve etrafındakiler, muhalifleri ‘terörist’ diye damgalamayı alışkanlık haline getirdi. İktidar temsilcilerinin dolduruşuna gelenler de sosyal medyadan bizlere ‘terörist’ diye hakaret ediyor. Bu Rizeli vatandaş da Melih Gökçek’in dolduruşuyla, mahkemece mahkum edilen ifadeyi şahsıma karşı kullandı. Her fırsatta sosyal medya kullanıcılarını uyarıyorum. Kutuplaşma yaratarak seçim kazanmaya çalışanların peşine takılmayın. Eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarını aşarak hakaret etmeyin. Sonra siz zararlı çıkıyorsunuz. Dava açınca bana ulaşıyorlar. Şahsıma hakaret edenler, özür diliyor. ‘Ben ettim sen etme’ diyorlar. Davadan vazgeçmemi istiyorlar. Ancak herkes bilsin ki, her türlü eleştiri başımız gözümüz üstündedir. Lakin hakaretlere kesinlikle rıza göstermeyiz” dedi.

18 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör