top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Saçıntı'nın oyununu belediye başkanı yerde oturarak izlediÜnlü yönetmen, oyuncu, senarist Müfit Can Saçıntı’nın ‘’İtiraz Ediyorum’’ adlı müzikli güldürü oyunu Fındıklı’da sanatseverlerin yoğun ilgisi ile sahne aldı.

Hüseyin Altun

FINDIKLI-Ünlü yönetmen, oyuncu, senarist Müfit Can Saçıntı’nın ‘’İtiraz Ediyorum’’ adlı müzikli güldürü oyunu Fındıklı’da sanatseverlerin yoğun ilgisi ile sahne aldı. Mandıra Filozofu olarak tanınan Müfit Can Saçıntı eserlerinde kapitalizm eleştirileri ile yer yer güldürürken düşündürmeyi de ihmal etmiyor.Fındıklı Turan Bulak Kültür Merkezinde sahnelenen oyuna halkın yoğun ilgi göstermesi sonucu salonda yer kalmayınca seyircilerin bir kısmı oyunu yerde oturarak izledi. Oyunu yerde oturarak izleyenlerin arasına katılan Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu’nun oyun sırasında tebessümleri objektiflere yansıdı.

Müfit Can Saçıntı oyuna yoğun ilgi gösteren Fındıklı halkına teşekkür ederken salonda yer kalmayınca oyunu yerde oturarak izleyen Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu’nun o fotoğrafını şu sözler ile paylaştı: ’’Yorumsuz; Rize Fındıklı’da Cuma akşamı İtiraz Ediyorum isimli sahne gösterimizi sergiledik. Salonda hiç yer kalmadı. Bunun üzerine Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu yere oturdu. Bazı seyirciler gibi gösteriyi yer minderinde izlerken “Yoğun ilgi gösteren Fındıklı seyircisine çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page