• HaberciGazete

Samsun-Atakum'dan 5 haberAtakum Belediyesi’nden

yangın mağduru aileye destekAtakum Belediyesi Kabadüz Mahallesi’nde meydana gelen yangında evi ve eşyaları kullanılamaz hale gelen aileye ev eşyası desteğinde bulundu. Belediyenin çimento ve tuğla katkısıyla yeniden inşa edilen ev için oturma grubundan buzdolabına birçok ev eşyası aileye teslim edildi.


Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi tarafından Kabadüz Mahallesi’nde meydana gelen yangında evi ve eşyaları büyük hasar gören aile için yoğun bir çalışma başlatıldı. Mahallede bulunan müstakil bir evde elektrik kontağından meydana gelen arıza nedeniyle çıkan yangın sonrası yapı kullanılamaz hale gelmişti.


ÖZENLE YERLEŞTİRİLDİ

Belediyenin çimento, tuğla desteğiyle ev yeniden inşa edildi. Belediyenin Paylaşım Merkezi (PAYMER) ekibinin çalışmaları ve hayırsever yurttaşların desteğiyle birçok ev eşyası aile için bir araya getirildi; ardından eve ulaştırılmak üzere belediye araçlarına yüklendi. Oturma grubu, TV ünitesi, çocuk odası, buzdolabı, çamaşır makinesi, ankastre fırın, mutfak gereçleri, halı, perde gibi bir evin temel gereksinimi olan çok sayıda eşya belediye görevlileri tarafından evin odalarına özenle yerleştirildi. Belediyenin elini omuzlarında hissettiklerini belirten yurttaşlar, ‘’Kötü anıları geride bıraktık. Yeni yıla umut dolu bir başlangıç oldu. Desteğinden dolayı belediyemize ve Atakum Belediye Başkanımız Av. Cemil Deveci’ye teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.Atakum’da kırsal kalkınmada

2021 yılı dolu dolu geçtiAtakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin kent sakinlerine sözünü verdiği kırsal kalkınma projelerini yaşama geçirmek amacıyla kurulan Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, 2021 yılında projelerini geliştirerek daha fazla üreticiye fayda sağladı.


Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin kentin kırsal mahallelerinde bitkisel ve hayvansal üretimle geçinen ve bu alanda gelir sahibi olmak isteyenleri teşvik etmek için tek tek yaşama geçen kırsal kalkınma projeleri 2021 yılında da devam etti. Atakum’un 28 kırsal mahallesini kalkındırma amacıyla eylül 2019’da kurulan Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, uygulamaya başladığı projeleri geliştirip yeni projeler ekleyerek daha fazla üreticiye dokundu.

HALK YEM EVİ’NDE 92 BİN 195 KG YEM KIRILDI

KADINLARA KOOPERATİF ANLATILDI

KARAKILÇIK ÜRETİM ALANI 55 BİN METREKAREYE YÜKSELDİ

25 KADINA JERSEY IRKI SÜT İNEĞİ HİBESİ

ATATOHUM’DA ÇEŞİT SAYISI 430’A ULAŞTI

6 BİN ADET LAVANTA TOPRAKLA BULUŞTU

İPEK BÖCEĞİ YAYGINLAŞTIRILACAKAtakum Belediyesi 2021’de de

patili dostların yardımına koştu*9 ton mama dağıtımı yapıldı

*32 adet köpek, 98 adet kedi evi canlara yuva oldu

*40 adet mama kabı, 3 adet besleme odağı yerleştirildi

*70 yeni besleme noktası oluşturuldu

*bin 818 kedi, bin 358 köpeğin yardımına koşuldu

*Yurttaşların ulaştırdığı 3 bin 742 soruna müdahale edildi

*112 patilinin sahipli hayvan kaydı yapıldı


Atakum Belediyesi Sokak Canlıları Destek Ekibi, 2021 yılında da sokakta yaşayan patili dostların yaşam haklarını korurken beslenme, sağlık, barınma ve sevgi ihtiyaçlarını karşıladı. Canlara mama desteği 9 tonu aştı, 130 yeni yuva sahiplerini buldu, 3 bin 176 yaralı patilinin de yardımına koşuldu.

Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Sokak Canlıları Destek Ekibi, 2021 yılında da patili dostlara destek oldu. Ekip, gerçekleştirdiği çalışmalarla sokakta yaşayan canlıların yaşam haklarını korurken beslenme, sağlık, barınma ve sevgi ihtiyaçlarını karşıladı.


SOKAKTAKİ CANLARA MAMA DESTEĞİ VERİLDİ, 3 BİN 176 PATİLİNİN YARDIMINA KOŞULDU

CAN DOSTLARA 123 YENİ YUVA YAPILDIGençlerden minik

öğrencilere jestAtakum Kent Konseyi Gençlik Merkezi ile Toplum Gönüllüleri Vakfı Samsun İğne Deliği Gençlik Merkezi (İDGEM) üyesi gençler İncesu İlkokulu’nda ziyaret ettikleri miniklerle hem oyun oynadı hem de hediyeler verdi.


Atakum Kent Konseyi Gençlik Merkezi ile Toplum Gönüllüleri Vakfı Samsun İğne Deliği Gençlik Merkezi üyesi gençler İncesu İlköğretim Okulu’na ziyarette bulundu. Ziyarete Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Şeref Aydın ile Atakum Kent Konseyi Genel Sekreteri Şenol Katkat da eşlik etti.


EĞLENCELİ ATÖLYELER

Gençler okuldaki Atatürk büstünü yenilerken minik öğrenciler için bilim, sanat ve oyun atölyeleri kuruldu. Atölyelerde birbirinden eğlenceli oyunları gençler miniklerle birlikte oynayarak öğrencilerin keyifli bir gün geçirmesini sağladı. Ziyarette aynı zamanda öğrencilere atkı bere seti de hediye edildi.


Atakum Belediyesi AtaMarket

Gıda Bankası dayanışması büyüyor


Atakum Belediyesi’nin 2020 yılının Ekim ayında hizmete açtığı Karadeniz’in ilk gıda bankası AtaMarket’in yararlanıcı sayısı 630’a yükseldi. 3 bin 490 alışverişin yapıldığı AtaMarket Gıda Bankası’nda 66 bin 310 adet ürün ihtiyaç sahiplerine ulaştı. AtaMarket, yardımseverlerin bağışları ile edindiği 200 kalem gıda, temizlik ve giyim ürününü raflarına taşıyor.


Atakum Belediyesi AtaMarket

Gıda Bankası’nın 2021 yılı:


* 630 yararlanıcı sayısına ulaştı

* 200 kalem ürün sunuluyor

* 3 bin 490 alışveriş yapıldı

* 66 bin 310 ürün yararlancılara ulaştı

* 492 bin 209 puanlık alışveriş yapıldı

* Yararlanıcıların aylık puanları

90 ila 300 arasında değişiyor

* En çok tercih edilen ürünler

sıvı yağ, şeker ve çay oldu


23 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör