• HaberciGazete

Samsun Atatürk Anıtı'na saldırı kınanıyor...Samsun'un simge anıtlarından Atatürk Heykeli'ne çirkin saldırının zanlıları tutuklanırken anıtta toplumsal nöbet sürüyor. Öte yandan saldırıyı AKP, MHP ve BBP de kınadı
Samsun'da Atatürk Anıtına yapılan saldırıyı AK Parti, MHP ve BBP İl yöneticileri de kınadı. AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, saldırının açık bir provokasyon olduğunu söyledi

Samsun'da Atatürk Anıtı'na düzenlenen saldırı Millet İttifakı Samsun temsilcilerince de kınandı. AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Büyük Birlik Partisi Samsun İl Başkan Yardımcıları Baki Öztürk, Mehmet Özekmekci, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, partilerin yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetimleri, Ülkü Ocakları ve Alperen Ocakları yönetimlerinin katılımıyla Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı.


ATATÜRK HEPİMİZİN ORTAK DEĞERİ AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu tarafından yapılan açıklamada olayın çok açık bir provokasyon olduğu ifade edilerek şöyle denildi: "Dün gece Samsun'umuzun simgesi olan Onur anıtına menfur bir saldırı düzenlenmiş ve bu girişim hepimizi derinden üzmüştür. Şunu çok net ifade etmeliyim ki bu, çok açık bir provokasyondur. Milli mücadelemizin başladığı yer olan, kurtuluş meşalesinin yandığı Samsun'umuzdaki onur anıtı Tüm Türkiye 'nin kurtuluş sembolüdür.Hiçbir ayrım gözetmeksizin her kesimin,kendisini bu millete ait hisseden herkesin ortak değeridir. Böyle bir değere,böylesi bir simgeye yapılan bu menfur saldırı hepimize yapılmıştır. Şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz.

Toplumsal barışımızı, iç huzurumuzu bozmak isteyen müptezellerin hak ettiği cezayı bulacaklarını ifade etmek isterim.Zira güvenlik güçlerimiz ilk andan itibaren harekete geçmiştir.Gözaltına alınan zanlıların sorguları devam etmekte ve soruşturma çok yönlü sürdürülmektedir.Başta sayın valimize ve emniyet teşkilatımıza teşekkür ediyor süreci her safhasında sonuna kadar takip edeceğimizi deklare etmek istiyorum. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk hepimizin ortak değeridir.Samsun meşale bir şehirdir. Bu şehri bu ve benzeri provokatif eylemlerle gündeme getirme ve huzur bozma girişimleri milletimizin ferasetiyle boşa çıkacaktır. Bir kez daha bu menfur eylemi şiddetle kınıyoruz."Atatürk heykeline yapılan hain saldırıya BTP’den tepkiBağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş: Ödenmemiş borcumuz var. Ömür boyunca ödeyeceğiz.


Samsun’da ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeline yapılan ve halk tarafından engellenen hain saldırıya Bağımsız Türkiye Partisi’nden (BTP) tepki geldi. BTP’nin genç lideri Hüseyin Baş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da, “Ödenmemiş borcumuz var. Ömür boyunca ödeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.


Atatürk konusunda çarpıcı ifadeler


BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş Atatürk konusunda yaptığı açıklamalarla dikkat çekiyor.

Baş partisinin İzmir İl Kongresinde şunları söylemişti, “Bugün karşılaştığınız ne kadar Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı varsa aynı maskenin altındaki ajanlardır. Bunu sakın unutmayın ve bunlara bir şey anlatmanıza gerek yok, çünkü o bir faaliyet halindedir. Velev ki Atatürk bunların dediği gibi inançsız bir insan haşa, hepimizden Müslüman da, velev ki öyle olsun. Bu kadar Müslüman adam için savaşır mıydı? Savaşmazdı. Hadi boşluğuna geldi savaştı, bu Cumhuriyetin egemenliğini, ‘milletindir’ diyerek bu kadar Müslümana bırakır mıydı? Hadi o da boşluğuna geldi, Anadolu'da yaşayan 500 bin Rum, Ermeni vs. Hristiyanı Avrupa'da ve farklı coğrafyalarda yaşayan 1 milyon 200 bin Türk ile nüfus mübadelesi adı altında değiştirir miydi? Onları yollayıp Müslümanları getirir miydi? Bu kadarını da yanlışlıkla yapmaz herhalde! Demek ki ne var burada; Atatürk bütün hizmetini, çalışmasını Müslüman Türk milleti için yapmıştır Babamın dediği gibi bunu kabul etmeyen haindir ve cahildir, başka hiçbir şey değildir.”


ÇYDD Trabzon Şubesi de sosyal medya paylaşımıyla saldırıyı kınadı"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele yolunda ilk adımı attığı Samsun'un simgesi haline gelmiş Atatürk Onur Anıtı'na yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz.


Milli Mücadelemizi ve ulu önderimizi temsil eden anıta yapılan saldırı, ülkenin ulusal bağımsızlık ruhuna yapılmış bir saldırıdır. Samsun'dan doğan direniş ve bağımsızlık güneşinin altında aydınlanmaya devam edeceğiz. Varlığımız boyunca koruyacağımız ve yaşatacağımız ulusal bağımsızlık ruhumuz, bu çirkin saldırıları yok edecek ve güçlenerek büyüyecektir.

#Samsun #Atatürk #OnurAnıtı"

59 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör