• HaberciGazete

Samsun'dan 'beşibiryerde' haberSamsun'da HES ve GBT sorgulamasıSamsun'da polis şehir girişinde GBT ve HES kodu sorgulaması yaptı. GBT taramalarında şüpheli şahıslar gözaltına alınırken HES kodu riskli olanlar karantinaya alındı...

Samsun polisi İlkadım ilçesi Ankara yolu Samsun girişinde bulunan polis uygulama noktasında yolcu otobüsleri dahil araçları durdurarak HES ve GBT sorgusu yaptı. Yapılan uygulamada aranan çok sayıda kişi gözaltına alındı ve asker yoklaması kaçakları hakkında da tutanak tutuldu. Denetimlerin aralıksız olarak devam ettiği öğrenildi.


SAMSUN VALİLİĞİ DENETİMLERİN BİLANÇOSUNU AÇIKLADI

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada "Samsun halkının huzur ve güvenliği, kamu düzenin sağlanması, suç ve suçlularla etkin mücadele kapsamında; Samsun Valiliği İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Trafik Şube Müdürlüklerimiz tarafından 2021 yılı Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilen uygulama ve denetimlerde; İlimiz genelinde 01 Aralık – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılan pandemi denetimlerinde 90.557 HES Kodu sorgulaması yapılmış, 6.536 filyasyon (izolasyon) denetimi yapılmıştır." ifadeleri kullanıldı.


482 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Açıklamanın devamında "Asayiş Şube Müdürlüğü/Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) ve İlçe J.K.lıklarınca yapılan uygulamalarda; 118.941 şahıs, 53.092 araç sorgulanmış olup yapılan uygulamalar neticesinde; çeşitli suçlardan aranan 482 şüpheli ile Terör Örgütüne üye olmak suçundan aranan 3 şahıs yakalanmış, 11 kayıp şahıs bulunmuş, 17 adet tabanca ile 28 adet av tüfeği ele geçirilmiştir. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce uyuşturucu ile mücadele kapsamında 57 olay meydana gelmiş olup 81 şahıs yakalanmıştır. 2.348 gram kubar esrar, 576 adet sentetik hap, 126 gram metamfetamin, 97 litre alkollü içki, 12 adet sikke ve 63 gram sentetik kannabinoid ele geçirilmiştir Trafik timlerince 46.960 araç sürücüsü kontrol edilmiş, 5.016 araç sürücüsü, 3.917 öğrenci ve 836 yaya olmak üzere toplam 9.769 vatandaşımıza trafik kuralları konusunda eğitim verilmişti" ifadelerine yer verildi.

www.samsunhaber.com/ Zeynep KarayelAtakum Belediyesi’nden 95 haneye ‘evde destek’


Atakum Belediyesi'nin 65 yaş üzeri ve dezavantajlı yurttaşlar için oluşturduğu Evde Destek Hizmetleri Birimi faaliyete başladığı 2021 yılının haziran ayından itibaren 95 haneye 665 defa destek ulaştırdı.Atakum Belediyesi'nin 65 yaş üzeri ve dezavantajlı yurttaşlar için oluşturduğu Evde Destek Hizmetleri Birimi 2021 yılının haziran ayında çalışmalarına başladı. Ekipler, haziran-aralık döneminde uzman kadrosu ile 95 haneye 665 defa dayanışma ulaştırarak evlerde temizlik, kişisel bakım, psikolojik destek ve teknik alanlarda yoğun mesai harcadı.


EVLERE DÜZENLİ ZİYARETLER

Sosyal belediyecilik anlayışını tüm projelerinde ortaya koyan Atakum Belediyesi, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin, "Evdeki ihtiyaçlarınızda, Atakum Belediyesi yanınızda" diyerek duyurduğu Evde Destek Hizmetleri Birimi ile 2021 yılında 65 yaş üstü ve dezavantajlı vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalara imza attı. Evde temizlik, kişisel bakım, psikolojik ve teknik destek için Atakum Belediyesi ekipleri haziran ayından itibaren çalışmalarına başladı. Düzenli olarak ziyaret gerçekleştirerek yaş almış veya dezavantajlı grupta bulunan yurttaşlara destek veren ekipler, 95 haneye 665 defa destek ulaştırdı.UZMAN EKİP SAHADA

Evde Destek Hizmetleri Birimi bünyesinde vatandaşlara psikolojik destek sağlamak için iki psikolog, saç bakımı için bir kuaför, evde temizlik işlerini gerçekleştirebilmek için altı temizlik personeli, yaş almış vatandaşların bakımı için iki yaşlı bakım uzmanı, tansiyon, nabız, şeker ölçümü yapacak bir hemşire ile tamir ve onarım gibi teknik ihtiyaçları karşılayabilmek için iki teknik personel hazır bulunuyor. Evde destek hizmetinden faydalanmak isteyen Atakumlular, 0362 437 43 18 ve 0552 963 02 80 numaralı hattan belediyeye ulaşıp talep oluşturabiliyor. Evde Destek Hizmetleri Birimi, belirlenen şartlara uyan yurttaşların yer aldığı listeler doğrultusunda belediye hizmetini kent geneline ulaştırıyor.


Samsun'da KYK yurtlarında vakalar aldı başını gitti!Samsun'da KYK yurtlarında vakalar yaşanan artış öğrencileri aşıya sevk etti.

Son günlerde artışa geçen korona virüs vakaları KYK yurtlarına da yansıdı. Samsun İl Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, yurtlarda kalan öğrencilerin hatırlatma dozuna ilgi gösterdiğini söyledi. Atakum İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından KYK Turgut Özal Kız Yurdu'nda açılan aşı standında öğrenciler 3. doz aşılarını oldu. Öğrenciler "Sağlık için korona aşısını olun" çağrısında bulundu.


"VAKALAR ARTMAYA BAŞLADI"

Yurtta başlatılan aşı uygulaması ile ilgili bilgi veren İl Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, "Yurtlarımızda vakalar artmaya başladı. Öğrencilerimiz aşılarını olmuşlardı. Hatırlatma dozunda olmayanlar varsa onlar hatırlatma dozlarını oluyorlar. Öğrenciler hatırlatma dozuna yoğun ilgi gösterdi. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyoruz. Öğrencileri kırmadılar. Onların ayağına kadar geldiler. Tüm gençlere, hatırlatma dozlarını yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü vakalar artıyor. Elimizdeki en büyük silah aşı. Öğrenciler Turkovac aşısını soruyorlar. Öğrenciler milli aşımızı vurulmak istiyorlar. Şu anda ciddi anlamda sıkıntımız yok. İnşallah böyle gider. Final sınavları da yaklaştı. İnşallah sıkıntısız bir şekilde vakaların artışından çok ciddi etkilenmeden bu süreci atlatacağız" dedi.Aşı olan öğrenci Rana İbrahim, "3. doz aşımı oldum. Gayet sağlıklıyım. Şu ana kadar kovid olmadım. Aşı beni koruyor. Hemşire hanımların elleri de gayet hafifti. Güzel geçti. Herkese de öneririm. Bu uygulamanın yurtta yapılmasını daha faydalı buluyorum. Ben okuduğum için aile sağlığı merkezine giderek vurulamıyorum. Yurda gelmesi bizim için avantaj oldu" diye konuştu.

Öğrenci Rabia Yılmaz, "3. doz aşımı oldum. 2. dozda çok ağır geçmişti. Korunmak için 3. dozumu da oldum. Sınav dönemimizde olduğumuz için bir yere gidemiyoruz. Uzak geliyor. Bu uygulama beni memnun etti" şeklinde konuştu.

Öğrenci Elmas Aydın, "3. doz aşımı oldum. Diğer dozlarda da herhangi bir sıkıntı yaşamadım. İleride bir sağlık çalışanı olacağım için vatandaşlarımıza da bu aşılarını olmalarını öneriyorum" ifadelerini kullandı.

Öğrenci Elmas Özbek ise "Şu anda 3. doz aşımı oldum. Özellikle diğer kişilere de öneriyorum. Sağlımız içinde gerekli olduğunu düşünüyorum. Tedbirleri elden bırakmamalıyız. Yurtta kalmak biraz riskli gibi gözükebilir. Ben çok az vakalar gördüm. Herkes tedbirine uyarsa bu vakaların çok az olacağını düşünüyorum" açıklamasında bulundu. Yaklaşık 2 saat süren aşı uygulamasında 100'den fazla öğrenci hatırlatma aşısını oldu.

https://www.samsunhaber.com/


Atakum Belediyesi, 2021’de dayanışmayı büyüttü2021’de kentteki ihtiyaç sahiplerine binlerce gıda kolisi dağıtan Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi, 14 mahallede gezici mağaza açtı, 2 bin 740 yurttaşa giyim eşyası ulaştırdı, 115 ailenin ev eşyası ihtiyacına yanıt veren Paylaşım Merkezi; Antalya, Muğla ve Sinop’ta meydana gelen afetlerin ardından afetzedelere de yardım eli uzatarak dayanışmayı büyüttü.


Atakum Belediyesi’nin her geçen gün daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşarak dayanışmayı büyüttüğü Paylaşım Merkezi (PAYMER), 2021 yılında da Atakum ve Türkiye’nin birçok noktasına iyilik elini uzattı. Paylaşım Merkezi, yardımseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olarak Atakum dayanışmasını dört bir yana yaydı.


GEZİCİ MAĞAZALAR

14 MAHALLEYE ULAŞTI

Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi, 2021 yılında Samsunlu 506 yardımseverden giyim ürünleri, mobilya ve ev eşyaları içeren bağışlar aldı. Yardımseverlerin bağışladığı kıyafetleri tasnif ederek yeniden kullanıma sunan Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi, kentin 14 ayrı mahallesinde gezici mağaza açtı. Ağırlıklı olarak kırsal mahallelerden açılan gezici mağazalar aracılığıyla Paylaşım Merkezi’nin dağıtım noktasına ulaşamayan Atakumlular da ihtiyaçlarını bu mağazalardan giderebildi. Paylaşım Merkezi aracılığıyla 2021 yılında gezici mağazalar haricinde 2 bin 740 yurttaşa yaş, cinsiyet, beden gibi özelliklere göre kullanıma hazır hale getirilen giyim eşyası desteği yapıldı. Yardımseverlerin bağışlamak istedikleri kullanılabilir durumdaki mobilya ve ev eşyalarını adreslerinden teslim alan Paylaşım Merkezi, 2021 yılında ihtiyaç sahibi 115 aileye ev eşyası ulaştırdı. Merkez aynı zamanda Hatay, Erzurum, Kars ve Ağrı’da bulunan köy okullarındaki öğrencilere de kışlık kıyafet desteğinde bulundu.DAYANIŞMA HER YERDE

Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi, 2021’de de Türkiye’nin farklı kentlerinde yaşanan afetlerin ardından zor durumda kalan yurttaşlara da yardım eli uzattı. Atakum Belediyesi’nin afetzedeler için düzenlediği yardım kampanyalarına Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin çağrılarıyla yapılan dayanışma bağışları, Paylaşım Merkezi ekiplerince afet bölgelerine ulaştırıldı. Ağustos ayında Antalya ve Muğla başta olmak üzere birçok noktada yaşanan yangın felaketi sonrası Atakum Belediyesi, Atakum Kent Konseyi ve Atakum Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ile güç birliği yaptı. İçerisinde su, hayvan yemi, hijyenik malzeme, konserve, ilaç, iç çamaşırı, çorap, el feneri, kafa lambası, ev tekstil, kuru gıda, mutfak gereçleri, fenerler için pil, yanmaz eldiven, power bank, çocuk bezi, kıyafet, oyuncak gibi ihtiyaç malzemelerinin olduğu 2 TIR, afet bölgelerine gönderildi. Yine Ağustos ayında Sinop’ta meydana gelen sel felaketinde ise Atakum Belediyesi afetzedelere acil destek götürdü. Su, kişisel bakım ürünleri, temizlik malzemesi, kıyafet, köpek ve kedi maması, bebek bezi, tüp, kuru gıda, battaniye, yorgan, ayakkabı ve ekmeğin yer aldığı destek TIR’ları sel felaketinin en yoğun etkilediği Sinop’un Ayancık ilçesine ulaştırıldı.


MUTLULUĞA DESTEK

Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi, başta evlilik hayali kuran ihtiyaç sahibi gençlere destek olmak amacıyla içerisinde gelinlik, damatlık, kına elbisesi, nişanlık, sünnet kıyafeti, abiye kıyafet ile düğün törenlerinde kullanılacak eşyalardan oluşan konsept mağazasını hizmete açtı. Mağaza sayesinde evlenecek çiftler ihtiyaçlarını karşılarken, Atakum Belediyesi çiftlerin mutlu günlerinde yanında oldu.


Antalya'da keyifler yerindeKırmızı beyazlı ekibin, devre arası hazırlık kampı Antalya'da devam ediyor. Günün ilk antrenmanında Samsunsporlu futbolcuların, yüksek temposu ve moralli görüntüleri camiada yüzleri güldürdü.

Samsunspor Haber - Spor Toto Birinci Ligi'nde ikinci devreye daha güçlü girmeyi planlayan Samsunspor'un hazırlık kamp çalışmaları yoğun tempoda devam ediyor .Antalya'da yaklaşık 2 gündür yüksek tempoda çalışan kırmızı beyazlı ekipte, futbolcuların zorlu çalışma etaplarına rağmen moralli ve hırslı görüntüleri teknik ekibi mutlu etti. Güne sabah yapılan antrenmanla başlayan kırmızı beyazlı ekipte teknik direktör Fuat Çapa, oyuncularına arttırmalı koşular, pozisyon oyunu, sprintler ve 4 kaleli oyun gibi çalışmalar yaptırdı.

ÇİFT ANTRENMAN

Günün ilk çalışmasının ardından kamp yaptıkları otelde odalarında istirahate çekilen kırmızı beyazlı oyuncular, günün ikinci ve son antrenmanını bu akşam saat 17.00 da gerçekleştirecek. Kırmızı beyazlılar, bu bölümde de ısınma hareketleri, arttırmalı koşular, pozisyon oyunu, sprintler ve 4 kaleli oyunla günü tamamlayacak. Kırmızı beyazlı ekibin teknik direktörü Çapa, "Kampa katılacak yeni transferlerimiz direkt ilk 11'de forma giyebilecek yetenekte olacak" bilgisini de paylaştı.

Haber: www.samsunhaber.com /Özgür KALANBAK7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör