• HaberciGazete

Samsun'dan 'beşibiryerde' haberBaşkan Deveci’ye “Yılın Belediye Başkanı” ödülü10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Samsun Gazeteciler Cemiyeti tarafından Milli Mücadele Ödül Töreni gerçekleştirildi. Törende Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye de “Yılın Belediye Başkanı” ödülü takdim edildi.


SAMSUN - Samsun Gazeteciler Cemiyeti tarafından Milli Mücadele'nin 102. yılı ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gerçekleştirilen Milli Mücadele Ödül Töreni’nde ödüller sahiplerini buldu. Sheraton Grand Samsun Hotel’de düzenlenen görkemli ödül töreninde pek çok dalda başarılı isimler ödüle layık görüldü.Samsunhaber.com sponsorluğunda düzenlenen etkinlikte, kendi alanlarında başarı sağlayan gazetecilere eski gazeteci Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik tarafından ödülleri verildi: Yılın gazetecisi ödülü (Ulusalda) İsmail Saymaz'a, Haber Ajansı dalında DHA Bölge Müdürü Muhammet Kaçar'a, Spor dalında Resul Akçay'a verilirken, yılın yerel gazetesi ödülünü Hedef Halk Gazetesi'nden Yener Cabbar, Yılın Radyosu ödülünü Merkez FM'den Cüneyt Turguter, İnternet gazetecisi ödülünü Sınan Sallabaş, Yılın Basın Meslek Kuruluşu ödülünü Avrasya Medya ve İletişim Konfederasyonu'ndan Genel Başkan Şakir Gürel, Yılın Muhabiri ödülünü İHA Muhabiri Erdi Demür, ulusal alanda Yılın Haber Sitesi ödülünü Dokuzsekizhaber'den Gökhan Biçici aldı. Etkinlikte yılın bilişim uzmanı seçilen Amazon'un siber güvenlik uzmanı, Samsunlu Mertcan Coşkuner'e de ödül verilirken Yılın Belediye Başkanı Ödülü Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'ye sunuldu.ÖDÜLÜ MUHİTTİN BÖCEK’TEN ALDI

Yoğun ilginin olduğu törene İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile Av. Gülay Deveci, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik ve birçok isim katıldı. Törende Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye “Yılın Belediye Başkanı” ödülü takdim edildi. Başkan Deveci ödülünü Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten alırken kendisini bu ödüle layık gören herkese teşekkür ederek Atakum için daha çok çalışacaklarını ifade etti.


ADD Samsun Şubesi de Atatürk'e yapılan saygısızlığı kınadıDİNDAR VE KİNDAR GENÇLİK PROJESİ BİR YIKIMDIR

SAMSUN - Türkiye'nin en köklü liselerinden birisi olan İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nde çekilen, üç liselinin Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Devrimlerin mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün posterini ellerindeki bıçakla paramparça ettikleri anların sosyal medyada yayımlanmasına tepkiler sürüyor. Tepkilerin yoğunlaşması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlattığını açıkladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi de bir basın bildirisiyle tepkisini dile getirirken olayın "gerçekten çok vahim, bir o kadar da kabul edilemez" olduğunu bildirdi.

Başkan Dr. Işık Özkefeli'nin imzasını taşıyan bildiride "Ülkemizin yirmi yıldır ayrıştırıla ayrıştırıla ne hale geldiğinin en vahim kanıtıdır. Atatürk bu Ülkenin en büyük ortak değeridir, Türkiye’dir, Cumhuriyettir. Öğrencilerden birinin anne ve babasının Samsun’da farklı ilçelerdeki Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olarak görev yaptığını öğrendik. Bu durum bizler için, Milli Mücadele şehri Samsun için utanç verici bir tablodur." denildi.

"Dindar ve kindar nesil yetiştirme arzusu ile çağdaş ve bilimsel eksenden çıkarılıp din eksenli bir yapıya dönüştürülen eğitim sisteminin sonuçları; okuduğunu anlamayan başarısız bir nesil yanında, kurucu liderine bu şekilde hakareti de hak gören bir nesli de ortaya çıkarmıştır" vurgusu yapılan bildiride daha sonra şu görüşlere yer verildi:

"Gençlerin: ‘’Çocuğu da yok, acımıyorum. En az üç çocuk!’’ söylemleri düşündürücüdür.

Ulu Öner Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Cumhuriyete ve tüm kazanımlarına başta İktidar mensupları olmak üzere, akademisyen, gazeteci, bürokrat, öğretmen, müdür ve pek çok yöneticinin gizli ve açıktan düşmanlık ile hakaretleri; bu hakaretlere karşı idari ve hukuki yaptırımların olmaması, eğitim sisteminde din eksenli müfredat ile Cumhuriyet tarihinin değiştirilerek okullarda okutulması topluma ve gençliğe yapılan en büyük yanlıştır.

Tüm bunların sonucu, Ulu Önder Atatürk’ün manevi şahsına bu şekilde hakaret edebileceği cüretini kendinde gören bu iğrenç görüntüler ortaya çıkmıştır. Kabataş Erkek Lisesinin tarihi gerçeğine sığmayan, akılla izah edilemeyen bu görüntülerin sahipleri gençler, idarenin yaptığı basit bir disiplin cezası ile kalmamalıdırlar."

ADD Samsun Şubesi bildirisinde Atatürk'ün ve Cumhuriyet'in sahipsiz olmadığı belirtildikten sonra "Bu olay örtbas edilemeyecek kadar önemlidir. Bu öğrenciler ve velileri araştırılmalı, psikolojik, pedagojik ya da sosyolojik destek verilmeli; ama gereken idari ve hukuki cezalar da yerine getirilmelidir. Bu görüntüler toplumu kin ve nefrete sürüklemekte, Atatürk’e hakareti meşru zemine sürüklemektedir. Bu asla kabul edilir değildir." denildi.


Atakum Belediyesi’nden üreticiye ceviz fidanı hibesiAtakum Belediyesi, kent genelinde tarımı desteklemek amacıyla “Aşılı Ceviz Fidanı Destekleme Projesi” başlatıyor. Projeyle birlikte talep eden üreticilere yüzde 50 hibeli ceviz fidanı desteği verilecek.


SAMSUN- Atakum Belediyesi Ocak ayı olağan meclis toplantısı ikinci oturumu Atakum Belediye Meclisi Başkan Vekili Fikret Can Demir’in başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste komisyonlardan havale edilen 12 gündem maddesi karara bağlandı.ÜRETİME DESTEK

Meclis gündeminde Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Aşılı Ceviz Fidanı Destekleme Projesi” de yer aldı. Üreticilere yüzde 50 hibeli ceviz fidanı desteği verecek olan proje oy birliği ile kabul edildi. Proje kapsamında üreticiler en az 1 dekar ile 4 dekar arasında arazi tapusu veya hukuken geçerli kira sözleşmesi, hisseli tapularda hissedarların en az 5 yıl süreli izin verdiğine dair taahhütname, çiftçi kayıt belgesi, kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi, dilekçe belgeleriyle başvurular yapılabilecek. Başvurular sonrasında oluşturulacak komisyonla hak sahipleri belirlenecek. Verilecek fidan sayılarının belirlenmesinin ardından üreticilere ceviz fidanı dikim, bakım, budama gibi bilgi notları da verilecek. Hibeden faydalanmak isteyen yurttaşlar 11 Şubat 2022 tarihi mesai bitimine kadar Atakum Belediyesi Çözüm Merkezi’ne başvuru yapabilecek.
SAMSUN - Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, bugün Antalya kampında gerçekleştirdiği online basın toplantısında genç savunma oyuncuları Ali Ülgen ve Soner Gönül için 10 milyon TL paket teklifi geldiğini ancak kabul etmediğini söyledi.

Genç futbolcularının gelecekte takımlarına büyük katkı sağlayacaklarına inandığını ifade eden Başkan Yıldırım, "Sağ beke Türk bir oyuncu aldık. Ayrıca Almanya’dan da 1 Türk orta saha oyuncusu aldık. Yani 3-4 yabancı, 3-4 tane de Türk oyuncu olarak transfer dönemini kapatacağız" dedi.


ZOR BİR DÖNEMDEYİZ

Kırmızı beyazlı ekibin Başkanı Yıldırım, "Bu çok zor bir dönem. Hayatımda böyle bir transfer sezonu görmedim. Lig başladı transfer açılmadı. Takımlar aldıkları oyuncuları oynatamıyorlar. Bu kötü ortamdan en az zararla çıkmak istiyoruz. 1 çok yönlü ve duran top kullanabilen bir orta saha bakıyoruz. Melunovic ve Boli’yi göndermek istiyoruz. Gerekiyorsa Çinari’yi göndermek istiyoruz. Diomande sezonu kapattı, menajeriyle anlaştık ve bu hafta kontratını donduruyoruz. 4 tane yabancı göndermeye çalışıyoruz. Bunun yerine 3-4 yabancı alacağız" diye konuştu.


Kaynak: www.samsunhaber.com/ Özgür KALANBAKKazada hayatını kaybeden belediye emekçileri anıldıAtakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ve belediye personeli önceki yıl yaşanan elim trafik kazası sonrasında hayatını kaybeden iki belediye emekçisini kazanın olduğu noktada andı. Başkan Deveci, “Bugün o günü bir daha yaşıyoruz, acı bir gün” dedi.


SAMSUN - Atakum Belediyesi’nin midibüsü 08.01.2021 tarihinde Serhat Caddesi üzerinde yaptığı kazada 2 işçi hayatını kaybetmiş, 22 işçi de yaralanmıştı. 58 yaşındaki Halim Türk’ün ve 34 yaşındaki Kenan Demir’in yaşamını yitirdiği kazanın yıldönümünde Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli mesai arkadaşlarını unutmadı. Kazanın gerçekleştiği yerde ve saatte Başkan Deveci ve belediye personeli dualarla vefat eden emekçileri andı.ARKADAŞLARIMIZ İÇİN

DUA BEKLİYORUZ

Edilen duaların ardından konuşan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Bir yıl önce bugün burada, aynı saatte çok elim bir trafik kazası yaşadık. Halim ve Kenan arkadaşımızı kaybettik. 22 arkadaşımız yaralandı. Atakum ve Atakum Belediyesi için çok acı bir gündü. Arkadaşlarımızı anmaya geldik. Bugün o günü bir daha yaşıyoruz, acı bir gün. Allah bir daha tekrarlatmasın, arkadaşlarımızı korusun ve onları her akşam çocuklarına kavuştursun istiyoruz. Kutsal bir hizmet yapıyoruz. Atakum ve insanlık için çalışıyoruz. Arkadaşlarımız için tüm Atakumlulardan dua bekliyoruz” diye konuştu.
30 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör