• HaberciGazete

Samsun Kanatlarımızın AltındaBaşkan Deveci: “Çocuklar bizim geleceğimiz”


AtaÇocuklu miniklerin velileriyle kahvaltı programında bir araya gelen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların yaşayabileceği, parklarında bahçelerinde oynayabileceği mutlu olabileceği bir Atakum geleceği planlamaya çalışıyoruz” dediSAMSUN - Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ve eşi Av.Gülay Deveci, AtaÇocuk Anaokulu tarafından düzenlenen kahvaltıda öğrenci velileri ile bir araya geldi. Başkan Deveci, Vedat Türkali Eğitim Sanat ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kahvaltıda veliler ile bir süre sohbet etti. Mevlana ve Atakent’te şubeleri bulunan AtaÇocuk Anaokulu’nun velileri, kahvaltı programıyla eğitim öğretim dönemi ile ilgili temennilerini samimi bir ortamda Başkan Deveci’ye anlattı.


“ONLAR İÇİN SİYASET YAPIYORUM”


Başkan Deveci yaptığı konuşmada Atakum’u çocukların mutlu bir şekilde yaşayacağı bir kent haline getirmek için çalıştıklarını belirterek şu ifadelere yer verdi: ‘’Sizin çocuklarınıza sizin kadar bakmaya çalışıyoruz. Aramızda kan bağı yok. Kan bağını gücünü bugüne kadar tespit edilmiş bir bilim dalı yok. Kim çocuğa daha çok sarılırsa o çocuk onun. Biz sizin çocuklarınıza o yürekle sarılıyoruz. Sizin çocuklarınız bize teslim edildiği andan itibaren bizim. Biz onlar için varız ve onlar için uğraşıyoruz. Ben onlar için siyaset yapıyorum. Onların yaşayabileceği, parklarında bahçelerinde oynayabileceği mutlu olabileceği bir Atakum geleceği planlamaya çalışıyoruz. O çocukların anası babası olarak sizin partinizi ve kime oy vereceğinizi hiç merak etmiyorum. Bu kentin çocuklarınızın rahat ve huzurlu bir şekilde oynayabileceği, okula gidebileceği, geleceklerini kendilerinin belirleyebileceği bir kent ve ülke olabilmesi için gece gündüz çalışmalısınız. Her yerde söylüyorum ben siyaset kurumlarından, partilerden vazgeçtim.Çocuklarımız bizim partimiz ve geleceğimiz. Onlar için sandığa gideceğiz, oy kullanacağız. Onlar için Atakum Belediyesi’ne emlak vergilerinizi günü gününe ödeyeceksiniz. Biz o parayla park yapacağız, bahçe yapacağız, yol yapacağız. Evden çıkarken ‘Ben çocuğum için bir adım atıyorum’ deyip çıkmalısınız. Ben öyle yapıyorum. Çünkü benim çocuklarımın biri dünyanın bir ucunda diğeri öbür ucunda. Onların hasretiyle milletin çocuğuna nutuk atmaya çalışıyorum. Olmaz böyle şey. Çocuklarımızın kendi ülkelerinde mutlu, huzurlu geleceğini bulabilmiş halde bu ülkeyi yönetiyor olmak gerekiyor. Bizim yaş kuşağımız orayı atladığından hep buradan başlıyorum. Siz bana göre daha gençsiniz. Sorumluluklarınızı hatırlatıyorum. Gece gündüz çalışın istiyorum.’’


CUMHURİYETİMİZİN 98. YILI TÜM ULUSUMUZA KUTLU OLSUN

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi Cumhuriyet Bayramı'nı düzenlediği etkinliklere kutlamaya hazırlanıyor. Şube başkanı Dr. Işık Özkefeli bir basın bildirisi yayımlayarak "ADD olarak tek hedefimiz Atamızın mirası olan akıl ve pozitif bilim ışığında; Milli Egemenliğin kayıtsız şartsız millette ait olduğu tam bağımsız Türkiye’dir." dedi.SAMSUN - Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi Cumhuriyet Bayramı'nı düzenlediği etkinliklere kutlamaya hazırlanıyor. Şube başkanı Dr. Işık Özkefeli bir basın bildirisi yayımlayarak "ADD olarak tek hedefimiz Atamızın mirası olan akıl ve pozitif bilim ışığında; Milli Egemenliğin kayıtsız şartsız millette ait olduğu tam bağımsız Türkiye’dir." dedi.


Bildiride şu görüşler yer aldı:


" 24 Haziran 2018 seçimleri ile Laik, demokratik, parlamenter sosyal hukuk devleti yönetimi; Saray’a ve tek adam vesayetine geçmiştir. Bugün yaşadığımız birçok sıkıntının ve karanlık günlerinde nedeni tek akıl ile yönetilemeyen Türkiye ve rejim sistemidir. Biz Atatürkçüler, Cumhuriyete inananlar umudumuzu yüksek tutarak tekrar aydınlık, çağdaş bir geleceği inşa etmek adına kararlılığımızı asla yitirmedik. Tek kurtuluş yolumuzun Atatürk İlke ve Devrimleri olduğunun bilinci ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Derneğimiz yolum Atatürk diyen herkese açıktır. Bu Cumhuriyet Atatürk'tür…

Atatürksüz bir Tarih, Atatürksüz bir Türkiye yaratmaya çalışanlara inat Atatürk’ün başlattığı aydınlanma devrimi yolunda anlatmaya, çalışmaya devam ediyoruz ve edeceğiz.

Cumhuriyetin tüm kazanımları tırpanlanmış olsa da Emperyalizme ve onun gerici, bölücü işbirlikçilerine karşı; dünyada ilk ve tek emperyalizmi dize getiren liderin çocukları olarak mücadele azim ve irademiz asla bitmemiştir.

Bu gün gelecek korkusu yaşayanlar rejimi değiştirmek isteyenlerdir.

Ülkemizi, bağımsız düşünen, özgür yaşayan, laik, geleceğe güvenle bakan insanların Ülkesi, Atatürk Türkiye’si yapmak azim ve kararındayız.

Bunu gerçekleştirecek Cumhuriyetçi program, Atatürk’ün Devrimci Cumhuriyet felsefesinin özünde ve başarılarla dolu pratiğinde mevcuttur.

Bu sene de Cumhuriyet Bayramımızı coşku ile kutlamak için bir dizi etkinlikler düzenledik.

29 Ekim 2021 Cuma günü Saat:11.00 de siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri, sendika ve odalarla beraber Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve basın açıklaması yapacağız.

29 Ekim 2021 Cuma Günü Saat:19.30 da Elli altılar DSİ önünden başlayacak ‘’Cumhuriyet Fener Alayı’nda Samsun Halkının katılımı ile coşku içinde yürüyeceğiz.

30 Ekim 2021 Cumartesi Saat:19.30 da Samsun Anemon Otel de ‘’98. Yıl Cumhuriyet Balomuzu’’ gönlü bizle olan tüm Atatürkçüler ile beraber tek ses, tek yürek olarak gerçekleştireceğiz.


Türk Ulusuna önderlik ederek gerçekleştirdiği Ulusal Kurtuluş Savaşı Zaferi sonrasında, en büyük eserim dediği “Cumhuriyeti” kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar kalacağını” söylerken, gelecek kuşaklara “Cumhuriyetin savunulması” görevini de vermiştiR.

Bugün bu görevi yerine getirmek sorumluluğu BİZLER İÇİN DAHA BÜYÜK GÖREV OLMUŞTUR.

‘’Cumhuriyeti kuranlar onu korumaya da muktedir olmalıdır." Hep dediğimiz gibi '' Bu Vatan ve bu Cumhuriyet'' bize Atamızdan mirası ve emanetidir. Bu mirasa sahip çıkmak bizim namusumuz ve görevimizdir.

Cumhuriyetimizin 98.Yılını coşku ile kutlamaya hazırlanırken; Milli Mücadele şehri Samsun’a yakışır şekilde, tüm etkinliklerimize Samsun Halkını davet ediyoruz."
“Ekim Geçidi” sergisi sanatseverlerle buluştu


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Atakum Belediyesi iş birliği ile “Ekim Geçidi 20. Yıl Sergisi” açıldı. Birbirinden güzel eserlerin yer aldığı sergiye ilk gününde ilgi yoğun oldu.SAMSUN - Atakum Belediyesi’nin katkılarıyla Cumhuriyet’in ilan edilişinin 98. yıldönümünü kapsayan hafta Türkiye’nin dört bir yanından birçok sanatçının eserlerinin yer aldığı Ekim Geçidi sergisi Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde açıldı. 27 Ekim tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak serginin açılışına, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, Samsun Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik ve çok sayıda davetli katıldı.


CUMHURİYET’E OLAN SEVGİ ANLATILDI

Türkiye genelinde otuz ilde yapılan ve plastik sanat ile çeşitli disiplinlerden gelen sanatçıların resim, heykel, seramik, fotoğraf eserlerinden oluşan sergide sanatçılar Cumhuriyet’e olan sevgilerini özgün sanat eserleri ile anlattı. Ressam Gülsün Erbil’in Cumhuriyet’e ve Atatürk’e olan sevgisini anlatma fikri ile ortaya çıkan ve ismini Sanatçı ve Şair Yeşim Ağaoğlu’dan alan Ekim Geçidi sergisinin 20. yılına özel çalışmalar, Samsunlu sanatseverlerin beğenisine sunuldu.


SULU BOYA SERGİSİ

BEĞENİ TOPLADI

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci daha sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ressam Gülsevin Yücel’in ilk sulu boya sergisi olan “Suyun Büyüsü” isimli serginin de açılışını yaptı. Vedat Türkali Eğitim Sanat ve Kültür Merkezi’nde açılan, 40 eserin yer aldığı sergideki birbirinden özgün ve renkli eserler büyük beğeni topladı.
16 görüntüleme0 yorum