top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Sarı Çizgim Görme Engelliler Derneği katkılarınızı bekliyorMerkezi Ankara'da bulunan Sarı Çizgim Görme Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, görme engelli bireylere umut olmak ve onlara destek olmak amacıyla faaliyet gösteriyor.


Sarı Çizgim Görme Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin başkanı Gülay Demirboğa, derneklerinin misyonu hakkında bir açıklama yaptı. Görme engelli bireylere umut olmayı hedefleyen dernek, toplumun en insancıl değerlerinden biri olan yardımlaşma ve dayanışmayı temel alıyor.

 ‘Umut olmak için yola çıktık’

Gülay Demirboğa, yaptığı açıklamada, "Sarı Çizgim Görme Engelliler Derneği olarak görme engelli kardeşlerimize umut olmak için yola çıktık" ifadelerine yer verdi. Derneğin amacının, görme engelli bireylerin güvenli ve bağımsız bir şekilde yaşamalarına destek olmak olduğunu belirtti.

 

Dernek, görme engellilerin ihtiyaçlarına odaklanarak projeler yürüterek, onların güvenli bir şekilde hareket etmelerini sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca, toplumun bilinçlenmesine katkıda bulunarak daha kapsayıcı ve duyarlı bir ortam oluşturmayı da hedefliyor.

 

Gülay Demirboğa, açıklamasında, "Derneğimiz, yerel toplulukların bilinçlenmesine katkı sağlamakta, ayrıca toplumumuzun daha kapsayıcı ve duyarlı bir yer haline gelmesi için desteklerde bulunuyoruz" dedi.37 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page