top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Savaştan kaçan Suriyeli Akçakale'nin yollarını 'beğenmiyor'

AKÇAKALE’DEKİ SURİYELİLER: SURİYE’NİN YOLLARI DAHA İYİŞANLIURFA- CHP’li vekil Mahmut Tanal, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde yolları ve altyapısı bozuk olan Akçakale Oto Sanayi Sitesi’ndeki Suriyeli ustalarla,  Akçakale’nin yolları ile Suriye’deki yolları karşılaştırdı.Suriyeli ustalar, kaçıp geldikleri Suriye’deki yolların Akçakale yollarından daha iyi durumda olduğunu belirtti. Akçakale’nin altyapısından memnun olmadıklarını belirten Suriyeli ustalar, “Peki niye dönmüyorsun?” sorusuna “Suriye’de savaş var” cevabını verdi.


 CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, beraberindeki CHP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Koyuncu, CHP Akçakale Belediye Başkan Adayı İsa Güçlü ve CHP Akçakale İlçe Başkanı İsa Özgenç ile Akçakale Oto Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti.

Esnafla bir araya gelen Tanal, Akçakale Oto Sanayi Sitesi’nin altyapısının iyileştirilmemesine tepki gösterdi.

Tanal’ın yolların çukur, çamurlu ve su birikintileriyle dolu olması üzerine sohbet ettiği  oto sanayi sitesindeki Suriyeli ustalar, kaçıp geldikleri Suriye’deki sanayi bölgesi yollarının, Akçakale yollarından daha iyi durumda olduğunu söyledi.SURİYELİ USTALAR: SURİYE’DEKİ YOLLAR DAHA İYİ

Rakka kentinden geldiğini belirten Suriyeli bir şahıs, Tanal’ın “Rakka’nın sanayisi de böyle miydi?” şeklindeki sorusuna “Hayır. Orası daha iyi” cevabını verdi.

Tanal, “Akçakale’de savaş oldu mu, hayır” diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

Akçakale Oto Sanayi Sitesi’nin altyapısından memnun olmadığını dile getiren Suriyeli şahıs, söz konusu alanın belediyenin sorumluluğunda olduğunu belirtti.

Bunun üzerine Tanal, “Peki sen bir Türk vatandaşı olsan, oy kullanma hakkın olsa, bu şekilde çalışmayan bir belediyeye oy verir misin?” diye sordu. Suriyeli şahıs ise “Hayır oy vermem” şeklinde cevap verdi.

Suriyeli usta, Tanal’ın “Peki neden Suriye’ye dönmüyorsun?” sorusuna ise “Suriye’de savaş var” diyerek cevap verdi.
79 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page