top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Silahlı saldırıda ağır yaralanan Gazeteci Güngör Arslan öldüKocaeli'de, Ses Kocaeli Gazetesi'nin sahibi Güngör Arslan, uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü.Kocaeli'de, Ses Kocaeli Gazetesi sahibi Güngör Arslan, Cedit Mahallesi'ndeki ofisine gelen kişinin silahlı saldırısına uğradı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan gazeteci Arslan, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Vali Yavuz: Saldırgan yakalandı Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, saldırıyı kınayarak, saldırgan R.Ö.'nün yakalandığını açıkladı. Kocaeli Valiliği ise R.Ö.’nün saldırıda kullandığı tabancayla yakalandığı, olayın aydınlatılması için çok yönlü soruşturma başlatıldığı bilgisini verdi. Hürriyet'ten başsağlığı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Arslan'ın ölümünün ardından Twitter hesabından başsağlığı diledi. Kaplan, "Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ses Kocaeli'nin sahibi Güngör Arslan'a Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaşanan menfur olayı kınıyor, suçlu ya da suçluların bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesini bekliyorum" dedi. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nden (KOGACE) saldırıdan sonra yapılan açıklamada, Arslan'ın ofisinde silahlı saldırıya uğradığı belirtilerek, "Bilinci kapalı olan ve entübe edilen Arslan'a yapılan bu saldırıyı kınıyor, kendisine acil şifalar diliyoruz" ifadelerine yer verilmişti.


Yerel Yayın Birliği Derneği de taziye mesajı yayımladı


Yerel Yayın Birliği Derneği adına Genel Sekreter Mesut Solak da yayımladığı mesajda şöyle dedi: "Ses Kocaeli Gazetesi sahibi meslektaşımız Güngör Arslan’ın silahlı bir saldırı sonucu hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma başsağlığı, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyoruz. Tüm basın dünyasının başı sağ olsun. Bunu yapan kişi ve ya kişilerinde bir an önce yakalanarak Adalet karşısında gerekli cezaları almasını ve bu tür davranışların son bulmasını diliyoruz.

Mesleği sadece kamuoyuna haber yapmak olan gazetecilere gittikçe artan gerek fiziki gerekse sözlü saldırıları da bir kez daha kınamak istiyoruz. Unutulmasın ki ileri bir demokrasinin ev temel taşlarından biriside özgür ve tarafsız basındır."68 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page