• HaberciGazete

Son dakika... Sel bölgesinden acı haberler! Ölü sayısı 4'e yükseldi


Gelen son dakika haberine göre; AFAD, Kastamonu'da yaşanan sel felaktinde 4 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Bartın'da ise kayıp 1 kişiyi arama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde selde mahsur kalan vatandaşlar, helikopterlerle bulundukları yerlerden tahliye ediliyor. Bozkurt ilçesinde etkili olan selin ardından arama kurtarma faaliyetleri AFAD, UMKE, Polis ve Jandarma Arama Kurtarma ekipleri ile çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından sürdürülüyor. Bölgede çok sayıda arama kurtarma helikopteri de çalışmalara havadan destek veriyor.

İşte sel bölgesinde dakika dakika yaşananlar... 09.07: AFAD'dan yapılan yeni açıklamada ise, "Sel nedeniyle Kastamonu'da 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bartın'da kaybolan 1 kişiyi arama çalışmaları devam etmektedir." denildi. 06.20: Afet ve Acil Durum Başkanlığı'ndan (AFAD), Kastamonu, Bartın ve Sinop'ta kuvvetli sağanak yağış sonrası yaşanan sel felaketiyle ilgili yapılan açıklamada, "Kastamonu’da sel sularına kapılan 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bartın'da kaybolan 1 vatandaşımızı arama çalışmaları devam etmektedir" denildi. 53 KİŞİ GÜVENLİ BÖLGEYE TAHLİYE EDİLDİ 04.25: Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada "Sinop/Ayancık'ta 46, kara ekipleri tarafından Kastamonu/İnebolu'da 7 olmak üzere toplam 53 vatandaşımızın güvenli bölgeye tahliyesi emniyetli bir şekilde gerçekleştirilmiştir" denildi. 02.10: İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce; Bartın, Kastamonu ve Sinop'ta aşırı yağış sonrası yaşanan sel felaketiyle ilgili açıklama yaptı. İnce, aşırı yağışların ardından yaşanan sel afetinde mahsur kalanların tahliye çalışmaları hakkında bilgi paylaştı. Arama kurtarma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini kaydeden İnce, "Batı Karadeniz'de yaşanan sel felaketi nedeniyle şu an itibarıyla; Bartın'da 318 kişi, Kastamonu'da 210 kişi, Sinop'ta 106 kişi helikopterler ve araçlar ile tahliye edilmiştir. Arama, kurtarma ve tahliye çalışmalarımız tüm ekiplerle titizlikle devam etmektedir" ifadelerini kaydetti. 01.10: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bartın'ın Ulus ilçesinde sağanağın ardından meydana gelen selden etkilenen vatandaşların yaralarının en kısa zamanda sarılacağını söyledi. Bakan Kurum, beraberinde İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Bartın Valisi Sinan Güner ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ile Ulus ilçesi Akörensöküler köyünde selden etkilenen vatandaşlarla bir araya geldi, yetkililerden bilgi aldı.

40 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör