top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Tiyatronun acı günü! Doğan Bavli yaşamını yitirdi


Tiyatro ve seslendirme sanatının önemli isimlerinden Doğan Bavli, 80 yaşında yaşamını yitirdi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları Bavli’nin vefat haberini şu şekilde duyurdu: "Değerli sanatçımız, Tiyatro ve Sinema oyuncusu Doğan Bavli'yi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Tiyatrosuna başsağlığı dileriz."


Doğan Bavli için bugün saat 11.00’de Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde tören düzenlendi. Sanatçı, Doğancılar Çakırcıbaşı Hasan Paşa Camii'nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından Çekmeköy Yenidoğan Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

DOĞAN BAVLİ KİMDİR? 1941 yılında İstanbul'da doğdu. 1961’de Hamlet oyunuyla Şehir Tiyatroları’na giren sanatçı, birçok önemli oyunda önemli roller üstlendi. Sinema ve dizi filmlerde oynadı. Doğan Bavli, aynı zamanda seslendirme sanatçısıydı. TRT'de radyo izlenceleri yaptıkları sıralarda Derman Bayladı ve Alâettin Bahçekapılı'nın izlencelerinde sunuculuk, Radyo Tiyatrosu ve Arkası Yarın radyo oyunlarında oyunculuk yapmıştı.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page