top of page
  • HaberciGazete

Trabzon'dan 'beşibiryerde' haberCHP TRABZON MİLLETVEKİLİ AHMET KAYA MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

“MUHTARLARIMIZIN SORUNLARINI ÇÖZMEYE TALİBİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Muhtarlarımız, demokrasinin ve millete hizmetin temel taşıdır. Muhtarlarımızın sorunlarını çözmeye talibiz.” dedi.Trabzon Milletvekili Kaya, mesajında muhtarlık görevinin önemine vurgu yaparak, muhtarların sorunlarının çözümüne yönelik partisinin önerilerini sıraladı.

Kaya mesajında şunları söyledi:

“Muhtarlık kurumu milletimizle devletimiz arasındaki ilk köprüdür, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelidir. Muhtarlarımız siyasi partilerden bağımsız olarak kendi isimleriyle seçime katılırlar ve her partiden insanın oylarıyla seçilirler. Sorumlu oldukları köy ve mahallelerdeki ihtiyaç ve talepleri tespit ederek kamu hizmetlerinin daha verimli ve etkin bir şekilde yerine getirilmesi noktasında önemli bir görev yaparlar.”

MUHTARLARIMIZ BİRLİĞİMİZİN VE BERABERLİĞİMİZİN TEMİNATIDIR

“Muhtarlarımız siyasi amaçlara yönelik değil, toplumun ihtiyaçlarına göre çalışırlar ve ayrım yapmaksızın tüm vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenirler. Bu nedenle birer hizmet elçisi olan Muhtarlarımız aynı zamanda mahallelerimizin birliğinin ve beraberliğinin de teminatıdır.

Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek adına halkımızla birebir temas kuran ve yereldeki sorunları en iyi bilen kişiler olan muhtarlarımızla sürekli temas halindeyiz. Bu noktada siyasi görüşüne bakmadan tüm muhtarlarımızla birlik ve dayanışma içinde çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz.”


MUHTARLARIMIZIN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde her gittiğimiz yerde ilk olarak muhtarlarımızla bir araya gelerek sorunları ve talepleriyle yakından ilgileniyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak muhtarlarımızın sorunlarının çözümü için samimi bir şekilde çalışmalar yapıyoruz. İktidarımızda tüm bu önerilerimizi hayata geçirerek muhtarlarımızın daha iyi koşullarda görev yapmalarını sağlayacağız.”


MUHTARLIK KANUNU ÇIKARACAĞIZ

“Muhtarlarımızı ilgilendiren 82 farklı kanun var. Muhtarlarımızın görev, yetki, sorumluluk ve sosyal haklarını kapsayan bütüncül bir Muhtarlık Kanunu’nu hayata geçireceğiz.

Milletvekili seçimlerinde olduğu gibi, muhtarlık seçimlerinde de birleşik oy pusulası uygulamasını getireceğiz.

Tıpkı belediye binaları gibi her muhtarlığımızın bir Muhtarlık Evi olacak ve her muhtarlarımıza yardımcı büro personeli tahsis edeceğiz.”


HER MUHTARLIĞIN AYRI BİR BÜTÇESİ OLACAK

“Muhtarlık kurumunu güçlü kılmanın yolu, onu denetlenebilir bir bütçeye sahip kılmaktan geçer. Her muhtarlığımızın ayrı bir bütçesi olacak.

Muhtarlar mahallelerinde kimin ya da hangi ailelerin yardıma muhtaç olduğunu en iyi bilen kişilerdir. Sosyal yardımları en objektif, tarafsız dağıtacak olan kişiler muhtarlardır. Dolayısıyla sosyal yardımların muhtarlıklar aracılığıyla dağıtılmasını sağlayacağız.”

MUHTARLARIMIZA SÖZ HAKKI VE KARAR YETKİSİ TANIYACAĞIZ

“Belediye meclisi toplantılarında muhtarlarımızın da söz ve karar sahibi olmalarını sağlayacağız.

Muhtarlarımızın Türkiye genelinde bağımsız bir şekilde örgütlenmelerini sağlayacak olan "Türkiye Muhtarlar Birliği"ni kuracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü içtenlikle kutluyor, görevlerinde başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”


TRABZONLU BAYRAKTAR AİLESİNİN ACI GÜNÜSavunma Sanayiine teknik katkılarıyla tanınan işinsanı Selçuk Bayraktar'ın babası, Trabzon kökenli iş insanı Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.

Bayraktar'ın yarın Fatih Camii'nde öğle namazı düzenlenecek cenaze töreni sonrası İstanbul'da toprağa verileceği öğrenildi.


Özdemir Bayraktar kimdir?


1949 yılında aslen Trabzon Sürmeneli olan Balıkçı Lütfi Reis’in oğlu olarak Sarıyer’in Garipçe köyünde doğan Özdemir Bayraktar, Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun oldu. 1967’de İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne giren Özdemir Bayraktar, başarılı bir eğitim döneminin ardından 1972 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 2 yıl boyunca İTÜ Motorlar Kürsüsü Profesörü İsmail Hakkı Öz’ün araştırma asistanlığı görevini yürüterek içten yanmalı motorlar konusunda yüksek lisans çalışmasını tamamladı. Türkiye’nin sanayi sektöründe öncü rol üstlenen birçok fabrikanın (Burdur Traktör, İstanbul Segman, Uzel vb.) kuruluş ve yeni yatırımlar aşamasında teknik yönetici görevlerinde çalıştı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nda bilgisayar programcısı olarak çalışan Canan Bayraktar ile dünya evine girdi. Özdemir ve Canan Bayraktar çiftinin bu evlilikten Haluk, Selçuk ve Ahmet adında 3 çocukları dünyaya geldi. 1984 yılında otomotiv sektörüne yönelik yerlileştirme çalışmalarına katkı sunmak maksadıyla Baykar Makina’nın kuruluşunda yer aldı. Tek bir matkap makinası ile kurduğu Baykar’da hassas talaşlı imalat sektörüne yönelik birçok özgün makina tasarımı ve imalatı, parça işleme aparat tasarım süreçlerini yönetti. Baykar’ın milli ve özgün İnsansız Hava Aracı teknolojisi geliştirmesi atılımında öncü rol üstlenen Özdemir Bayraktar, bu projelerin hayata geçirilmesinde tasarım aşamasından prototip aşamasına, imalat aşamasından yatırım planlamasına kadar her aşamada aktif ve lider olarak yer aldı. Baykar tarafından TSK için geliştirilen ilk insansız hava aracı olan Bayraktar Mini İHA Ar-Ge çalışmalarının yapıldığı 2005-2009 yılları arasında Güneydoğu Anadolu bölgesinde askerler ile birlikte gerçekleştirilen çalışmalara liderlik yaptı. Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen tüm ürünlerin tasarımlarını çizen Özdemir Bayraktar, Bayraktar TB2 ve Bayraktar AKINCI TİHA’ya karakterini veren özgün tasarımların da sahibidir. Hayatı boyunca sahip olduğu mühendislik yeteneğini her zaman güncel teknolojilerle harmanladı. Çalışma hayatında her zaman azmi, kararlılığı, inancı ve geliştirme şevki hiç kaybolmadı. Özdemir Bayraktar, Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA’ların Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtulmasına sunduğu katkı nedeniyle 2021’de Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından Karabağ Nişanı’na layık görüldü. Havacılığa olan merakı dolayısıyla hususi pilot sertifikası bulunan Özdemir Bayraktar, Türkiye’nin insansız hava araçları serüveninin öncü ismi olarak bilinmektedir. Milli Teknoloji Hamlesi idealinin mimarlarından olan Özdemir Bayraktar, yürüttüğü tüm projelerde hayatı boyunca hak bildiği değerlerden en ufak bir taviz vermeden kalite detaydadır anlayışıyla titiz bir şekilde çalışmıştır.


BİR GÜN HEPİMİZİN KANA İHTİYACI OLABİLİR


Kızılay tarafından başlatılan "Anca Beraber Kanca Beraber" kan bağışı kampanyasına Büyükşehir Belediyesi destek verdi.Hayati Akbaş

TRABZON-Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi şartları nedeniyle durma noktasına gelen kan bağışlarına destek amacıyla başlatılan “Anca Beraber Kanca Beraber” kampanyası bugün 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet parkında başladı.

Kampanyaya Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Erdem Şen ve çok sayıda davetli katıldı. 4

Bağış kampanyasında konuşan Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur, "Öncelikle kampanyanın hayırlı olmasını diliyorum. Bizde Kızılay kan bağışçısı olarak zaman zaman kan bağışında bulunuyoruz. Gerçekten kampanyanın başlatılmasından ziyadesiyle memnumum Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi bu kampanyaya da destek veriyoruz. Trabzonspor, Kızılay, Büyükşehir Belediyesi, İlçe belediyeleri ile hep birlikte destek veriyoruz. İnşallah sonucunda vatandaşlarımızın ihtiyacı olan kan bağışlarını sağlamış oluruz. Unutmamamız gereken bir şey var. Bir gün hepimizin kana ihtiyacı olabilir. Bugün bizim bağışladığımız kan yarın başkalarının bağışladığı kan bizim hastalarımızda kullanılmak üzere belki yola çıkıp bize ulaşacak. O yüzden çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak bütün vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.


TRABZONSPOR GÖZTEPE'YE BİLENİYORTrabzonspor'da Göztepe maçı hazırlıkları başladı.

Trabzonspor, Süper Lig'in 10. haftasında Göztepe ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarına keyifli başladı. Süper Lig'in 9. haftasında sahasında Fenerbahçe'yi 3-1 mağlup eden Trabzonspor, Göztepe ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, Teknik Direktör Abdullah Avcı yönetiminde yapılan antrenman iki grup halinde gerçekleştirildi. Birinci grupta yer alan oyuncular rejenerasyon çalışması gerçekleştirirken, diğer oyuncular dinamik ısınma hareketlerinin ardından koordinasyon ve 5’e 2 çalışmaları gerçekleştirdi. Rondo çalışması ile devam eden antrenman çift kale maç ile son buldu. Bordo Mavililer de sakatlığını büyük oranda atlatan Hamsik ise fizyoterapist eşliğinde çalışmalarını sürdürdü. Göztepe maçında sahada olması bekleniyor.

Kaynak: www.takagazete.net


AKÇAABAT İSTANBUL TANITIM GÜNLERİNDE FARKINI GÖSTERDİİstanbul Trabzon tanıtım günlerinde Akçaabat Belediyesi damga vurdu

Bu yıl 14-17 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul’da 12. kez düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri’nde Akçaabat Belediyesi kurmuş olduğu standı ve yapmış olduğu etkinlikleriyle tanıtım günlerine damga vurdu. İstanbul Yenikapı’da düzenlenen etkinlikte Trabzon’un bütün Belediyeleri stant kurarak şehrin tanıtımına katkı sağlıyor. Akçaabat’ın tarih kokulu Ortamahalle’sini İstanbul’a taşıyan Akçaabat Belediyesi’nin standı yoğun ilgi görüyor. Akçaabat Belediyesi tarafından ilk defa Trabzon tanıtım günlerinde Bordo Mavi gün etkinliği yapıldı. Yenikapı etkinlik alanı Akçaabat Belediyesi tarafından bordo mavi renklere büründü. Akçaabat Belediyesi standı görevlileri, horon ekibi ve katılımcılar bordo mavi formalarla alanda Trabzonspor coşkusu yaşattı. Bordo Mavi gün katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Öte yandan Trabzon tanıtım günlerinin üçüncü gününde ziyaretçi akını devam etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar başta olmak üzere bürokrat, iş adamı ve misafirler Akçaabat Belediyesi Standını gezdi. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Düzenlenen tanıtım günleri; tanışma, kaynaşma, birlik, beraberlik ve dostlukların pekişmesine; iller ve ilçeler arasında bilgi, tecrübe ve işbirliği paylaşımın artmasına vesile olmaktadır. Akçaabat belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da etkinlik alanında farklı bir etkinliğe, kalıcı bir farkındalığa imza atmak istedik. Trabzon’umuzun olmazsa olmazlarında Trabzonspor’umuza destek amaçlı bordo mavi renklerimizi etkinlik alanına taşıdık. Düzenlediğimiz bordo mavi gün boyunca standımızdaki bütün görevlilerimiz Trabzonspor formalarıyla misafirleri karşıladılar. Bordo mavi gün etkinliğimize olan yoğun ilgi etkinliğin amacıma ulaştığını gösterdi. Tanıtım günlerine ilgi gösteren ve standımızı ziyaret eden İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Ticaret Bakanımız Mehmet Muş’a, Çevre ve Şehircilik eski Bakanımız Erdoğan Bayraktar’a, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’na, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu’ya, CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalioğlu’na, ilçe Belediye Başkanlarına, meclis üyelerine, iş adamlarına ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyor; bütün Trabzon sevdalılarına selamlarımı iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.takagazete.net


16 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page