top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Trabzon'dan 'beşibiryerde' haber

Güncelleme tarihi: 6 Mar 2022CHP’Lİ KAYA: “TRABZON’A AÇILIŞA DEĞİL, HAKARET ETMEYE GELMİŞLER”Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün Trabzon’da gerçekleştirdiği açılış töreninde 10 yaşında bir çocuğun eline mikrofon vererek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret ettirmesi olayını değerlendirerek, “Trabzon'a toplu açılış için değil adeta Genel Başkanımıza ve partimize hakaret için gelmişler. O çocuğumuzun o yavrumuzun hiçbir kabahati yok. Ama onu oraya çıkarıp eline o mikrofonu verip, söylediklerini gülerek dinleyen Sayın Cumhurbaşkanının, Sayın bakanların ve Sayın Milletvekillerinin utanması lazım.” dedi.

Ahmet Kaya, “AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yanında bakanları ve milletvekilleriyle birlikte toplu açılış töreni yaptı. Yaptığı konuşmayı söylediklerini dinledim. Bütün belediyecilik hizmetlerini çok büyük bir işmiş gibi oradaki kalabalığa anlatıp Sayın Genel Başkanımıza ve partimize hakaret dolu sözler söyledi. Bir siyasetçi olarak, bugünün Türk siyaseti adına büyük bir utanç günü olduğunu ifade etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanı oraya açılış yapmaya değil adeta Sayın Genel Başkanımıza partimize hakaret etmeye iftira atmaya gitmiş buna tanık olduk.” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya açıklamasında şunları söyledi:

“TRABZON’UN SORUNLARI VE VERİLEN SÖZLERLE İLGİLİ TEK BİR CÜMLE DUYMADIK!”

Sayın Cumhurbaşkanının söylediklerine baktığımız zaman Trabzon’un acil çözüm bekleyen sorunlarına ilişkin tek bir cümle duyamadık. Trabzon, bütün Karadeniz gibi yıllardır demiryolu bekliyor. Demiryolu müjdesiyle ilgili bugüne kadar Trabzon’a çok şey söylendi, ama maalesef yerine getirilmedi. Trabzon Güney Çevre Yolu bekliyor. Bütün çevre illerin çevre yolları tamamlanmışken, Trabzon’un Güney Çevre Yolu maalesef yapılmadı. Trabzon’da adeta içinden çıkılmaz bir trafik var. Bunun yanında Trabzon’a Yatırım Adası sözü verilmişti. Buna ilişkin beklentiler vardı, yine bu konuda tek söz duyamadık. Ne duyduk? Korkuluk boyama işlerinden, alt geçide, dikilen ceviz ağaçlarına kadar bütün belediyecilik faaliyetleri büyük bir marifetmiş gibi orada anlatıldı.

“TRABZONLU BİR SİYASETÇİ OLARAK BU MANZARAYI KAHROLARAK İZLEDİM”

Beni kahreden beni üzen asıl mesele Türk siyaseti adına orada utanç yaşandı. 10 yaşında bir çocuk kürsüye çıkarıldı ve eline mikrofon verilerek Sayın Genel Başkanımıza hakaret ettirildi. Gerçekten bu manzarayı kahrolarak izledim. Bir siyasetçi olarak, bir Trabzonlu olarak büyük bir utanç duyarak izledim. Sadece ben değil, Trabzon’dan birçok vatandaşımız beni aradı. Arayanların içinde uzun yıllardır tanıdığım AK Parti’ye oy veren bir arkadaşım da vardı. ‘Vekilim gerçekten o manzara beni de çok üzdü, utanarak izledim. İlk seçimde yemin ediyorum size oy vereceğim’ dedi.”

“SİYASETİN SEVİYESİ HİÇBİR ZAMAN BU KADAR DÜŞMEMİŞTİ”

“Siyasetin seviyesi hiçbir zaman bu kadar düşmemişti. Önceki siyasetçileri hatırlayalım. Televizyon kanallarına çıkıp birbirleriyle sohbet edip konuşabilen siyasetçilerden işte geldiğimiz nokta burası. AKP iktidarı bütün değerlerimizi siyasete alet etti. Hatırlayın, Kur’an-ı Kerim ellerinde miting meydanlarına çıkıp kutsal kitabımızı salladılar. Yetmedi mikrofon ellerinde caminin içinde sanatçılarımızı tehdit ettiler. Yetmedi şimdi de küçücük bir çocuğun eline mikrofon verip orada kürsüde yanında bulunan bakanların ve milletvekillerinin gülüşleri altında Sayın Genel Başkanımıza hakaret ettirdiler. Yazıklar olsun. Bu manzarayı Türk siyaseti adına büyük bir utanç olarak değerlendiriyorum.”


“BU KADAR MI ACZE DÜŞTÜNÜZ? BU KADAR MI ZAVALLISINIZ?”

“Her şey bir yana o çocuğumuzun o yavrumuzun hiçbir kabahati yok. Ama onu oraya çıkarıp eline o mikrofonu verip, söylediklerini gülerek dinleyen Sayın Cumhurbaşkanının, Sayın Bakanların ve Sayın Milletvekillerinin utanması lazım. Bu kadar mı acze düştünüz? Bu kadar mı zavallısınız? Memleketi ve milleti öyle bir hale getirdiniz ki, küçücük bir çocuğun söylediklerinden medet umar haldesiniz. Yazık gerçekten çok yazık. Bir siyasetçiye, bir devlet adamına, bir Cumhurbaşkanına asla yakışmayacak bir manzarayı Trabzon’da yaşadık.”


CHP’Lİ BİBER: “ERDOĞAN’IN YÜZÜNDE ACINASI BİR TEBESSÜM VAR”

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’daki mitingde küçük çocuğa mikrofon vermesine ve çocuğun CHP liderine hakaretine karşı AKP kurmaylarının gülümsemesine tepki gösterdi.CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’daki mitingde küçük çocuğa mikrofon vermesine ve çocuğun CHP liderine hakaretine karşı AKP kurmaylarının gülümsemesine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’daki konuşması sırasında kürsüye gelen bir çocuk, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Hain” dedi. Küçük çocuk, Erdoğan için oy istedi. CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber ise yaşanan görüntülere ve küçük çocuğun hakaretlerinin ardından yüzleri gülen AKP’lilere yönelik şu ifadeleri kullandı:

“MİLYONLAR UTANÇ DUYDU”

“Bir cumhurbaşkanı düşünün, sözde herkesi temsil ediyor! Ancak biz biliyoruz ki Erdoğan’ın bizim gözümüzde AKP’nin genel başkanlığından başka bir sıfatı yok. Zira bu tür çirkinlikleri ancak AKP’nin başındaki bir şahıs yapabilir. Bir çocuğu miting meydanlarında kürsüye çıkarmak, o da yetmezmiş gibi eline mikrofon tutuşturup muhalefet liderine veya herhangi kimseye hakaret ettirmek kadar zavallıca bir şey olamaz. Çocuğa hiçbir sözümüz olmaz. Genel başkanımızın dediği gibi o bir çocuk, onu bir kenara bırakırsak asıl arkadaki koca koca adamlar, 50 yaşını aşmış adamlar küçük bir çocuk hakaret ederken pişmiş kelle gibi sırıtabiliyorlar. Özellikle Erdoğan ve avanelerinin yüzündeki o acınası tebessümü milyonlar izledi. Hissedilen tek şey ise bu zatlar adına utanç duymak oldu, başka bir şey değil.”


Recep Çebi : 'Personelimizin her daim yanındayız'Hizmet-İş Sendikası ile Araklı Belediyesi Personel LTD. ŞTİ arasında imzalar atıldı. Yapılan iyileştirme Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ile Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı Kaplan arasında imzalandı.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Sn. İsmail Hakkı Kaplan ve birim müdürlerimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde iyileştirmeler gerçekleştirdik. Çalışma arkadaşlarımız benim için kıymetli. Bu düşünceyle iyi bir iyileştirme yaptık. Araklımız için gece gündüz demeden cefakarca çalışan tüm emekçi kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık. Anlaşmamızın Belediyemize ve işçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ayrıca Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanlığına tekrar seçilen İsmail beyi de tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı ise; ”Araklı Belediyemiz ile yürütmekte olduğumuz iyileştirme sonucu mutlu sona ulaştık. İşçi dostu Başkanımız bir kez daha işçisinin yanında olduğunu gösterdi. Emeğe, alın terine göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı şahsım, üyelerimiz ve sendikam adına gönülden teşekkür ediyorum. Yapılan iyileştirme belediyemize, işçi kardeşlerimize ve sendikamıza hayırlı uğurlu olsun. Süreç boyunca olumlu katkı sağlayan Başta kıymetli Başkanımıza ve birim müdürlerimize ayrıca teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: www.takagazete.com.tr


Trabzonsporlu yıldız adayları Yenişehir’de buluştu
Mersin Yenişehir Belediyesinin destekleriyle düzenlenen Trabzonspor Futbol Okulları Mersin Kış Kampı Futbol Turnuvası başladı. Türkiye’nin farklı illerinden katılımın olduğu turnuvada geleceğin yıldız futbolcuları ter döküyor.


Mersin Yenişehir Belediyesinin destekleriyle düzenlen Trabzonspor Futbol Okulları Mersin Kış Kampı Futbol Turnuvası’nda geleceğin yıldızları sahaya çıktı. Turnuvada Mersin’den ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen Trabzonspor Futbol Okulları’nın minik yıldızları mücadele ediyor.


Turnuvanın açılışına Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in yanı sıra Mersin Vali Yardımcısı İbrahim Küçük ve Trabzonspor’un efsanelerinden Trabzonspor Futbol Okulları Koordinatörü Necati Özçağlayan ile İstanbul, İzmir, Bursa, Gaziantep ve Mersin’deki Trabzonspor Futbol Okulları’nda yetişen geleceğin yıldız futbolcuları ve aileleri katıldı.


Başkan Özyiğit “ Spor iyi bir ahlakın oluşmasında, iyi bir insanın oluşmasında çok önemli bir faktör”


Turnuvanın açılışında konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin’in ve Yenişehir’in sporla, sanatla iç içe olduğunu ifade etti. Başkan Özyiğit, “Burası sporla iç içe olan bir şehir. Yenişehir sporun, sanatın çok ileride olduğu bir yer. Özellikle de amatör branşlarda. Hava koşulları müsait olsaydı çok daha fazla takımımız burada olacaktı. Bugün, İstanbul, Bursa, İzmir, Gaziantep ve Mersin’den takımlarımız var. Yenişehir Belediyemizin desteği ile bu organizasyon gerçekleşiyor. Amacımız sporda birlik, beraberlik ve dayanışmayı gerçekleştirmek.” dedi. Çocuklara seslenen Başkan Özyiğit, “Güzel yüreklerinizi en küçük bir kötülüğe bulaştırmadan sizleri çok güzel gençler olarak, bu ülkenin geleceği olarak hazırlamak hepimizin ortak sorumluluğu. Biz bu sorumlulukla hareket ediyoruz. Sizleri ilerde en iyi noktalarda görmeyi canı gönülden arzu ediyorum. Spor iyi bir ahlakın oluşmasında, iyi bir insanın oluşmasında çok önemli bir faktör, o güzel yüreklerinizle en iyi noktalara yürüyeceğinize inanıyorum. Mersin’e hoş geldiniz, başarılar diliyorum” diye konuştu.


Mersin Vali Yardımcısı İbrahim Küçük ise turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar diledi. Küçük, “Spor yaşamınızın yanında eğitim yaşamınıza da önem vermenizi rica ediyorum. Hem boş vakitlerinizi değerlendirin, hem de kötü alışkanlıklara bulaşmamak için sporu kullanmış olun, ama aynı zamanda eğitiminizi de aksatmayın. İkisini bir arada götürmeye çalışın. Buraya tüm illerden gelen çocuklarımıza hoş geldiniz diyorum, umarım buradan güzel hatıralarla ayrılacaksınız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


5 ilden Trabzonspor Futbol Okulları takımlarının katıldığı ve 2009-2010 ile 2011-2012 doğumlu çocukların mücadele ettiği turnuva 3 Şubat Perşembe günü oynanacak final maçıyla sona erecek.


KOUASSİ GERİ DÖNDÜ


Trabzonspor, Süper Lig'in 24. haftasında cumartesi günü sahasında oynayacağı Kasımpaşa maçının hazırlıklarını sürdürdü. Afrika Kupası'ndan dönen Kouassi de takımla birlikte çalışmalarda yer aldı.


Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, Teknik Direktör Abdullah Avcı yönetiminde yapılan antrenmanda dinamik ısınma hareketlerinin ardından pas ve 5’e 2 çalışması gerçekleştirildi. Geniş alan oyunları ile devam eden antrenman turnuva ile son buldu. Karadeniz ekibinde Hamsik salonda fizyoterapist eşliğinde çalışırken, Abdulkadir Ömür de takımdan ayrı olarak kademeli olarak çalışmalarını sürdürdü. Tedavisi süren Bakasetas ise çalışmada yer almadı. Trabzonspor, yarın yapacağı antrenmanla Kasımpaşa maçının hazırlıklarını sürdürecek.

www.takagazete.com.tr27 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page