top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Trabzon Soçi Fuarı'na hazırlanıyorRusya Federasyonu'nun Soçi kentinde 27 - 28 Nisan'da düzenlenmesi planlanan Türk ürünleri fuarı için çalışmalar başladı.

Hayati Akbaş

TRABZON-Rusya Federasyonu'nun Soçi kentinde 27 - 28 Nisan'da düzenlenmesi planlanan Türk ürünleri fuarı için çalışmalar başladı.

Trabzon'da iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelen Soçi İşadamları Birliği Başkanı Vadim Pavlovich Levchenko, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis Başkanı M. Şadan Eren ve Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi'yi ziyaret etti. Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Rüstem Khaziev'in de katıldığı toplantıda 27 - 28 Nisan tarihleri arasında Soçi ‘de yapılması planlanan Türk ürünleri fuarının, Trabzon ve Soçi arasında ilişkilerin ve ticaretin geliştirilmesi için fırsat olduğunu dile getirildi.TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Soçi ‘de düzenlenmesi planlanan Türk ürünleri fuarına Türkiye'de iş insanları tarafından büyük ilgi gösterildiğini söyledi. Başkan Çelebi, 27-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek fuara çok sayıda iş dünyası temsilcisi ile katılmayı planladıklarını belirterek, "Her iki tarafın iş insanları birçok sektörde işbirliği yapmaya istekliler. Soçi ‘de düzenlenecek bu fuara iş insanlarımızın katılmalarını sağlayarak destek vereceğiz. Amacımız iki ülke ve kardeş şehirlerimiz Soçi ile Trabzon arasında yeniden ticari faaliyetlerimizin geliştirilmesidir" dedi.


TTSO Başkanı Erkut Çelebi ile Meclis Başkanı M. Şadan Eren, Soçi İşadamları Birliği Başkanı Vadim Pavlovich Levchenko'ya ziyaretin anısına el sanatı gümüş telkâri hediye etti.


33 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page