top of page
  • Yazarın fotoğrafıAlâettin Bahçekapılı

Trabzonlular “Karadeniz’in çevresel sorunlarını” tartışıyor

Güncelleme tarihi: 21 May 2021

Sosyal medyada Trabzonlu ve Trabzon sevdalısı 300’ü aşkın bilim insanı, milletvekili, sanatçı, gazeteci, yazar ve meslek sahiplerinin bir araya gelmesiyle örgütlenen Trabzon Düşünce ve Kültür Platformu, “Karadeniz Yarına da Kalsın” başlığı altında Karadeniz’in çevresel sorunlarının tartışılacağı bir panel düzenledi.
olarak Prof. Dr. Bayram Öztürk, Prof. Dr. Doğan Kantarcı, TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu, Yük. Mim. Bekir Gerçek yer alacak. Panelin ardından Gazeteci, Yazar Alâettin Bahçekapılı’nın yöneteceği forumda katılımcılar görüşlerini açıklama olanağı bulacak.


Uzağındaki ülkelerin nehirler yoluyla, çevresindeki 6 ülkede yaşayan milyonlarca insanın faaliyetleri kanalıyla aşırı kirlenen denizi, yeraltı ve yerüstü kaynaklarına hoyratça yönelimin, doğa değerlerine ve kültür varlıklarına talana ve umursamazlığa dönük zihniyetin aşırı örselediği topraklarıyla bir bütün olarak Karadeniz’in sorunlarının tartışılacağı “Karadeniz Yarına da Kalsın” panelinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı


4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page