top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Trabzonspor'da yönetim listeleri bugün teslim ediliyorTrabzonspor'un 25-26 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu öncesi başkan adayı Ertuğrul Doğan'ın listesi bugün saat 16.00'da Divan Başkanlık Kurulu'na teslim edilecek.

Trabzon'un etkili internet gazetelerinden 61Saat.com sitesinin Spor Müdürü Hasan Tüncel'in video haberinde yer alan bilgilere göre, Trabzonspor'un eski başkanı Ahmet Ağaoğlu, bu genel kurulda aday olmayacak. Tek liste ile gidilecek genel kurulda, bugün başkan adayı Ertuğrul Doğan'ın Ali Haydar Gedikli, Faruk Hacısalihoğlu, Esat Emanet, Serdar Ekrem Şirin, Kemal Ertürk, Sami Karaman, Taner Saral, Serkan Kılıç, Nevzat Kaya, Coşkun Öztürk, Alican Gümüştaş ve Zafer Göktaş gibi güçlü adların yer aldığı listesini Divan Kurulu'na teslim etmesi bekleniyor.Öte yandan, sosyal medya aracılığıyla Levent Sekban önderliğinde örgütlenmeye çalışan bir grup üye, Recep Bakırtaş, Harun Özdemir, Deniz Erçin'i de yönetim listelerine sokabilmenin yollarını arıyor.

Sekban ve arkadaşları bir basın duyurusu yayımlayarak "Trabzonspor kulübünün iyi yönetilmediğini" ifade etti. Bildiride şöyle denildi: "Geçtiğimiz yıl,resmi olarak 38 yıllık,aslında 11 Yıllık özleme son verip şampiyon olan TrabzonSpor futbol takımı mevcut TrabzonSpor yönetiminin yanlış uygulamaları sonucu, sahada aldığı bu başarıyı masada ve kasada sürdürülebilir bir başarıya dönüştürememiş, kadro yapısı tamamen bozularak Avrupa liglerinde bozguna uğramıştır. Türkiye liglerindeki durumu ortadadır. Trabzonspor mali tabloları bozulmuş,TS Kulübü derneği her gelen başkan ve yönetim kurulları tarafından, sürekli borçlandırılıp yönetilemez duruma getirilmiştir. Trabzonspor’un borçları döviz cinsinden de sürekli artmaktadır. Trabzonspor iştirak şirketleri ile yıllarca binbir emekle edindiği HES’leri ne karşılığı ve ne kadar kârla veya zararına sattığı belli değildir. Trabzonspor şampiyon olan takım kadrosu elden çıkarılmış, yerine onlarca futbolcu transferi yapılmış olup bunun nedenleri belli değildir. Alınan futbolcularda sakat olanlar veya hiç oynatılmayanlar, alınıp başka takıma kiraya verilenler hangi aklın ürünüdür. Trabzonspor geçmiş yıllarda da yönetim yanlışları yapmıştır. Bu yanlışlar karşısında bizler bir avuç TrabzonSpor platformu kurucuları ile duyarlı delegelerimiz birlikte Muharrem Usta’nın ibrasına muhalefet ettik. Bu çalışmada bize her türlü engel çıkarılmış olmasına rağmen olayı mahkemeye taşıdık ve kazandık. Böylece Muharrem Usta ibrasının hukuksuz yapıldığını mahkemede tescil ettirdik. Bu mücadelemiz sonunda, Sayın Muharrem Usta yaklaşık 100 milyon TL'lik alacağını silmek zorunda kalmış,Trabzonspor'un kasasına yüz milyon TL gibi yaklaşık 15 Milyon Euroluk dolaylı bir katkımız olmuştur." Trabzonspor Platformu'nun basın bildirisinde daha sonra " Futbol kulüplerinin Holding patronlarının tatmin olma yeri olmadığı" vurgulanarak, "Güçlü insanlarımız kulüplerimizi seviyorlar ise her zaman destek vermelidir. Dünyanın ve ülkemizin en zenginleri kendi şirketlerini yönetmek için Liyakatli CEO'lara görev veriyorlar. Kendi şirketlerini yönetmeyenler Futbol kulüplerinden elini çekmelidir. Bunun dünyada ve Türkiye’de çok güzel örnekleri vardır. Trabzonspor'da Özkan Sümer, Beşiktaşspor kulübünde Süleyman Seba en güzel örnekleridir. Ayrıca Trabzonspor'a hangi başkan kaç TL bağış yapmıştır açıklasın. Hepsi borç vermiş ve almıştır." denildi.

Trabzonspor Platformu, daha sonra "yönetim kuruluna arkadaşlarımızla birlikte Bağımsız olarak Yönetim kurulu Asil Üye adayıyız. Bir liste yapmayacağız. Bir adayın listesine girmeyeceğiz. Sadece zorunlu olduğu için tüzük gereği beyaz liste ile seçime gireceğiz." denilerek "Sahada, kasada, masada güçlü Trabzonspor için varız" ifadeleri kullanıldı. Beyaz Liste ile yönetimde bağımsız olarak yer almak isteyen Recep Bakırtaş, Harun Özdemir, Deniz Erçin ve Levent Sekban'ın ne gibi bir sonuç alacağı merak konusu.

Haber: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı

265 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page