top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Trabzonspor kuruluşunun 56. yılını kutluyorGeçen yılın şampiyonu Trabzonspor kuruluşunun 56. yıldönümünü etkinliklerle kutluyor.Trabzonspor Kulübü, 2 Ağustos Çarşamba günü 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda (Meydan Parkı Atatürk Anıtı önü) düzenlenen törenle 56. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Tören, Kulüp Başkanı Ertuğrul Doğan ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla saat 11.00’de başladı.


Türk futbolunun köklü kulüplerinden Trabzonspor, 56. kuruluş yıl dönümünü özel etkinliklerle coşkuyla kutluyor. Kutlama etkinlikleri, Trabzon Meydan Parkı’nda düzenlenen büyük bir törenle başladı. Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen törene, şehrin önemli isimleri ve spor camiasından birçok kişi katıldı.


Törenin ilk bölümünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi, ardından İstiklal Marşı coşkuyla okundu. Trabzonspor’un unutulmaz başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, efsane futbolcular ve genç yetenekler bir araya gelerek kulübün 56 yıllık gurur dolu geçmişine selam durdu. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Trabzon Baro Başkanı Duygu Keleş Aydın ve diğer önemli isimler de etkinliğe katılarak Trabzonspor’a olan sevgi ve desteklerini gösterdiler.


Başkan Doğan’dan dikkat çekici ”20 şampiyonluk” açıklaması

Trabzonspor’un 56. yıl döneminde önemli açıklamalar yapan Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan özetle şu ifadeleri kullandı: “Toprak sahada başlayan şanlı yolculuğumuz 56 yaşında. Kökeni 1900’lü yıllara dayanan tertemiz hikayemiz… Trabzonspor’umuz mazisine onlarca başarı ekleyerek bugünlere geldi. Tarihte ilken şampiyonluğu İstanbul dışına taşıyan, hatta bunu 8 kez taçlandıran kulübün birçok konuda önder ve örnek oluşturmuştur. Trabzonspor’umuz bugün Türkiye ve dünyanın dört bir yanında milyonlarca taraftara sahiptir… Bu eşsiz ailenin ferdi olmaktan, bu değerli camiayı temsilen başkanlık koltuğuna oturmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. TFF 1959 yılı öncesine dair şampiyonlukların incelenmesi için komisyon oluşturuldu. Bizler komisyona dair itirazlarımızı gündeme taşıdık. Sadece İstanbul, İzmir ve Ankara takımları arasında yapılmış bölgesel ligin esas alınmasına karşı çıktık. Mahalli ligler esas alınarak karar verilecek olursa, belirlenen tarihlerden önce mahalli liglerde mücadele eden kurucu kulüplerimizin 20 şampiyonluğunun tescil edilmesini federasyona bildirdik. Bu konuyla ilgili bütün belgelerimizi avukatlarımız aracılığıyla hazırlıyoruz, komisyona başvurumuz önümüzdeki hafta gerçekleştireceğiz. Bir kulüp üzerinde komisyon oluşturulmasının adaletle olmayacağını ilgili yerlere ilettik. Yolculuğumuzun sonunda yeni şampiyonluklara ulaşacağımızdan, yeni kupalar kazanacağımızdan asla şüphe duymuyorum. Trabzonspor varsa, her zaman umut vardır, her zaman başarı vardır. Kimse umutsuzluğa kapılmasın.”Kaynak: www.kuzeyanadolu.net/Aslı Melek Bulut 2 Ağustos 2023, 12:37


54 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page